Fórum >> Egyebek >> Építkezés

Cselentano2005-03-23 23:34:02 // 61
nem is dicsekedtem hétfőn sikerült az összes elvi közmű nyilatkozatot beszerezni :-)
Cselentano2005-03-23 23:32:31 // 60
bárcsak már ott tartanánk :-)))
Cselentano2005-03-23 23:32:12 // 59
is, meg dolgozom, most pótolom a hiányt .-) ráadásul mindkét gépem beszart, az asztali már régóta halott volt, a notesz meg a hétvégén kezdte megadni magát, valami vírust szedtem be és 5-10 percenként kikapcsolta a kijelzőt én meg bevittem a szervízbe, hogy kapják be a 2 hónapost noteszüket, hogy meghalt a kijelző, erre mondták, hogy szoftveres problema van, recovery cd be, problem megszünik csak ráment fél napom mire a két gép felállt újra
Cselentano2005-03-23 23:28:23 // 58
erre már reagáltam? vagy csak elkezdtem... na mindegy, szóval az "ismerős" alatt azt értem, hogy ajánlották az illetőt, vagy mondjuk az apósomnak dolgozott, stb. zokszó nélkül elfogom küldeni melegebb éghajlatra ha arról lesz szó pénzt előre nem kap senki :-) mindenről szerződés lesz, van apósom csak helyeselni fog :-) de tényleg, neki még nagyobbak az elvárásai mint nekem a sövény ültetés is az ő ötlete volt, persze a melóshátrányokat ő is mondta, de majd elkerítjük és mindenkinek a szájába lesz rágva, a legközelebbi sövényszakasz 12 méterre lesz, annyi azért csak elég
farki2005-03-23 23:25:58 // 57
Mi van? Építkezel, hogy nincs időd fórumozni? :-))))
Cselentano2005-03-23 23:23:14 // 56
szépen sorjában válaszolok, reagálok mindenre. Pest megye (Csepel sziget) Tököl A párom odavalósi
Cselentano2005-03-23 23:22:03 // 55
na már megint nem jártam erre pár napja :-( de legalább volt aki ír helyettem is :-)
2005-03-23 07:34:32 // 54
Beépítési kötelezettség meg elidegenítési bla bla van az enyémre is. Láttam már élő példát mindkettő megkerülésére is. Szal faxsag.
DjApor962005-03-22 17:27:34 // 53
Én 2002 ben 1600/m2-ért vettem Tordason... Önkormányzati beépítési kötelezettséggel...
2005-03-22 16:09:43 // 52
Sajnos már nincs. Most olyan 4e körül mozog négyzetmétere, de inkább több.
NCi2005-03-22 16:07:36 // 51
Te nyertel :))) Ha ennyier van meg telek, szolj! Na lelepek, mert mar lett egy qtyank is, azt meg kicsi es nem tudom mit muvel magaval otthon...
2005-03-22 16:05:50 // 50
A bejárással tényleg nincs gond és legalább lehet minden nap száguldozni is egy kicsit. Én anno személyes indíttatásból is vettem a telket. Így 1xűbb berúgni a szomszédommal mint kocsival a kocsmában. :) Szarér-hugyér vetted, mit szólsz a 264Ft/m2 árhoz? Persze semmi nem volt a telken.
NCi2005-03-22 16:01:13 // 49
Na ja. Ami kijon erden tul 20, max 25-bol (telekkel, mindennel), az kicsit kozelebb pesthez 40-45. Egyebkent imadok ott lakni, nem gaz a bejaras (na, jo mintegy 12-13 perc kell az egeruti lehajtoig :))) ) Szerintem allat a hely. Egybkent Tordason neztem 3 eve telket, majdnem meg is vettem szarer-hugyer (kulterulet volt), aztan pont kozbejott egy baleset es hat ez lett belole.
2005-03-22 15:52:25 // 48
A lenolajról engem lebeszélt a festőm. És bejött. A szomszéd azzal kente be a garázs ajtót meg is lehet nézni. Tudom nem a legolcsóbb de a Sadolin nagyon jól bírja a kinti körülményeket, szerintem rentábilis beruházni Sadolinba. Szokott lenni mindeféle akció itt-ott, azokkal az árakkal már elgondolkodtató a használata. Van aki oliva olajra esküszik. A Te oldalad is megnéztem majd rájöttem, hogy mindenki mifelénk építkezik. :)
NCi2005-03-22 15:44:29 // 47
Tudom, h lesz vele melo, meg mar volt is. A komuvesek megrektak a teglat, minden mast en csinaltam. Most hagyom, hogy faszan kiszaradjon tegla, meg fa is, legyalulom a deszkak tetejet (mert -8 fokban fejeztem be karacsony utan), oszt megkuldom lenolajjal az egeszet es elvileg akkor egy ideig nyugi lesz.
NCi2005-03-22 15:42:02 // 46
Akkor konkretumok is jojjenek. Akinek kell, ezekben, tuti tudok esszeru alternativakat: -faanyag nem biztos, hogy a legolcsobban, de legalabb jo minosegben(lasd keritesem kb. 5m3) -acsok, akik nalam dolgoztak. Ez sem tuti, h. a legolcsobb, de hibatlanul csinaltak mindent. -epuletgepeszet. Van egy nagykerben osmeros, elvileg segithet. (pl: Grohe termosztatos csaptelep bolti 75e helyett 20-25, Ravak kad 100e helyett 40)
2005-03-22 15:36:52 // 45
Szinte újat építettél. Én is hasonló kerítést szeretnék jól néz ki a Tied. Még lesz vele munkád.
NCi2005-03-22 15:32:47 // 44
Ha esetleg tudok vkinek segiteni vmiben, vagy csak 5let, jotanacs, mit ne b@sszunk el tipusu dolog kell, amit CSAK utolag tudsz, kerdezzetek. En tavaly juliustol decemberig csinaltam ebbol:


Ezt:



Egy biztos, amit nem viszel el a telekrol, az vagy megszunik letezni, vagy visszafordithatatlanul elromlik (noveny, szerszam, minden)
2005-03-22 15:28:24 // 43
Cselescsávó, A 01 ás a 02 közé nem gondoltál egy ajtót, hogy autó vizslatás, szerelgetés után ne a 12-n keresztül közlekedj ezzel kiérdemelve egy kis felmosást? Aknát tervezel? Tervezz.
DjApor962005-03-22 15:18:38 // 41
Bocs... gyúrói...
DjApor962005-03-22 15:14:21 // 40
Tényleg... Te vagy Gyúrói? Még nem néztem meg, de úgy emlékszem...
2005-03-22 15:06:44 // 39
Apor vazze most nézem, mi szomszédok vagyunk.
2005-03-22 15:03:40 // 38
Persze igazad van, de én nem akarom beépíteni és nem akarom eladni sem a házat. Ezen kívül 45 fokos a dőlésszöge a tetőnek így kissé kényelmetlen fent mászkálni pláne ha be is lenne építve. Persze változhat az elképzelésem de jelenleg inkább javít az anyagi helyzeten a tetőtér beépítésének problémája mint ront.
DjApor962005-03-22 14:57:41 // 37
Az utolsó mondattal csak ezért vitatkoznék, mert lehet, hogy hangulatosabb a fa födém, de ha egyszer be akarod építeni a tetőteret, vagy el akarod adni a házat akkor egész más a megítélése a hangulatos fa födémnek... Én is egyszinteset építettem, monolit beton födémmel úgy, hogy ha valaki egyszer be akarja építeni a tetőteret odahív egy betonvágó csapatot és kivágja a lépcső helyét, kizsaluzza a lépcsőt és jöhet a beton.... Kb 50000Ft, beton és zsalumunka után jöhet a gipszkartonos és kész a 100m2 tetőtér...
2005-03-22 14:37:01 // 36
Kicsit korrektúráztam. Én nem ültettem növényt az elején de nem a leírt indokok miatt. Volt nálunk is látványterv meg minden de a valóság és a terv közöltt nagy volt a különbség és persze nem oda kerültek a fák, bokrok ahol a látvány terven szerepeltek. Az égtájakat, árnyák reggel stb viszonylag 1xű figyelembe venni egy látványterven de pl. a szomszéd ablakát, az utcai belátást jobb ha élőben akadályozzátok meg. Az a pár hónap vagy egy év nem sokat számít egy csemete életében. Én 5 éve fejeztem be full zéró zsebpénzzel, hitellel. Készlett lett a ház. Qrva sokat lehet spórolni a tetőn (Made in Romania), gépészeten (Olasz cuccok előnyben). A tetőt elsőre 1,8m Ft munkadíjra taksálták, második brigád 1,3m-t kért volna érte. A harmadik pedig megcsinálta 600e Ft-ért legalább olyan ha nem jobb minőségben. Egy kérése volt a vállalkozónak. A rend őreit ne engedlyem a telekre ha esetleg meglátogatnák Őket. Gépészet, flinc flanc digit meg beszél meg telefonál stb stb faxság. 110e Ft-ért vettem Beretta Ciao kombit. Azóta 1x kellett cserélni a hőcserélőt oszt fűt mint atom meg kiszolgál egy öt fős családot melegvízzel. Egy tanács, falakon nem spórolni. Számomra az Ytong bejött. A jó szigetelésen túl a képeket is 1xű felrakni. Fa födemet csináljatok ha nem lesz beépítés. Olcsóbb és tényleg van vmi ebben a lelektani hatásban, kellemes meleg a belső hangulat.
2005-03-22 14:33:39 // 35
Én nem ültettem növényt az elején de nem a leírt indokok miatt. Volt nálunk is látványterv meg minden de a valóság és a terv közöltt nagy volt a különbség és persze nem oda kerültek a fák, bokrok ahol a látvány terven szerepeltek. Az égtájakat, árnyák reggel stb viszonylag 1xű figyelembe venni egy látványterven de pl. a szomszéd ablakát, az utcai belátást jobb ha élőben akadályozzátok meg. Az a pár hónap vagy egy nem sokat számít egy csemete életében. Én 5 éve fejeztem be full zéró zsebpénzzel, hitellel. Készlett lett a ház. Qrva sokat lehet spórolni a tetőn (Made in Romania), gépészeten (Olasz cuccok előnyben). A tetőt elsőre 1,8m Ft munkadíjra taksálták, második brigád 1,3m-t kért volna érte. A harmadik pedig megcsinálta 600e Ft-ért legalább olyan ha nem jobb minőségben. Egy kérése volt a vállalkozónak. A rend őreit ne engedlyem a telekre ha esetleg meglátogatnák Őket. Gépészet, flinc flanc digit meg beszél meg telefonál stb stb faxság. 110e Ft-ért vettem Beretta Ciao kombit. Azóta 1x kellett cserélni a hőcserélőt oszt fűt mint atom meg kiszolgál egy öt fős családot melegvízzel. Egy tanácsa, falakon nem spórolni. Számomra az Ytong bejött. A jó szigetelésen túl a képeket is 1xű felrakni. Fa födemet csináljatok ha lesz beépítés. Olcsóbb és tényleg van vmi ebben a leltani hatásban, kellemes meleg a belső hangulat.
DjApor962005-03-22 14:08:27 // 34
Nem akarlak letörni... De eszedbe ne jusson az építkezés elején tujasövényt ültetni... A melósok oda fognak járni hu**ozni", alá öntik a meszesvizet, oda folyik a cementlé. Naná, hogy egyik se fogja kikerülni a sövénysort hanem átvágrajta, amikor leszedik a koszorú zsalukat, akkor a sövény sor tovébe fogják b@szni az összes annagot és még sorolhatnám... Ki fog mennni egy csomó. Aztán meg pótolhatod, de úgy sem fogod ugyan azt a "varietas"-t megkapni abban a méretben. Az olcsó tujasorod duplájába fog kerülni... Az egyik csapat a másik munkáját sem tiszteli, nem hogy egy rakat növényt!!! Nekem az építkezés kezdetekor a háztól a legtávolabbi végen 3 facsemetém volt. Egy szilva, egy cseresznye, meg egy megyg... A meggy az első hónapban kiment... A másik kettőt úgy tudtam megmenteni, hogy minden nap amikor kint voltam lehajigáltam róla a törölközöiket, vizes ruháikat, majd betonvasból kordont csináltam köréjük... Persze így is vannak sérülések a törzseiken....
DjApor962005-03-22 13:56:36 // 33
Egyetértek! Én nekem a belső vakolást úgymond szivességből csinálták, és közben a több millió forintos fa nyílászáróimon a festést minden ablaknál megsértették... Feleségem sírva fakadt, én meg majdnem... Javítani csak úgy lehet, ha kiszedik! Persze nem lehetett velük kifizettetni, mert ismerős ismerősének a szobatársának a völegényének a csapata és ha levonnám a javítás díjját akkor egy hétig ingyen dolgoztak volna és még így is 1,5 millióval lógnának... Ez egy durva becslés... :-(
DjApor962005-03-22 13:35:37 // 32
Sziasztok! Én most költöztem be! Hát résztvétem mindenkinek aki most ugrik neki... Soha többet nem akarok építkezni! Mondjuk még fogok, mert messze nem vagyok kész! Akik hitelt vesznek fel: Számold ki, hogy mennyi kell és tegyél rá 3 millót. Úgy elég lesz. Én is így jártam. Mindenkivel úgy egyezzetek meg, ha lehet a végén egyösszegbe fizetsz, mert egyébként jár majd a nyakadra, hogy adj előleget... Minden szerződésben legyen véghatáridő és ha nem fejezi be KÖTBÉR, mert nem tudod kihajtani belőlük, hogy tisztességesen befejezzék! Hol építkeztek? Helyszíntől függően tudok olcsó betont... Lehet... De előre nem ígérek semmmit!
TtK2005-03-21 16:43:44 // 31
Köszi a felajánlást, szólni fogok ha kell a cucc. A gardrób ferde falát szerintem egyenesítsd ki, úgy hogy a fürdő felőli végétől merőlegesen meghosszabbítod a teraszig. Nagyobb hálód lesz és a gardróbba nem kell kihasználhatatlan hegyes/tompaszögű polcokat gyártatni. Lehet, hogy így szebb, de nem nagyon praktikus. Az emeleten mi lesz? Egyelőre semmi, aztán később ha lesz rá keret beépül az is?
Cselentano2005-03-21 16:19:31 // 30
a mostani ígért alaprajz verzió, ez még nem a végleges
farki2005-03-19 16:35:44 // 29
Cselentano! Szvsz. az ismerős, rokon, haver stb. vállalkozókat nagy ívben kerüld el! Ha valamit elb@sznak, márpedig el fognak, hiába rágod a szájukba, hiába rajzolod le mit akarsz, no akkor hogy fogod őket elzavarni a búsba, úgy hogy még ki sem fizeted őket, sőt perrel is fenyegetőzöl? Szerinted apósod mit szólna hozzá, ha az ismerőseit elzavarod ékes magyar tájszólással?
Cselentano2005-03-19 16:02:10 // 28
köszönjük előre is a segítség felajánlásokat élni fogunk vele :-)
Cselentano2005-03-19 16:01:06 // 27
Leon barátunkat csak ajánlani merem :-)))
Cselentano2005-03-19 16:00:31 // 26
sajnos én is a kőművesektől tartok a legjobban szerződést természetesen írunk előre 1 ft-ot sem fog kapni készültségi szintenként fogok fizetni a kőműves vállalkozok az apósom ismerősei, de néztem távolabbi kivitelezőket is ha végre készen lesz az alaprajz , akkor tudok elkezdeni árakat kérni és feltételeket egyeztetni "oszinten szolva tartok az egesztol, raadasul azt sem tudom, nem vallaltam-e tul magam... " ezzel teljes mértékben egyetértek de fel a fejjel és írány előre :-)))
Cselentano2005-03-19 15:54:47 // 25
Cgo megpróbálok szép sorjában válaszolni :-) te sokkal előrébb állsz , mint mi :-) de igyekszünk :-) igaz ez nem verseny szép nagy ház lesz, jók a 3d-s képek, pár látványtervet láttunk már mi is, de még nincs meg a végleges változat 6-ra megyünk a tervezőhőz, újra pontosítani az alaprajzott, na majd a mostani változatott felteszem, mustrára :-) ha készen lesznek a tervek remélem 30 napon belül megkapjuk mi az engedélyeket, bár elég rugalmatlan az műszaki iroda ja és mielőtt beadhatnánk az engedélyhez szükséges papírokat meg kellene kapnunk a közművektől az elvi hozzájárulási engedélyeket amit pénteken nem tudtam beszerezni :-( pár papír nem volt nálam remélem hétfőn megkapom, összeszedtem minden papírt amit a bürokraták kértek pár kőműves vállalkozóval beszéltem már, első körben mindegyik fullban szerette volna vállalni a munkát, de elmagyaráztam nekik, hogy nem szeretnék teljeskörű szolgáltatást igénybe venni szeretném a kezemben tartani az építkezés menetét nekem egyelőre csak egy kőművesre van szükségem mindenki végezze a saját munkáját ács ismerősőm van, festő szintén, burkoló szintén, víz-gáz-fűtés szerelő szintén, asztalos 200 m-rel arébb aztán majd szépen sorjában keret nekünk is kb. úgy van, hogy a falak és a tető elkészül + nyilászárók + fűtés a fűtés mellé tervezünk egy napkollektoros rendszert szemeztem hőszivattyúkkal is, de kicsit még horror áruk van :-( hitel: egyelőre mi sem tervezünk felvenni, de ahogy láttom a helyzetett, biztos igénybe kell vennünk, hogy be tudjuk fejezni az alapterület remélhetőleg megáll nettó 170nm-ben Sövénytujaval szertném beültettni a hátsó és két oldalsó kerítés mentén a telket, így maradhatna a "ronda" kerítés ami most van ráadásul most olcsón megveszem a tujákat, és mire készen lesz a ház lesz egy szép sövényem :-) az égiekhez meg imádozunk , hogy rendben menjen minden
Docky_SD ( Bruno Banáni ;)2005-03-19 15:52:36 // 24
Hmmm. úgylátom sokan evezünk egy cipőben ;) Mi is szeretnénk az idén építkezni, nyilván nemlévő pénzből, szal hitelre. Gondoltam van ez a fészekrakó kölcsön ami egesz kecsegtetőnek tűnik. Aztán jöttek a gondok, kellene telek, hát nem olcso. Sokan a közműves telek alatt értik azt hogy az utcában van közmű ;) Közművesítés iszonyatosan sok pénz bizonyos esetekben. pl kell e vágni utat stb. Mivel minimalis pénzem van igy nem tudom onerobol elkezdeni az épitkezest, kénytelen vagyok szerződni egy céggel, aki (részben)kulcsrakészen megcsinal szinte mindent. Telek és azzal járó költségekre nem tudok hitelt felvenni mert akkor nem bizta hogy a további lakashitelnel hitelkepes leszek. Adott kb 2,5 mill készpénz és olyan havi 70e ft havi részletet tudok vallalnibiztonsággal ami kb 10-12mill-t jelent. Ennyit az első lakáshoz jutók támogatásárol, meg a kispénzűek lehetőségeiről. Orbitális faszság még pl: a feleségem neven van 1 lakás fele ami majd az övé lesz (após haszonélvező) akkor nem kapunk hitelt. igy el kell ajándékozni. vagyonszerzésit ki kell fizetni ügyvédi illeték stb 500e bukó :( Szal minden építő jellegű tanácsot elfogadok ebben a témában. Köszi !
Cselentano2005-03-19 14:09:24 // 23
Ttk Perpillanat kazánokból csak a bugerussal van szerződésem, a fűtési rendszert tőlük veszem. A csővekre és radiátorokra több cégtől is kaptam elég jó ajánlatokat. Ha lesz konkrét kérdésed/kérésed akkor lekérdezem az árakat.
Cselentano2005-03-19 14:00:24 // 22
maxxx146 megkaptam a mailt, vettem, sok sikert pontosabban inkább homályt a kékeknek a képekhez :-)))
Attie2005-03-19 09:17:56 // 21
Látom gyerek már van tervezve a házhoz, az asszony is serénykedik a ház körül, csak Cgo-t nem látom... Áááá, biztos a Spiderével rója az utakat :)))
TtK2005-03-19 08:49:30 // 20
Szép házikó. :)) Úgy látom fűnyíróra is szükséged lesz. :))
beeep1462005-03-19 07:57:22 // 19
Gratula hozzá! Szép munka.
Wickey2005-03-19 07:45:35 // 18
épp írni akartam, hogy szép nagy fában van a fejsze... Amúgy legalább a telek megvan, az is valami. Én még a telek kiválasztásánál tartok csak :-)
ÁdidiGaga (il hempescattore)2005-03-18 23:52:09 // 17
beeep146,marci Üdv kollégák! ;-) lévén 3 a magyar igazság ,csatlakoznék a felajánlásotokhoz. Magam is tervező lennék, kivitelezéssel ténylegesen nem foglalkozom, de a saját tervezésű házaim építésének lebonyolításával igen! ha tudok valamiben,igyekszem segíteni.
Leon2005-03-18 23:04:30 // 16
Én tudni szerezni sok építőanyag occsón... :)))
Cgo2005-03-18 22:39:04 // 15
Cselentano, es ki az a komuves? megbizhato? ha elrontja, milyen szerzodes alapjan fogod kovetelni a jussod? talan pesszimista vagyok, de amit nap mint nap hallok, az eszmeletlen, a kollegamnak kihagytak egy ablakot, a masiknak az antenat behuztak az ajto moge, stb :((( oszinten szolva tartok az egesztol, raadasul azt sem tudom, nem vallaltam-e tul magam...
Cgo2005-03-18 22:33:20 // 14
Cselentano,
nalam a helyzet a kovetkezo

- hazprojekt OK
- gazprojekt OK
- villamos projekt OK
- kanalizacio, vizprojekt OK
- engedelyek OK
- geologus velemenye (plusz radonszint) jovo het szerda
- jovo het penteken beadom a kervenyt az epitkezesi engedelyre
- 30 napjuk van, hogy jovahagyjak, ezalatt a cegeket jarom majd, ki hozza teto ala a hazat
- az elso ajanlat a falakra+tetore mar jovo het kedden meglesz, meg 2 ceget meg akarok keresni
- maga az epitkezes ezek utan kezdodhet el, kb. majus kozepen...

Tehat nekem sincs penzem, hogy a teljeset kulcsra rendeljem meg, de az alapot, falakat, tetot igy szeretnem intezni, persze az ajanlatoktol fugg minden. A gond az, hogy nincs penzem es lakashitelt jovore akarok csak felvenni, mikor mar teto alatt a haz, hogy legyen mibol szigetelni, ablakok, ajtok, futes, hutes, festes, ott van a nagy penz. Illetve ott kell majd...

Raadasul amig csak a telek van, addig nincs is mit zalogositani, csaladra nem nagyon szamithatok, a baratnom se tud sokat hozzatenni, megiscsak jobban nez ki, hogy van egy telkem, amin teto alatt a haz es kene 12 millio a befejezesre :)

Mekkora lesz a hazad? Mi minden lesz benne? Mire kellenek a tujak?

Az en hazam ilyen lesz, ha az egiek is akarjak :)

Cselentano2005-03-18 15:34:02 // 13
Azmonak Boldog szülinapot !!! :-)
beeep1462005-03-18 13:15:04 // 12
Üdvözlet a kollégának! És természetesen csatlakozom, bármilyen kérdésben megpróbálok én is segíteni.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak