Fórum >> Típusok >> Giulia

SD2026-06-16 20:01:49 // 41781
Peti16V2026-06-16 18:40:03 // 41780
Sziasztok!
Tapasztalt már valamelyikőtök olyat, hogy az anyósoldali lábtérben gyűlik a víz?
Nálam most ez van napok óta. Múlt szerdán indultunk nyaralni, akkor kezdte, teljesen elázott a szőnyeg. Először arra gondoltam, hogy az előző napi mosásnál befolyt és összegyűlt valahova a víz, de aztán esni kezdett, két napig esőben autóztunk, majd száraz lett az idő, de tovább csinálta. Mindig kitöröltem a vizet amennyire lehetett, meg szárítottam nyitott ajtóval napon, de a következő úton megint gyűlt a víz. Kipróbáltam lekapcsolt légkondival, hogy hátha kondenzvíz, de 20 perc múlva megint tocsogott a víz :(
A levélrács alatti nagy vízgyűjtő bödön üres, az alján szabad a lefolyó. Szagtalan, tiszta víz, nem hűtőfolyadék vagy szmosó.
Valakinek esetleg ötlete, hogy honnan jöhet vagy hol gyűlhet össze ennyi víz?
Szerviz offos, ma épp Párizsban vagyunk, de jövünk-megyünk, szombatra érünk haza megállókkal, uh csak jövő héten tudom bevinni.
Garis, még nincs 1 éves…
Morfiusz Cédula2026-06-15 09:15:56 // 41778
Igen, én is találtam olcsóbb lehetőségeket azóta. Egyelőre meg a Praktikerben vettem egy 10db-os M6-os imbusz csavar készletet 700 ft-ért..
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-14 17:29:18 // 41777
Amúgy ez a jtd performance tűnik korrektül tervezettnek tömítés szempontból.
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-14 17:27:57 // 41776
AliExpressről vettem ezek töredékéért (8e + free shipping) titán csavar szettet.
A csavar boltban pedig kb 200 Ft a ket sima normál rozsdamentes csavar.

attila_l2026-06-14 16:44:30 // 41775
Ha vkinek nem tetszik az alu, akkor itt van rozsdamentes acélból is:
https://jtd-performance.com/en/product/coolant-bleeders-giulia-stelvio/
SD2026-06-14 14:33:24 // 41774
két db. ilyen csavar van a kittben a másikat is cseréld majd, szerencse hogy időben észrevetted!
Morfiusz Cédula2026-06-14 12:09:25 // 41773
Na, sikerült kioperálni egy sniccer hegyével. Szerencsére viszonylag könnyen eltekerhető volt. Szabvány M6-osnak tűnik 1mm-es menetemelkedéssel. Ideiglenesen kerítek valamit a csavaros dobozból és rendelek végleges megoldásnak egy kit-et bele. Több helyen árulnak a neten, pl Alfissimonál is.

Az volt a szerencsém, hogy időben észrevettem. Egy stop táblánál megállva egy pillanatra úgy tűnt, hogy gőz száll fel a motorháztető alól, úgyhogy emiatt néztem a motorháztető alá. Akkor még nem láttam honnan folyik, csak azt, hogy a hűtőtartályból hiányzott. Utána töltöttem és otthon fedeztem fel, hogy itt a csavarnál eresztett. Innen szivárgott a forró turbónak a házára, ez okozta a gőzt. (érdekes módon ezt csak egy pillanatra láttam, valószínűleg éppen egy rövid ideig tartó légmozgás húzta ki a gőzt a motorháztető fölé)
Úgyhogy figyeljetek erre oda, úgy tűnik egy gyenge pontja a konstrukciónak.

Morfiusz Cédula2026-06-14 11:31:27 // 41772
Giulia tulajoknak melegen ajánlom a hűtőkör felső, múanyag légtelenítő szelepeit kicserélni valami fém darabra. Sajnos ezek a műanyagok annyira hitvány anyagból vannak, hogy egy idő után eltörnek és el fog kezdeni szivárogni a hűtővíz. Engem is utolért a dolog, 5,5 éves autó, 80 ezer kilométerrel. Más fórumok bejegyzései szerint csak az a kérdés, mikor ér utol a baj. Lehet hozzá kit-et kapni, pl itt:

Fém szlepek

Sajnos most ott tartok, hogy bele van törve a szelepházba a csavar. A menetes rész bent maradt, a csavar feje letörött. Próbálom kibányászni anélkül, hogy a szelep házát megsérteném, hátha még nem késő és nem kelll az egészet cserélni:



Van valakinek valami ötlete, hogy lehetne a menetes részt onnan kibányászni?
SD2026-06-10 12:00:01 // 41771
Nembajaz csak pár évig új:D

Amúgy nem érzem hogy levenne az élményből.
De a biztonsághoz hozzá tesz:D

Úgysem másnak akarok cirukszt csinálni, nekem meg ez pont elég:D
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-10 10:09:42 // 41770
Vettél új gumit. Na ott cseszerintetted el XDDD
SD2026-06-09 15:00:03 // 41769
Lehet hogy én cseszerintem el, de nekem az az érzésem hogy nem mindig akar ugyan úgy megindulni, mintha valamit beleokoskodna az elektronika, és leginább akkor mikor valami fém tárgy van az útban.
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-09 12:10:07 // 41768
Nekem a ráfutásgátló szirszar nem okozott még gondot, volt hogy a busz jobb hátsó sarkához passzintottam a vasat, és ott fordítottam el a sávomba. Teljesen tapadás függő, és hogy a gázpedálall mennyire bírom lekövetni a dolgokat.
De ez az 50k km-es slide ez tényleg annyira rendesre sikerült, nem vette el, nem kontárkodott bele, csak forgatta. Ilyet soha nem csinált eddig, visított a gumi, toltuk keresztbe, a gyerekem szeme pedig kerekedett... :-) Jó lenne tudni, hogy mi lelte a gépezetet. Bár mivel olasz, ezért simán elhiszem hogy éppen ünnepelt XD
Én meg otthon vettem csak észre,nekem minden alkalom ünnep ebben az autóban. Első vasam aminél minimálisan köt le, hogy kerek km-t mentünk.
SD2026-06-09 10:55:28 // 41767
Mennyivel gazdagabb árnyalatokban az Alfa ződ:)
SD2026-06-09 10:54:55 // 41766
Mondom hogy kormányszögtől és objektum távolságtól függően hiába nyomok padlót nem engedi rá a kraftot.

Pont ez volt, hogy gondoltam megfordítom erőből hogy legyen látszatja:D Ha nincs előtte autó minden további nélkül eldobja a seggét.

De most hiába nyomtam adott egy közepes gázt elfordult madj mikor már szinte egyenesbe kerültem kezdte eltekerni a kereket nagy bőszen:D

Mondjuk így ís menő volt:D

Alkotáson meg egyben végig forgott és el sem vette :D A motorost engedi megtaposni a Radar:D
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-08 13:08:50 // 41765
A színe mindkettőnek szép :-) A formája.. hát.. egyértelmű a győztes :-)
RomeoOne2026-06-07 15:58:37 // 41764


Verde Montreal vs Isle of Man Grün
Végre élőben is meg tudtam nézni egymás mellett, hogy mi a különbség. Nem sok. A Montreal egy kicsit kékesebb, a BMW színe mint ha világosabb alapon lenne. Érdekes, mert a Montreal gyöngyházfénye is aranyat tükröz, mikor a nap direktben süti. Kár, hogy napsütés alatt nem sikerült megnézni a másikat.
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-05 15:18:05 // 41763
Pont mire hazaértem.

Éreztem, hogy ünnepi hangulat van. Olyat slideoltunk , hogy a gyerekem aki már észre sem veszi a kisebb csusszanásokat, annyit reagált, hogy " úúristen aztaa". 😂
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-05 11:33:17 // 41762
Mondj nemet az unalomra! Lépd meg rendesen kanyarodás közben XD Jó.. kopott gumival könnyen beszélek, már azt se tudom melyik az autó eleje :-)
SD2026-06-05 08:35:06 // 41761
RomeoOne2026-06-05 08:34:45 // 41760
Vagy csak van egy beszorult kavics a gumi bordái közé.
zgi5212026-06-04 21:24:29 // 41758
hali, irtam
email-t
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-04 18:43:29 // 41757
Ezek a hangok engem a világból kiidegelnek. Rájöttem, hogy valójában akkor volt nekem jó, amikor a kipufogótól és a kibírhatatlan hangerejű motorhangtól ezeket a szarságokat nem hallottam meg XD
SD2026-06-04 15:54:31 // 41756
A kerékőr érdekel:)
A mankókerékről van info hogy hány kg?
(nem elvetendő nyaralásra..)

Mi lesz helyette?:)
SD2026-06-04 15:50:22 // 41755
Én nemsokára viszem Érdre és reszketve de engedélyt adok hogy szétszedjék az orrát hogy kiderítsék mi kattog benne..

Arra gyanakszunk hogy valami tartó van lelazulva..

Jut eszembe valami csattogó hang jön a hátsó kerekemből, csak lehúzott ablaknál hallom:D Talán a felniközép zörög, vagy a fék, nemtom majd megnézem.. Érzetre jobb hátsó, csak kerítéseknél jön vissza a hang.

A futómű ami senkinek soha nekem már hanyadik kör?:D:D:D
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-04 15:44:33 // 41754
Kértem, meglátjuk kapok e :-)
zgi5212026-06-04 11:50:14 // 41753
sokkal dragabb mint Erd, kerj ajanlatot..
WarbiRunner (Gyuri)2026-06-04 11:25:30 // 41752
A Rácz Kelet-Pestet próbálta már valaki szervizre? Ott még nem jártam, így a gari vége előtt még megcsináltatnám az aktuális olajcserét, szíj cseréket.
zgi5212026-06-04 06:16:40 // 41751
Sziasztok, néhány Giulia kiegészítő eladó:

Mankókerék szett
Új Alfa Romeo Giulia mankókerék (R17) + tárolózsák (Új!)
Méret: R17 (5x110x65,1) 18" méretű kerék mellé is használhatató tartaléknak, mert az átmérő egyezik.
Ár (együtt): 70 000 Ft
Gyári kerékőr
Gyári Alfa Romeo Giulia kerékőr készlet, hibátlan állapotban.
A szetthez 2 darab nyitókulcs tartozik.
Ár: 15 000 Ft
Gyári hajlított rendszámtábla tartó
Gyári (logós) a lökhárítóra illeszkedő rendszámtábla hibátlan állapotban.
Ár: 5 000 Ft
Érdeklődni:
email: kubiczaz@icloud.com

RomeoOne2026-05-27 14:17:40 // 41750
Legalább nem lett túl kőfelverődéses az eleje :) Ez a Lipari szürke nekem mindig nagy kedvencem volt, különleges szín. Kár, hogy viszonylag hamar elengedték. Az meg még inkább, hogy a Q-ra sosem lehetett kérni...
zgi5212026-05-27 14:06:32 // 41749
nem így indult, igen napi 120km bejárásra készültem.
sztem az első tucat magyar tulajok között voltam, aki itthon új Giu-t vásárolt. :)

home office és másik autók miatt hobbiautónak redukálódott, évi pár ezer km-re, ez nem tartható tovább.

valóban, a garázsnak dísze az biztos! :)
RomeoOne2026-05-27 13:47:15 // 41748
Hogyhogy ilyen kevés a km ennyi idősen?

Én ennyit 2 év alatt megyek a kocsival, úgy, hogy októbertől márciusig nem is sokat mozdul. A dízelt nagy távokra veszik? Vagy nálad csak garázsdísz volt? :D
WarbiRunner (Gyuri)2026-05-27 13:25:04 // 41747
Csak észrevettem volna ha van folyásnyom.
zgi5212026-05-27 13:13:03 // 41746
sziasztok:

ha vkit érdekel a Giuliám, köszönet az ajánlásért!
szana82026-05-27 11:33:22 // 41745
De :) De nem akkor cserélted a kis légtelenítő csavarokat is?
WarbiRunner (Gyuri)2026-05-27 11:16:08 // 41744
Arra jöttem rá, hogy turbó csere óta nem fogy a hűtővíz semennyire. Eddig évente töltögették nekem a hiányzó decit. Csak az nem stimmel, hogy a turbó hűtés nem a másik tartály?
Shadin2026-05-26 13:51:12 // 41743
Ja Ön Én! :-D
SD2026-05-26 12:00:41 // 41742
Amikor 7 éves bridgestone volt a 155-ösömön, azon is az első párszáz métert rázott:D
Utána köralakú lett a kerék nagyjából:)

De tényleg visszanyeri a formáját nem centriroztatnék miatta mert utána meg mikor visszaáll megint rossz lesz
SD2026-05-26 11:58:52 // 41741
Ön vezet?:)
SD2026-05-26 11:58:28 // 41740
Létezett korai QV-knél egy kallanytyú amit bentről meg lehetett húzni/nyomni, a váltó burkolat, vagy középkonzol leszerelése után.

De mivel 8HP váltó elterjedt biztos van olyan típus aminél ezt megoldották.
Valójában egy kis bovdenes egység kéne, én is nagyon használnám...

Utálom hogy be kell indítani azért hogy kiálljak a garázsból ha kell valami...
Shadin2026-05-25 10:10:27 // 41739


M6x1x32

Használtam a kardáncserénél. Más hardveres megoldás nincs tudtommal.
Shadin2026-05-25 10:02:47 // 41738
RomeoOne2026-05-23 10:07:18 // 41737
Akkor tehát le kell hajtanom a hátsó ülést és a csomagtartón keresztül kell kimászni! Sima ügy :DDD
quash2026-05-22 22:31:29 // 41736
Elvileg a váltót alul talán egy imbusszal lehet kivenni netural-ba, de ezt elvileg szigorúan ha nincsen más megoldás. Nem mintha emelés nélkül egyáltalán hozzá lehetne férni! :D
https://www.youtube.com/shorts/nRunBGCHyFA

" I do not think you can get the car in Neutral if you turn the engine off, unless you stay inside the car. When you open the door, the car goes into Park. "

De ha ez működik, akkor elvileg, ha úgy szállsz ki, hogy nem nyitod ki az ajtót! Akkor üresben marad?! :D
RomeoOne2026-05-22 18:11:31 // 41735
Automatánál ezt beindítás nélkül elég macera kivitelezni. Bár lehet Piritu már rájött, hogy kell, ha jól emlékszem, őt már foglalkoztatta a kérdés.
RomeoOne2026-05-22 18:10:39 // 41734
Ezt is kérdeztem, de erre azt mondta a gumis, hogy a nagyobb nyomás ezen nem segít szerinte. Viszont egy másik gumis adott egy olyan tippet, hogy az OBI-ban most egész jó áron kapható gumiszőnyeg. Ha azon áll az autó, az talán kevésbé deformálja az abroncsot, mint ha betonon áll.
farki2026-05-22 17:50:54 // 41733
Ha szabad bele vauznom.
Én a holt időben hetente tologatom a GT-t a garázsban. Egyszer előre harminc-negyven centit, aztán egy hét múlva ameddig lehet hátra, ami közel egy méter. Aztán többet előre, kevesebbet hátra.
Még nem voltak problémák a téli leállás miatt. 😉
Zselé2026-05-22 17:19:49 // 41732
Ha tudod, hogy sokat fog állni, túl is lehet fújni 0,4-0,5 barral nyugodtan. De ha ez a baj, tényleg kirugja magát.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.