Fórum >> Egyebek >> Építkezés

W.2008-07-08 15:10:14 // 2965
Nálunk is csináltak vadakat, de ez.......... Ilyenkor a legegyszerűbb az ha rögtön kéred a számlát valamint az ott dolgozók munkaszerződését, ill. a vállalkozó és köztetek a létrejött írásos szerződést. Ennek hiányában elmehet a faszi a pi..ba, sőt nem fog ártani egy icipici-t szóbahozni egy esetleges Apeh vizsgálat elindítását a cége ellen....Ez nálam is bevált anno...
boyci2008-07-08 15:10:02 // 2964
..és a három oldal :
boyci2008-07-08 15:03:19 // 2963
a végeredmény (bár azóta átbútorozva.... :
Tackry2008-07-08 15:00:50 // 2962
Ma végre mi is nekiállunk a festésnek. Legalább valami szép is legyen...
boyci2008-07-08 14:57:18 // 2961
Nem burkolás ugyan. de ennyi erővel én is odamegyek ingyééé dolgozni:)))

ilyet én is tóóók:S











Tackry2008-07-08 14:45:21 // 2960
Hát mi meg egyáltalán nem hívunk semmihez sem embert, hanem mindent mi csinálunk olyanra, amilyenre mi szeretnénk. Jó, ha ilyen ezermester az ember párja. Ez volt az első dolog, amit kiadtunk a kezünkből, és itt is az 5 napból mindössze 2 napig nem voltak felügyelve, és mégis ez lett az eredménye.
Tackry2008-07-08 14:43:59 // 2959
Aranyos vagy, de nem nagyon tudsz mit.:( Teljesen el vagyok keseredve, hogy még ők akarják jogi útra vinni az egészet.
Tackry2008-07-08 14:42:42 // 2958
Eredetileg úgy volt, hogy az anyagot is ők veszik, mert olcsóbban jutnak hozzá, mi csak a burkolóanyagot - csempe, járólap - vesszük. De aztán hétfőn, amikor kezdtek, a vállalkozó nem vett eleget, úgyhogy én meg Marci rohangáltunk nekik majdnem mindennap valamiért, ami épp elfogyott. Szóval végeredményében is az anyagból is van, amit ők vettek és van, amit mi.
boyci2008-07-08 14:40:35 // 2957
basszus!!!!!!


ilyen "szakembereket" hol szedtetek össze???

nagggyon komoly! :( senki nem volt ott velük h mit csinálnak???



Nálunk én még akkor is ott álltam mikor egy roló-zsinórt cseréltek...... :S
Ferke2008-07-08 13:58:43 // 2956
Szerintem ennek az ügyintézését bízd a párodra, Te meg nyugodj meg, mert ez az időszak a legveszélyesebb. Nehogy valami baj legyen. Ha belegondolsz, ennyit nem is ér az egész. :(
12008-07-08 13:58:15 // 2955
Erre mondják a hivatalos verziót, hogy kérjél róla számlát, mert akkor simán reklamálhatsz!
Ne de akkor nem lenne, aki megcsinálja, mert általában számla nélkül vállalják a munkát, a jómunkásemberek!!
Angyal Rita2008-07-08 13:53:25 // 2954
Jó, hogy pot ilyennel foglalkozik a papája. Remélem, jól alakulnak a dolgok, nem hibáztatok, hanem más. Majd írjál, mi volt. Vigyázz nagyon magadra, figyelj oda nagyon a babádra és magatokra. most a Te, baba és párod a legfontosabb. Amiben tudok, segítek én is, számíthattok rám.
Wickey2008-07-08 13:46:09 // 2953
menjen ügyvéddel. Az első kérdés az legyen, hogy az áfás számlát kiállította-e már, és ha nem miért nem.

Csakmert ugye, amíg nincs számla, nincs mit fizetni.

Ha már van számla, akkor a hibás teljesítésre való hivatkozással lehet menni a bíróságra. Addig is nem árt, ha marci faterja felvetet valami átadási-átvételi jegyzőkönyvet a jelenlegi, kiszámlázandó állapotokról, rögzítve, hogy az anyagköltség eredetileg is titeket terhelt (tehát ő csak a cigányokat adta a projekthez, semmi mást nem követelhet).
Mike.2008-07-08 13:39:13 // 2952
Megnéztem mégegyszer a képeket és el sem hiszem, hogy a mai világba el tudnak baszni így egy burkolás. Nem tudom hol tanulták ezt de kis kézügyességgel és jó szerszámokkal különbül lerakja bárki. Mi az, hogy nem használ távtartó keresztet? Egy extra profi burkoló sem rakja le szemmértékre. Fillérekbe kerül és legalább az jó lenne.
Tackry2008-07-08 13:38:55 // 2951
A legjobb most jön... Az előbb hívott a Marci. Azt tudni kell, hogy az apja minőségellenőr, építkezésekkel foglalkozik, és ő vette át tőlünk ezt az ügyet, ő találkozik ma a vállalkozóvalPécsen, és úgy volt, hogy majd ő ijeszt rá, és mondja el neki, hogy ezért egy fillért sem fog látni, és ha a srác nagyon erősködne, akkor este még fel is jött volna vele Veszprémbe, hogy a lakásban folytassák ezt a megbeszélést, hogy egyértelmű legyen, milyen munkáról beszélnek. Na most ehhez képest kiderült, hogy a srác már ügyvéddel és valami másik szakemberrel fog érkezni a délutáni tárgyalásra. Szóval még ő akarja jogi útra vinni az egészet. Nem kicsit vagyok ideges, sírhatnékom van, és ez kurvára nem tesz jót sem nekem, sem a babának...
Angyal Rita2008-07-08 13:28:51 // 2950
Remélem, ha eljön ma hozzátok, elismeri a dolgait a munkásainak. Mit szólnának hozzá ezek a kontárok, ha a főnökük megmondaná nekik, hogy ki kell fizetniük a kárt, amit okoztak, és az anyagokat újból meg kell venni?

Tegnap volt nálunk egy srác, aki terepmunkákkal foglalkozik (hát, remélem, rendben lesz minden a munka során), 5 000 ft az óradíja kb. a munkagépnek, ami a terepkiegyenlítéshez szükséges. Az óradíj az ezeknél a "mestereknél" az mindig rendesen megvan.

Mi van akkor, ha elcsesznek valamit azok, akiket megbíz az ember? Akkor nincs felelősségük? Mit lehet tenni a kontárokkal szemben?
Tackry2008-07-08 13:24:07 // 2949
Kábé.:) Ez volt az első meló, amit kiadtunk a kezünkből, eddig mindent mi magunk csináltunk meg a lakáson. Hát ez lett az eredménye. Elment egy életre a kedvem attól, hogy bármilyen munkával is "szakembert" bízzak meg, ha ez lehet az eredménye annak, ha nem mi amatőrök, hanem "hozzáértők" csinálják a munkát.
Tackry2008-07-08 13:22:29 // 2948
Csak a vállalkozó srác nevét tudom, nem tudom, hogy céges, vagy egyéni vállalkozás áll-e mögötte.
Mike.2008-07-08 13:22:10 // 2947
Hát baszki, ezt a kontár munkát!! Lehet meg is rugdosnám ha nálam így raknák le. (szombaton kezdi)
Mekk Elek melózott ott?? :-))
Angyal Rita2008-07-08 13:19:33 // 2946
Írd meg majd, légy szíves, melyik ez a kiváló tiszteletem, cég. Több ilyen "munkát" ne halmozzanak.
Tackry2008-07-08 13:19:11 // 2945
Egyelőre nem nyúltunk hozzá semmihez sem, mert ha minden igaz, akkor ma jön a vállalkozó, hogy akkor "rendezzük" a dolgokat, de a telefonban úgy tűnt, hogy tisztában van vele, milyen munkát hagyott itt pénteken. Amire nekünk pénteken még azt mondta, hogy készen van. Neki ilyen a kész munka? Oké, mi mondtuk nekik, ha valahol nem jutna idő a fugázásra, vagy a színes festésre, nem gond, majd azt mi már megcsináljuk, inkább haladjanak lassabban, de szép munkát csináljanak, szóval nem azzal van a gond, hogy pl. a barna járólapok ki sincsenek fugázva - most így nézve, még szerencse is -, vagy hogy a színes festés ránk maradt. Hanem a többi...

Mindenesetre ma Marci kollegáival nekiállunk kifesteni a két kis szobát, meg ha elment ez a jóember, akkor megpróbálunk valamit kezdeni a fugázással a fürdő-wc-ben, talán egy picit egyenletesebbé tehető még. Plusz úgyis felkerülnek még az ajtókeretek, meg a vízzárók a falak mentén, ami rengeteget el fognak takarni mindebből, plusz a kád, mosdószekrény, polcok, stb. Szóval azért ezen még sokat lehet esztétikailag javítani, de már a tudattól is az idegbaj kerülget...
Tackry2008-07-08 13:14:27 // 2944
Megjegyzem, pécsiek, úgyhogy óvatosan majd ott a környéketeken is...:)
Angyal Rita2008-07-08 13:13:12 // 2943
Ez egy rémtörténet! "Szeretem" az ilyen "mesterembereket", a fene egye meg őket.
grande bandi2008-07-08 13:05:40 // 2942
mekkora szemetladak vannak...:-(
Tackry2008-07-08 12:50:18 // 2941
Maga a vállalkozó nekem egy ősrégi, mondhatni ismerősöm. Évek óta nem is hallottam róla, ő keresett meg pár hete, hogy hallotta, felújítunk, és ha még nincs ember, akkor ő szívesen hozza a csapatát. Órákat zengett róla, hogy milyen jó, összedolgozó kis csapat, mindegyik ért minden munkafázishoz, így össze tudnak dolgozni, amíg köt a ragasztó, mind tudja a falakat csinálni, és fordítva... Hát ez lett belőle. Utólag kiderült, hogy a 3 emberből, akit hozott, kettőt nem is ismert előtte, egyedül a festő dolgozott tényleg nagyon szépen, már ameddig jutott a munkájában ennyi idő alatt, és az meg is mondta neki, hogy soha többé nem hajlandó a másik kettővel együtt dolgozni. A szemétben, amit itt találtunk, műanyag borospalackok, sörök, kis feles üvegek, szóval el tudom képzelni, mi volt itt az utolsó két napban... A víz kiburítva a letakart, lekartonozott padlóra, csoda, ha az nem ment alatta tönkre, de egyelőre megnézni sem tudjuk, mert rá vannak pakolva a bútorok, amik már megérkeztek...
Tackry2008-07-08 12:45:11 // 2940
Az első három nap ott volt velük a Marci, de ő a gipszkarton falakat rakta, hogy tudjanak dolgozni majd azon is, na meg addig még nem a csempék kerültek fel, főként a falak glettelésén dolgoztak a szobákban, szóval semmi előjele nem volt mindennek. Két napig voltak magukra hagyva, mert elvileg ezen a héten nyaraltunk - így is a nyaralásból 3 napot a Marci ott töltött ugye a lakásban... - és ez fogadott minket péntek este. Az élettől is elment a kedvünk, nem hogy a lakástól.

Most azzal vígasztalódunk, hogy egy fillért sem kapnak, a glettelés-festés (mármint csak csiszolás, glettelés, plafonok fehérre festése, mert az 5 napba, amit vállaltak, nem fért már bele a színes festés, talán szerencsére is, bár lekopogom, hogy a festő munkájára legalább nem lehet panaszunk) munkadíja kábé fedezi azt, amennyi kárunk keletkezett a burkolásból: a csempék, járólapok, fuga, ragasztó ára, vagy hogy két lakás rezsijét kell ez miatt tovább fizetnünk, tovább kell albérletet fizetnünk, stb. Szóval így jön ki nullára a fizetendő összeg. De attól nekünk még most újból meg kell vennünk legalább a barna járólapot, mert az tényleg használhatatlan, ahhoz a ragasztót, és embert találni, aki most sürgősben lerakja. Na ez utóbbi egy őrület még, nyáron burkolásra szakembert találni. Tegnap vagy huszat felhívtam, augusztus-októberi időpontokat mondtak... A húszból egy mondta, hogy egyáltalán eljön megnézni, és meglátja, belefér-e neki az idejébe. Az óra meg ketyeg, hivatalosan 4 hét múlva jön a trónörökös. Hova hozzam ebbe a lakásba?!
Ferke2008-07-08 12:36:07 // 2939
Hogyan sikerült belebotlanotok ebbe a "szakemberbe"???:(
Ferke2008-07-08 12:35:05 // 2938
Nem tudok napirendre térni. Láttam már pár xar melót, de ilyet még nem. Szerintem ettől még anyám is szebben burkolna, mint könyvelő.:(((
Ferke2008-07-08 12:34:10 // 2937
ATYAÉÉÉG!!! A 4 éves fiam szebben lerakta volna. Ez borzasztó..:( gondolom nem voltatok ott, mikor csinálták, és nem tudtátok leállítani őket az első 5 csempe után.:(((
Tackry2008-07-08 12:23:24 // 2936
Ennyit arról, hogy burkoláshoz mestert fogadjunk, és ne mi magunk csináljuk... Most kábé szedhetjük fel az egészet, vehetjük meg újból a csempéket, járólapokat. És így, hogy nem kapnak egy fillért sem ezek a szakbarbárok, még így is rendesen ráfizettünk a dologra, hiszen csak a munkadíjukat spóroljuk így meg, de az anyagokat megint meg kell venni... Tartok tőle, hogy csak a konyha, előtér lesz most cserélve, mert két hét múlva költöznénk. A fürdőből meg megpróbáljuk kihozni, amit még ki lehet, takarni, javítani, amit lehet, és majd egyszer máskor leverjük.



A vízszintet nem ismerik, a csempék nem illeszkednek egymástól, centis-kétcentis fugacsíkok a fal és a járólap között, nem használtak fugakeresztet, a barna előtéri lap pedig még 3 nap múlva is mozgott, kézzel fel lehet szedni a felét, és eltörik, ha rálépsz. Ez egy rémálom... Ennél még én is különben tettem volna le.
Fairlane2008-07-08 11:23:09 // 2935
Jah, igen, két fürdőszoba van, és szeretném meghagyni a lehetőségét egy későbbi napkollektor bekötésnek, ezért is lenne a tároló.

Az egyik fürdőszoba ráadásul olyan 10 méterre lenne a kazántól, ide valami cirkulációs vezetéket tervezett a szaki, hogy ne kelljen kifolyatni a vizet a csőből.
Docky_SD ( Bruno Banáni ;)2008-07-08 10:16:46 // 2934
Van beépített 5 literes HMV tartálya amit hamar felmelegít. A WC a kazántól kb 12m csővel a legtávolabbi pont, de ott is nyitástól számítva kb 10 sec múlva folyamatos forró víz jön. Ebből legalább a fele idő alatt ürül ki a bent lévő lehűlt rész.
Ezért nem is hiányzik a plusz tároló. Ha viszont 2 fürdőszoba lesz akkor a kellő víznyomás miatt valszeg javallott a tároló. Bár nagyon sok gázt pocsékol az állandó hőntartása
Docky_SD ( Bruno Banáni ;)2008-07-08 10:12:30 // 2933
Hi !

Nekünk ilyen van.

Maximálisan elégedettek vagyunk vele. Asszem 2 vagy 3 éve kapott valami díjat. Az átlagnál (8kw) alacsonyabbról (4,1kw) indul a modulációs tartomány. Ez miatt kevesebbszer kapcsol ki be, hogyha minimálisat kell fűteni. Kisebb lakásoknál (60-80nm ) jobban érvényesül ez a funkció és mivel kevesebb a túlfűtés igy gazdaságosabb is. A melegvíz része nagyon szuper, stabilan tartja a hőfokot pl zuhanyzásközben máshol hidegvíz használat esetén sincs gond. Nyomásingadozáskor sem vettem észre változást. Kevesebb lett a viz, de ugyanolyan meleg. Viszont nagyon látszik mikor mennyi a fűtőértéke a gáznak.;) Ha gyengébb, akkor nincs akkora nyomás max hőfokon. Pl ha koppra nyitom a forróvizet kádtöltéskor ;)

A kémény métere viszont alig drágább az aranynál :DDD
6 méter volt 80k minden kacattal (indító, tetőnkívüli elem, tisztító stb.)
Fairlane2008-07-08 09:48:12 // 2932
Sziasztok!

Kazánvásárlás előtt állunk, kellene egy turbós kombi gázcirkó, indirekt HMV tárolóval. Márkáról még nincs ötletem, de lehetőleg nem valami bóvlit. Kondenzációson gondolkodtam, de egyelőre nem tudom, hogy megéri-e annyit beleinvesztálni.

Tud valaki esetleg egy jó beszerzési forrást? Nembaj, ha nagykerből, vagy tréfa nélkül... ;)
Illetve tanácsot is szivesen elfogadnék, hogy pl milyen márkától óvakodjak...

Köszi.
Cgo2008-06-26 15:52:30 // 2931
mint egy ***** hotel :)))) nagyon jo!
Cgo2008-06-26 15:51:06 // 2930
ezerszer jobb lett!!! amit en biztos cserelnek (a kerites utan persze) a csatornak csereje rezre, foleg a szincsere utan meg jobban belesimulna.
Xixo2008-06-24 23:55:27 // 2929
Így képről nagyon szép lett!!!
Amúgy meg szinte mindenből lehet szépet csinálni jó ötletekkel meg persze sok pénzel. Az ötleteim már nekem is megvannak, csak a másik fele hiányzik...

De ha minden jól megy idén meglesz a garage project + kandalló + kerítés + a terasz is. Meg persze melózunk a kertben is ezerrel, az legalább ingyen van!! :))

Aztán jövőre, ha úgy alakulunk anyagilag, jöhet a tetőtér + a külső rendberakása...
Xixo2008-06-24 23:44:35 // 2928
És ez ingyenes?
W.2008-06-24 21:05:37 // 2927
Végül is ez a lényeg! Mikor a miénk "befestődött" ilyen sötétre, a környéken a kb. 400 ház közül egy sem volt ilyen. Azóta többen megállnak előtte és becsengetnek, kérdezvén hogy melyik cég , melyik színét kentük fel....:) Nekünk tetszik és ez a lényeg! Mellesleg nagyon fontos, hogy az összkép ( kívül-belül ) harmonizáljon, mert így éred el azt, hogy nem lesz érvényes rád a szólás, miszerint "az első házad az ellenségednek építed"..:)
SKrisz2008-06-24 20:48:49 // 2926
Nagyon sokat ötleteltünk, hogy mi, hogy, merre, meddig, legyen. A ház maga nem egy kacsalábon forgó palota, de nekünk nagyon is tetszik a maga egyszerűségében, a belső elrendezése pedig (majdnem) tökéletes. Szóval abból kellett gazdálkodnunk amink van és ebből próbáltuk meg kihozni a legjobbat. Mióta kész van a ház és látszik az összkép, úgy érezzük, hogy ez sikerült! :))
SKrisz2008-06-24 20:45:51 // 2925
A színt közösen választottuk Szandrával! :)

Nem tudom, hogy a monitoron milyen szín jön át, de inkább elmondom miről van szó! :) A barna 3 árnyalata lett kiválasztva. A fa nyilászárók mindenhol mentek fel cseresznye színre. Ehhez ment egy "sötétebb" barba keret, az ablakok köré és az alapszín egy világosabb pasztel szín. Az összképp annyira rendben van, hogy azóta ez lett a festő referencia háza, mert mindenki kész van tőle annyira szép lett! De most komolyan!
SKrisz2008-06-24 20:42:13 // 2924
Előkeresem majd az üzletkötő telefonszámát. Ő kimegy házhoz, vele mindent meg lehet beszélni... Egy telefont meegér szerintem! :)
W.2008-06-24 19:22:52 // 2923
Látszik a törődés nálatok is! Ha megengedsz egy apró észrevételt: a vakolat színe a Te ötleted volt? :)
W.2008-06-24 19:21:31 // 2922
Ez.., mi ez a név? :)
Xixo2008-06-24 15:06:25 // 2921
Sokat számítanak az apró részletek!! :))
Xixo2008-06-24 15:03:44 // 2920
Fasza lett!!
Már csak az zavar, hogy itt Bián sincs ám telephelyük, más cím meg sehol. Ez nálam kimeríti a megbízhatatlanság látszatát... :((
boyci2008-06-24 10:46:47 // 2919
Ezen nem csodálkozom!!!! :P
SKrisz2008-06-24 08:56:29 // 2918
Igazából itt most nekünk nem csak a kerítés a lényeg. Lassan 2 éve költöztünk be a házba, de már akkor is tudtuk, hogy lesz egy kis átalakítási meló rajta, kívülről. Eddig ment az ötletelés. Aztán 3 hónapja elkezdődött a kivitelezés... most itt tartunk.

Innen indultunk:





Ma reggel pedig így néztünk ki:





A ház maga készen van. A kerettel van még sok sok ötlet és még annál is több meló. De majd szép lassan alakulgat az is! :)
SKrisz2008-06-24 08:51:45 // 2917
agent:Soprano!

Ha jól emléxem te kérdezted a kerítés ügyet. Bár befejezve még mindig nincs teljesen, de itt van pár kép a kerítésről:





SKrisz2008-06-23 21:18:26 // 2916
Ez nagyon komoly! Szép munka, szép kivitelezés, jó ötletek! Vannak nekem is álmok, de egyenlőre még messze vannak a megvalósíthatóságtól. Majd talán 5-10 év múlva! :)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak