Fórum >> Egyebek >> GPS, navigáció

Don Gombóc2007-10-05 11:27:10 // 2009
Hagy vívjanak akkor tényleg űberelik egymást állandóan, az árakba meg úgyis belekalkulálják azt a nyereséget is amit a lopott szoftvereken buknak. Azért nem hülyék. :)
Stee1462007-10-05 11:25:56 // 2008
A termékismertetőben igencsak pontatlanok néha a leírások.
Szemben egy szaktopikkal amiben mindeki az adott készüléket használja...
De mindegy sok sikert, hátha. Ha menne én is nagyon örülnék naki!
;-)
Don Gombóc2007-10-05 11:24:45 // 2007
Évek óta vívnak ezek a nagyok, és ezért is a felhasználónál csapódik le a multik habzsolása. Csodálkoznak hogy mindenki lopja a programokat amikor egy navi cd lemezért súlyos tízezreket kérnek. A topmap oldalán is nézegettem az árakat, hát vicc ez szerintem. :(
Cselentano2007-10-05 11:21:46 // 2006
teljesen mindegy hogy ki kit vesz meg
remélem ezzel a versennyel csak jobb kütyük lesznek :-D
Cselentano2007-10-05 11:21:11 // 2005
na ennek a végkifejletére kíváncsi leszek
ebben a cikkben az az érdekes, hogy mobil fronton most adott ki a garmin egy új szoftvert ami veri a nokia navis progijait, igaz még cska az usában elérhető
2008-tól lesz eu.-ban
a lényeg ugyanaz a térkép és felhasználói felület fut a telodon, mint a mostani garmin navidon :-)
Cselentano2007-10-05 11:18:30 // 2004
Lekerül a térképről a Garmin?
A Nokia a Navteq megvásárlásával a navigációs piac éllovasává válhat

A Garmin lehet a navigációs piacon történő konszolidáció vesztese - állapítja meg a Reuters. A világ vezető navigációseszköz-gyártójának részvényei 10 százalékot meghaladó mértékben estek, miután kedden a finn Nokia bejelentette, hogy 8,1 milliárd dollárért felvásárolja a világ legnagyobb digitális térképadatbázisával rendelkező amerikai Navteqet. Az elemzők azt várták, hogy a piacvesztéstől félő Garmin is beszáll a Navteqért vívott csatába, annál is inkább, mert a műholdas navigációs eszközeihez (PND) ez a cég a legnagyobb térképszállító. Ám ez egyelőre nem következett be, a Garmin nem volt hajlandó megfizetni azt a hatalmas felárat, amit a Nokia kínált. Ezek a spekulációk egyébként azután reppentek fel, hogy tavasszal a Garmin holland riválisa, a TomTom bejelentette, hogy megveszi a második számú térképszolgáltatót, a szintén holland Tele Atlast, hogy megszilárdítsa pozícióit Európában, és terjeszkedni kezdhessen az Egyesült Államokban.
„Mindazonáltal egy Garminajánlat azért befuthat még a Navteqre" - vélekedik Frederic Ruffy, a kaliforniai Optionetics elemzője, aki szerint az árfolyam jelentős visszaesése azt a befektetői félelmet tükrözi, hogy a Garmin ártárgyalási pozíciói nagyban romlanak a Nokia-Navteqügylet után. Magyarán a konkurense birtokába kerülő Navteqtől ezentúl csak drágábban tudja beszerezni a térképeket. A felvásárlás húsba vágóan érinti a Tele Atlasra tett TomTom-ajánlatot is, ezt ugyanis még nem fogadták el. A legutóbbi ajánlat 2,25 milliárd dollárról szólt, s miután a Navteq elkelt - ráadásul rekordösszegért -, joggal érezhetik a Tele Atlas tulajdonosai, hogy feljebb verhetik cégük árát. A Tele Atlas papírjai ennek megfelelően drágultak is 7,1 százalékkal - az amszterdami tőzsdén. A Nokia eddig mindkét „térképgyárosnak" megrendelője volt, de elemzők biztosra veszik, hogy a Tele Atlasszal hamarosan szakítani fog. A térképszolgáltatók piaca gyakorlatilag kétszereplős, ezért a versenyhatóságok árgus szemmel követik a fejleményeket, elejét akarják venni annak, hogy a szektor konszolidációjával a legnagyobb játékosok a fogyasztók kárára hizlalják nyereségüket.
A Nokia stratégiája egyértelmű: be akar szállni a navigációs üzletbe, ahol eddig szerény részesedést tudott csak felmutatni. Mobilkészülékeit, smartphone-jait is el szeretné látni ezzel a szolgáltatással. Igaz, a finnek most is kínálnak navigációs mobil eszközöket, ám ezekhez - a Navteq mellett - a Nokia által 2005-ben bekebelezett kis német fejlesztőcég, a Smart2go szállítja a szoftvert. Már akkor látható volt, hogy a Nokia komoly szándékokkal érkezik a navigációs szektorba. Érdeklődésük nem a véletlen műve: 4-5 év múlva ugyanis a globális helymeghatározó (GPS) csipek gyakorlatilag alaptartozékai lesznek a 20 ezer forintnál többe kerülő mobil eszközöknek, ezért az azokhoz szoftvert és adatbázist szállító vállalat hatalmas nyereséget érhet el - írja a GPS-tech magazinja. A Nokia tehát navigációs fronton felvenné versenyt a Google, a Microsoft online megoldásaival, de a jelenleg még offline megoldásokat kínáló Garmin, TomTom, Magellan, Navman-Mio és számtalan távol-keleti gyártó készülékeivel is. A navigációs eszközök forgalma 2010-re megtriplázódik, eléri a 12,8 milliárd dollárt - derül ki az iSuppli piackutató adataiból. A gyárilag beépített navigációs eszközzel ellátott járművek száma tavaly 25 millió volt, ezen e téren évi 30 százalékos növekedést vetítenek előre az elemzők.(Magyar Tőkepiac, 2007. október 5., péntek, 8. oldal)
Attie2007-10-05 08:54:53 // 2003
Engem az irodához köt a munkám, útközben nem dolgozom :)
És ha útközben telefonálsz skype-pal, akkor ahhoz internet szükséges nem? A mobil internet mennyibe kerül?
Louis2007-10-05 08:35:20 // 2002
Ez egy másik navi program. GPS Speed Sentry a neve.


Innen tölthető le.
Don Gombóc2007-10-05 08:13:17 // 2001
Egy másik navi programot, vagy ez csak egy kiegészítő? Éppen tegnap gondoltam erre én is mivel pont bevan szarva a kilométerórám és a számlálóm valami ABS hiba miatt. :)
Don Gombóc2007-10-05 08:10:37 // 2000
Ezzel a handsfree menüvel nem találkoztam benne. De mindenképpen elviszem. Mint írtam lejjebb a pdamanian látam olyan leírást róla hogy működik telfonkihangosítóként előre telepített skype programmal, de éppen tegnap nem találtam ezt a leírást, hanem egy másikat ami csak a bluetooth adatátvitelt említi a telefont azt nem . Fene sem érti csak úgy gondolom hogy egy kis számítógépnek ezt tudni kellene. Egy cimbim szerint van valahol ilyen program csak azt kellene bevadászni, mert nem telepítik a gépre gyárilag. Na mindegy a gépet viszem aztán majd látjuk. Köszi.
Louis2007-10-05 08:00:52 // 1999
Ezt sajnos az iGO nem tudja. Erre én használok egy másik programot a PDA-mon.
krisztian b2007-10-05 07:32:38 // 1998
párosításkor a pda kiírja, hogy milyen szolgáltatásai aktívak az adott eszközzel. ha ebben szerepel a handsfree, akkor megy kihangosítóként. ha elhozod Kaposújlakra szívesen megnézem.
Saughassy2007-10-05 07:24:16 // 1997
Nem utana kellene, hanem menetkozben. Itineres versenyre kell, ahol menetkozben muszaj latni mennyit tettel meg, es ha elbaszod, jol jon ha egy mozdulattal resetelni tudsz. Szoval egy lapon legyen km/h es megtett meterek, realtime.
Don Gombóc2007-10-04 20:31:15 // 1996
Köszi de pont a Pdamanian olvastam a termékismertetőjében hogy lehet párosítani mint kihangosítót.
krisztian b2007-10-04 12:00:07 // 1995
de gondolom a számítógéped nincs mindig nálad... nekem is van laptopom, amin jól látok mindent, de vannak esetek, amikor tényleg hasznos, fontos megnézni egy pl egy word dokumentumot, vagy egy mail csatolmányt.... mondjuk út közben. aztán meg van olcsóbb telefonálás, mint a vezetékes. a skype. tökéletesen megy pda-n és ingyenes. akárcsak az msn...
krisztian b2007-10-04 11:53:08 // 1994
nem hiszem, hogy másik telefon kihangositójaként működne a dolog. a pocket skype valami egészen más dolog. ez a normál számítógépen használt skype pda-ra írt változata.
Stee1462007-10-04 10:01:54 // 1993
Kimondottan hajós térképpel még nem volt dolgom. :)
Nem is nagyon volt rá szükségem, ezért nem kerestem eddig.
Úgyhogy nekem is: Google ! :)
Cselentano2007-10-04 09:51:43 // 1992
további jó eszmecserét léptem
Cselentano2007-10-04 09:50:50 // 1991
tényleg érdekel a téma, bár én biztos nem fogok pda-t használni, de van olyan barátom aki igen, és hajózik is

noteszre tudom, hogy van, de az inkább folyami hajókon, vagy nagyobb motoroson/vitorláson tudom elképzelni, de ott is csak max. a kabinban

és mivel a pda-kból az ekkora mélységekből már kiestem milyen térképek vannak hajózásra, ami fut pda-n?
tudom google :-))
bár most, hogy ez ma így témaként felmerült délután hazafelé utánajárok

azért szívesen veszek és köszönök előre is minden infot
legalább ma is tanulok valamit
Attie2007-10-04 09:36:46 // 1990
:-))
Jó hajókázást :)
Stee1462007-10-04 09:35:18 // 1989
Általánosságban egyet értek veled PDA vs. PNA ügyben. (kinek mi kell)
De a hajózás meg a terepezés dolgok nem igazán döntenek a vásárláskor.
Vannak olyan ipari PDA-k amiknek a tűrőképességeik igencsak túlmutatnak némi hajókázáson. :)

Ha ez nagyon drága lenne, épp tegnap láttam egy vízálló, ütésálló univerzális PDA tokot 40e Ft. körüli áron.
:)
Cselentano2007-10-04 09:32:38 // 1988
na láttod Attie, veled a PNA-ban értek egyet,
de pl. a teloba már nem :-)))
(mielőtt még megorrolsz, vicc volt) :-)))
(mármint a nem rész) :-)))

de hát nem vagyunk egyformák
mindenki azt használja amire szüksége van
én meg spec 3 db kicsi mobilt használok, amik relatíve hosszú üzemidővel bírnak
ettől függetlenül sznob vagyok és nem alsó kat. telokkal nyúzom a napot :-))
számomra szinte semmi extra nem kell a telokban, csak a hívás funkció
net számomra egy 6300-on tökéletesen elmegy, már amire nekem kell, tőzsdés adatok, stb.
én napi min. 1-2 órát a mobil telon ülők
ami azért elég gáz
de szerencsére pl. a kocsiban is bent van a gyári kihangosító ami elég jól szuperál :-)
de ezt a gyári magyar térképről vidéken már nem mondanám el :-)

na most már mára magatokra hagylak benneteket mennem kell a dunára, vizsgám lesz, utána meg felmegyünk a dunakanyarhoz :-)))
Attie2007-10-04 09:23:17 // 1987
Hát akkor én vagyok az akinek meg pont nem kell a PDA.
Internet, számítógép? Minek, amikor van normális gépem, amin látom is a betűket :) Nem hinném, hogy a közel 100 megás Excel és több száz megás Access filejaimat lekezelené normálisan :)
Telefon? Az éves (nem elírás) mobil költségem kb 8000 Ft! Van vezetékes telefon ami olcsóbb :-P
Nekem sokkal jobban megéri egy PNA, mert nekem csak navigációra kell.
Cselentano2007-10-04 09:05:45 // 1986
nagyon helyes :-)
köszönjük is :-))
véleményszabadság van :-)))
egy kérdésem azért lenne még, milyen PDA-t tudok feltenni a quad-ra ami túlél egy hétvégi terepezést :-)
és a hajóra?
na többek között ezért sem fognak kihalni ezek a rendszerek
tény erre az alkalmazási módra spéci navi eszkőzök vannak
viszont van egy két öszvér ami PNA és jól elmegy autóban, motoron, quadon, hajón

tényleg erről jut eszembe ma megyek ki a dunára egyet hajózni :-)

így azért én még továbbra is tartok PNA-t, a kocsiból sem veszem ki a gyári navis egységet
:-)))
és vindows helyett mac-et használok :-)))
szerintem kár erre több sor pazarolni szívesen veszünk minden híreket PDA fronton hiszen sokan azt használnak itt
Mások IGO-s PNA-kat
és szerencsére egyre többen Garmin-t is :-)))
Louis2007-10-04 08:55:40 // 1985
Az iGO 2006 már tudja ezt a funkciót. El lehet vele mentetni az összes megtett utat. Utána a 'nyomvonal kezelés' menüpont alatt minden információt kiír az utvonalról.
Saughassy2007-10-04 07:46:27 // 1984
Egyebkent az iGo tud valahogy szimplan megtett métereket/kilométereket számolni? Resetelheto napi szamlalo formajaban gondolom. Vicc de nem birtuk beallitani hetvegen es a tulaja eleg cifrakat karomkodott. Az igazat megvallva en sem ertem miert keptelen kiirni egy ilyen primitiv adatot. Ne adj isten nullazhatoan. Tipp a megoldasra?
SKrisz2007-10-04 07:41:23 // 1983
Például navigálásra... arra lehet! :)))
Én 2 hónapja vetem, voltam vele itthon, osztrákiában, meg németben. Hibátlanul működik! A beépített GPS nagyon érzékeny sok olyan helyről is kilát, ahonnan a régi cuccom nem tette. Szóval szvsz nagyon jó választás! :)
Stee1462007-10-04 07:27:32 // 1982
Nem ismerem ezt a típust.
De azért egy kört mennék vele a helyedben, éles bevetés előtt.
:)
Föckös2007-10-04 07:03:27 // 1981
tgenap vettem egy mio 720at, lehet azt vmire használni???
még ki sem csomagoltuk... aztán holnap reggel irány Solofra:-)
Stee1462007-10-04 07:00:00 // 1980
Szia!
A MIO P550-et nem lehet kihangosítóként használni!
Hogy miért azt nem tudom, de alapvető soft/hard. dolgok miatt.

Egy egész topik szól erről a Pdamania.hu -n. Forum->mio550 topik.
Onnam tudom, hogy nekem is ilyen PDA-m van igaz nem az "m" változat, de ez csak memória méret külömbséget jelent.
Don Gombóc2007-10-04 06:53:57 // 1979
Akkor talán tudsz segíteni. :) Én egy PDA-t vettem MIO 550m-et, és nem tudom bluetoot kapcsolattal összekötni a telefonnal hogy kihangosító is legyen egyben útközben. Ha jól olvastam valami pocket skype program kellene hozzá hogy kezelni tudja. Annyit csinál a párosításnál hogy felismeri hogy nokia 6230i aztán tovább semmi. Mi az eljárás ilyenkor? Egyébként a 3,5 colos kijelző nekem teljesen elég, és a többi alap funkció is jól jön ha az ember nem akar laptopot hurcolni magával. Bár véletlenül botlottam bele olcsón a PDA- ba nem bántam meg mert sok jó kis dolog van benne. Az hogy néha meg lefagy az teljesen normális a mai számítógépes világban. :))
GEORGE2007-10-04 06:14:50 // 1978
Szerintem ezt így "erős" kijelenteni.
A PNA-k többsége nem csak navi-ra jó sok apró más szolgáltatásai van, mp3 Fm rádió bluetooth-os telefonálás most így hírtelen.......
Mindig is meg lesz a két tábor PDA - PNA.
Én utóbbit választottam, nézőpontom szerint egyszerübb és praktikusabb navigálásra.
krisztian b2007-10-04 02:18:31 // 1977
minden faszságot leírt az arc, csak azt nem, hogy milyen vevő van bent... Mikoriak a térképek? A javaslatom: menj vele magas házak közé. Ha nem dobja a holdat és bárhova eltalál, jól jártál. addig teszteld minden ismert címre a térképeket.
Xixo2007-10-04 01:56:15 // 1976
Asszem ilyet adott hozzá + 1gigás kártyán a navisoftvare + kelet-EU, Olaszo., Némezo. térképek. Most hazafele kipróbáltam, minden jó volt, de majd holnap derül ki az igazság, amikor ismeretlen helyre megyek vele...
krisztian b2007-10-03 23:39:15 // 1975
én elfogadok bármilyen embert... 2001 óta aktívan foglalkozok mobiltelefonokkal, 2003 óta meg PDA-kkal, legyen az Palm, Win Mobile, vagy Symbian operációs rendszerű készülék. Az első navigáciomat 2004-ben telepítettem egy Sony Palmra és azóta tucatszám foglalkoztam ilyen készülékekkel, legyen az PDA, vagy PNA. (navman, garmin, TomTom és iGO) Nem akarok túl mélyen belemenni a PDA-k világába, de a kezelői felület egyre jobban egyszerűsödik és az op rendszeres telefonok pedig egyre jobban terjednek. A gyári navik mostoha gyerekként kezelik kelet európát, egy csomó modelből hiányzik hazánk (ugye gyári navi cd-k...), a PNA meg semmi másra nem jó, mint navigálásra. A smartokon, meg a pda-kon egyre többön van beépített GPS vevő, ahova nem kell még egy darab kütyüvel vacakolnod, hanem a telefonod elvisz a célig és még közben telózni is tudsz. A tartó, meg a szivargyujtó töltő kb 5e plusz. A softról, meg az ingyen elérhető térképekről nem is beszélve (ld torrent oldalak...) Arról nem beszélve, hogy átrakni a másik kocsiba kb 1 perc... és kompatibilis. ezért fognak élvérezni a PDA-k mellet a másik formátumok.
Cselentano2007-10-03 22:41:49 // 1974
na ez szép kis hozzászólás volt tőlem nyelvtanilag .-)))
Cselentano2007-10-03 22:39:53 // 1973
maradjunk annyiban, hogy Te így gondolod és adott esetben a pda-s tábor is, bár egyre többen térnek meg :-)
ettől függetlenül tőlem nem olvastál zsákutcás kijelentést a pda-kra
elismerem őket, annak akinek szüksége van rá, és szeret vele foglalkozni

de ettől függetlenül, mind igo-s és mind más platformon a pna-k fogynak és fejlődnek és fognak is, sőt a beépített navik is
és amiből pénz van azt nem nevezném zsákutcának .... :-)))
pl. az x3-omban is van gyári navi :-))

szóval fogad el, hogy rajtad kívül vannak másfajta emberek, akik a zsákutcát járják :-)))
krisztian b2007-10-03 21:40:26 // 1972
...meg mert a pda 1000 más dologra (is) jó. a pna sztem zsákutca, akárcsak a beépített navik.
Cselentano2007-10-03 21:32:32 // 1971
te spec. ezért vettél pda-t , mert kihasználod
de egy olyan embernek aki semmire nem akarja használni a kis kütyüt, csak navira annak tök felesleges
de ezt már párszor kitárgyaltuk itt
:-)))
krisztian b2007-10-03 17:44:01 // 1970
nekem kimondottan fontos a PDA tudása. Nemcsak a navi miatt, ez a modemem, a telefonom, ezen netezek, ha nem vagyok otthon stb. amikor megcsináltam rá a ROM frissítést (ami aktiválta a belső gps vevőt), akkor kaptam hozzá a tomit egy választott térképpel. nálam szóba se jöhet PNA, pénzkidobásnak tartom, a PDA-k ugyanazt tudják, meg sokkal több mindent... az enyémben qualcomm gps one vevő van, nem sirf, ezzel együtt negyon meg vagyok elégedve vele. az igot teszteljük páran és mindenkinél bevált. kiváncsi vagyok az új verziora, bár az egyik haverom azt mondja, legalább egy core duo teljesítményű proci kéne a pda-ba, hogy ne legyen darabos, a 400mHz-es proci kicsit nehezen viszi.

iGO8 screen:
Cselentano2007-10-03 16:13:46 // 1969
na itt a különbség PDA - PNA :-)))
de természetesen IOG-t használó készülékek közül is egyre több PNA :-)
és nem PDA akinek felesleges a PDA tudása bőven megelégszik egy PNA-val, ami pár apróságon kivül csak egy navi :-)
térképek kapcsán is kisebb összefonódások vannak:
a magyarországi térképet a topmap kft. készíti és hozza forgalomba, melynek 3 tulajdonosa van. az egyik navi-gate kft., aki a magyarországi hivatalos garmin forgalmazó, és mellesleg ő a hivatalos igo distributor :-)
Csöri2007-10-03 15:13:25 // 1968
Be ám, ugyhogy holnapra készítsd a kicsikét.:D
krisztian b2007-10-03 14:45:23 // 1967
ezt nem tudom. a pda-kkal komolyabban foglalkozó ismerőseim szinte mind igot használnak, kisebb részük tomit. garmint főleg az usa-ban hasnáltam.
Cselentano2007-10-03 13:40:48 // 1966
beindult a nagy csere-bere :-)

van 2 db garmin 250-es eladó 50.000.- ft/db áron, pár hónaposak eredeti csomagolásban összes tartozékkal, garival
Garmin 250
Cselentano2007-10-03 12:50:10 // 1965
meg még kb. 10-15 dolog ami a 250W-ben nincs benne
de igazából azokra hétköznapi használat alatt nincs szükséged
Cselentano2007-10-03 12:47:24 // 1964
itt azért erősen tévedés van az IGO-sok is veszik a térképet
semmi közük hozzá
az igo-ba és a garminba is ugyanaz a térkép van
SKrisz2007-10-03 11:03:03 // 1963
Nagy meglepetés nem fog érni! :)))
GEORGE2007-10-03 10:50:16 // 1962
Képernyő méret ugyan akkora.
TMC is benne van már, bár igaz még nem működik nálunk.
Az antenna is komolyabb, és bővithető a nemoria is.
Apróságokban de azért többet tud a mostanitól.
Csöri2007-10-03 10:47:29 // 1961
Kíváncsi vagyok, hogy milyen. Mondjuk neked a 250W után max a telefonkihangosítás lesz ujdonság.
Csöri2007-10-03 10:46:54 // 1960
Én sem láttam még ilyen Miót testközelből.:)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak