Dízel siker Bathurstban

2007-04-10  .Teddy
Egy 2.4-es JTD motorral szerelt 159-es nyerte a dízel kategóriát a bathursti 12 órás versenyen.
Hírek >> 2007

A megadott 12 óra alatt a 159-essel három pilótája Kean Booker, Rocco Rinaldo és David Stone összesen 218 kört, azaz 1351 km-t tett meg. Utóbbi személy egyébként az Alfa Romeo ausztrál fővezére, aki a verseny után úgy nyilatkozott, hogy ezzel az eredménnyel elűzték az unalmas és lassú dízelek mítoszát.

Egyik pilóta sem panaszkodott az autóra, általános véleményük az volt, hogy az autó megbízható, jól és kényelmesen vezethető. Emellett pedig véleményük szerint gazdaságos is, hiszen 17 literes átlagos fogyasztást produkált, de volt, hogy beérte 7 literrel is a Safety car mögött autózva.

A versenyen való jó szerepléssel az ausztrál Alfa importőr elérte célját. A kontinensen ugyanis hiába népszerűek a dízel autók, az alternatív üzemanyaggal hajtott négykerekűek versenyeztetése még nagyon szokatlan és gyerekcipőben jár. Ezzel a győzelemmel viszont úgy látják, hogy nagy lépést tettek előre a kategória népszerűsítése érdekében.
A verseny abszolút győztese egy 335I BMW lett, maga mögé utasítva a rally két királyát, a Subaru Impreza WRX Sti-t és a Mitsubishi EVO-t.