Az Alfa főtervezője: a Scudettónak tovább kell fejlődnie

2024-05-22  Tedi
A Junior bevezetése után a fél internet megrökönyödött a kinézetén, főleg a Scudetto formája sikerült a jelek szerint rendkívül megosztóra. Erről is beszélt az Alfa Romeo főtervezője egy most megjelent interjúban.
Hírek >> 2024  

A madridi születési Alejando Mesonero-Romanos, az Alfa Romeo főtervezője a Quattroruote magazinnak adott interjút az Alfa Romeo vadonatúj modelljének bevezetése kapcsán. Ennek fordítását közöljük most.

Beszéljünk egy kicsit arról a részről, ami a leginkább megosztó, a Scudetto.

- A jövőből indulok ki, hogy el tudjam magyarázni a jelent. Az Alfa Romeónál a forma és a funkció mindig kéz a kézben járt. A következő autóinkon a Scudettónak tovább kell fejlődnie, mert a múltban levegőztető funkciója volt, de a jövőben erre már nem lesz szükség, mivel az elektromotorokhoz már nincs szükség akkora mértékű hűtésre, mint a belső égésű motorok esetében. Sőt, minden vezetéstámogató rendszer szenzorát előre kell pakolni.. A Junior ezt az átmenetet tükrözi: a teljesen nyitott beömlők elkezdenek bezáródni. De biztosíthatom Önöket arról, hogy a Scudetto mindig is a márka egyik meghatározó stílusjegye marad.

 

Ez az első modell, amely az Ön nevéhez fűződik. Melyek az Önre jellemző stílusjegyei?

Nemcsak az én, hanem a teljes csapatom első autója, akik éjt nappallá téve dolgoznak ezeken az autókon. Megpróbáltunk olyan formatervet készíteni, amely az Alfa Romeót a jelenkorba helyezi, de közben a múltból merít ihletet. A márka vásárlói nemcsak a rajongókból kerülnek ki, ez az autó pedig kimondottan arra született, hogy új közönséget szólítson meg, így széles körnek tetszenie kell. Erre van szüksgéünk ahhoz, hogy mint márka, fejlődni tudjunk.

A Juniorban megláthatjuk a következő generációs Stelviót és Giuliát is?

A lelkületüket mondhatni igen. A konkrét stílusjegyek leleplezésével viszont attól tartok még várni kell. Annyit mondhatok, hogy sportos, friss, modern megjelenése lesz ezeknek a modelleknek. Ha a Juniort és a 33 Stradalét egymás mellé teszik, látszik, hogy ugyanazok az emberek tervezték őket. A Giulia és a Stelvio egy kicsit azonban más lesz: a Junior az első lépés egy teljesen új modellpaletta felé, ahogy Jean-Philippe Imparato is mondta, ebbe a sorba illeszkedik bele a Giulia és a Stelvio is.

A CMP-platform mennyire korlátozta be a formatervezési lehetőségeket?

Természetesen minden formatervező tiszta lappal szeret indulni, hogy mindenben szabad keze legyen. A Juniornál összességében nem voltak durva megkötések, ami a kreativitást illeti. A legtöbb megkötés a homologizációs folyamatból fakadt. Az emberek azt kérdezik, hogy miért nincs már a bal oldalon a rendszámtábla. Nos, ennek is a homologizáció szabott korlátokat. Eddig ugyanis a jóváhagyáshoz nem kellett a rendszám, most már kell, és az nem helyezhető szellőzőre, emellett így az önvezető funkciók szenzorainak is marad hely. De nagyon sok Alfa Romeo készült középen lévő rendszámmal és azok is nagyon szépek.

Ez az interjú az olasz Quattroroute magazin májusi számában jelent meg.

 

Nézd meg az Alfa Amore Junior bemutatóját, amelyet Torinóban készítettünk:

Írta:
Tedi
Kapcsolódó topic:
Junior

Az utolsó 3 hozzászólás:

RomeoOne2024-12-23 14:13:00 // 365
Lehet, de most már elég idő eltelt, senki nem hivatkozik már rá Milano-ként. A Giulietta topik nevében sincs ott zárójelben a Milano, pedig az is annak indult :DD
GT Ɨ|ѯ2024-12-23 13:51:18 // 364
Azért még jó olvasni az eredeti nevet is:-)
RomeoOne2024-12-23 10:46:15 // 363
Sztem a topik most már átnevezhető simán csak "Junior"-ra, elég idő eltelt már :D