Fórum >> Műszaki-szakmai topicok >> Autóvásárlás
Atesz19872007-08-26 23:00:54 // 8311
Annyira nem vagyok otthon német 4 kerekű kérdésben, de "azért egy Golf még is csak egy Golf" :DDDD
Satti2007-08-26 22:52:50 // 8310
Nem feltétlenűl, egy extrább Bravo most nagyjából ugyanannyi, mint egy 147-es, ami szintén extrásabb kivitel.
Egy VW-ét, aminek a nevében is benne van, hogy népautó:-), nem nagyon kell egy BMW-hez hasonlítani, nem az a színvonal.
Egy VW-ét, aminek a nevében is benne van, hogy népautó:-), nem nagyon kell egy BMW-hez hasonlítani, nem az a színvonal.
Georgee2007-08-26 22:42:03 // 8309
Igazad van,olyan szaguk van.
Atesz19872007-08-26 22:28:11 // 8308
Igen, csak az Alfa újan hosszabb 1-2 misivel. :) Az optimista úgy fogja fel, hogy a Fiatok szarok, hanem úgy, hogy az Alfák ennyivel jobbak. :) Még is, minek vennél drágábban Alfát, ha egyszer ugyanaz a minőség, csak más emblémával? Egyébként, meg kell mondjam, lassan idejutnak a németek... Csak a név miatt jobb egy bömmös egy VW-nél, ha nem nézzük extrémebb motorokat, és felszereltségeket. Szóval, ez a világ rendje, és ez szerintem jól van így. Igen is kapjunk többet a több pénzért. aki meg beéri kevesebbel, annak úgy kell. :DD
Georgee2007-08-26 22:24:02 // 8307
Ezt mondjuk nem értem Cartárs,de akkor csak szaglászd
Charlie 1662007-08-26 21:49:54 // 8306
:):):)
Amúgy isten látja lelkelemt, én is szerem a gáz...olaj szagát :):):):)
Amúgy isten látja lelkelemt, én is szerem a gáz...olaj szagát :):):):)
Marty2007-08-26 21:25:25 // 8305
Mi a szalonban (Fiat) úgy hívtuk a szagot, hogy záptojás...:DDDDD
Georgee2007-08-26 21:18:15 // 8304
Arról nem beszélve,hogy az Alfámban eddig bárki ült,azt mondta milyen jó illat van belül,6 éves/no illatosítás/ a fiatban meg olyan meghatározhattalan,leginkább oldószer szag volt/mindegyikben/A Linea pl. kívülnem rossz, de belül mint egy Ren. Thalia.Nem Alfásnak való vazze.
GEORGE2007-08-26 21:18:06 // 8303
Szerintem kék szebb, belülről is szebb, a fehér "szakadtabb" állapotúnak látszik. A fehér ajtaján van sérülés is.
De a képek csalókák lehetnek...
De a képek csalókák lehetnek...
Charlie 1662007-08-26 21:03:44 // 8302
A fehérte Tommi már lemeózta, OFF, a másikat passzolom.
Satti2007-08-26 20:19:10 // 8301
Fehérben elég érdekesen néz ki, de ebből a kettőből az tűnik jobbnak.
GTV-ből sztem csak '98 utánit kell venni, az már a módosított, szebb a műszerfala is, de ha lehet akkor inkább feketében.
GTV-ből sztem csak '98 utánit kell venni, az már a módosított, szebb a műszerfala is, de ha lehet akkor inkább feketében.
Mike.2007-08-26 19:47:23 // 8300
Nála még akármi is lehetséges. :-))
Balage2007-08-26 19:09:24 // 8299
Hello Blacky!
Már megint autót cserélsz? :D
Már megint autót cserélsz? :D
András bácsi2007-08-26 19:06:39 // 8298
Nekem is a másik jelölt a 159 helyett a Bravo lett volna. Mondjuk én sportcsomagost próbáltam, ami összhatásában nagyon tetszett. Viszont én sem próbálhattam azzal a motorral, amit szerettem volna. Meg kicsit sokalltam az 5 misi feletti vételárat egy fiatért.
Marty2007-08-26 18:56:17 // 8297
Szia!
igen, az egyik fehér, a másik pedig szép kék!!:))))))))
igen, az egyik fehér, a másik pedig szép kék!!:))))))))
Mike.2007-08-26 18:55:05 // 8296
Na látom, hogy csak a GTV és a turbo lett a nyerő. :-)
GTV_GAB2007-08-26 15:33:21 // 8294
persze kivételek mindig vannak, testvérem 5éves kintről hozott Astra 1.7dti -t vett, valós 65e km-el...szinte mese
Trombozis2007-08-26 10:25:27 // 8293
Szóval havernak kell. :-) Még álmos vagyok.
Trombozis2007-08-26 10:24:58 // 8292
Köszi szépen. Jó volt olvasni így reggel. :-) Mondtam én is sok okosat a srácnak. Ki fog derülni, mert a srác nagyfaterja nepper :-) csak meg tudja nézni mi újság. Reméljük. Azt mondják az eladóról, hogy Alfa "buzi" és most 159et szeretne helyette. Úgy legyen.
Trombozis2007-08-26 10:21:53 // 8291
Sajnos nem. Vagyis nem sajnos, mert nem szeretném. :-) Elaludtam, haver már lehet elindult megnézni. Mondjuk azt mondta felhív, hogy mi a helyzet. :-)
Georgee2007-08-26 10:16:45 // 8290
Hi,
Pénteken tesztvezetni hívott egy érdi fiat szalon.Bravo tjet et akartam próbálni helyette punto tjet et adtak mondván uaz.Faszán megy turbó fütyül.Város közepén benzin kifogy,35C melegben vártuk a segítséget,persze miután a saját telefonomon hívtuk a dealert.Na mondom,profik.Megnéztem a Bravót.Ami nekem való lenne csak minden extrát megvéve vehetem meg bőven egy új Alfa árán./Alfa alapfelszereltség/A motorháztető kitámasztós, a motortér enyhén szólva nem úgy néz ki, mint amit megszoktam,ronda műanyagburkolatokkal teli.A kárpitok a csúcs kivételével ótvar,mintha Seatban ülnék,a vezetőülés lapja rövid,oldaltartás minimum,hátul szűk,amúgy metálbordóban gyönyörű.Ami nekünk Alfásoknak alap ,itt minden Extra.
Lehet a 15 év Alfázás a hibás de nem éreztem a fiatban ,hogy ezt mindenképp meg kell vennem.Valami hiányzott.A legjobb a végére maradt.
147,2001. 5 ajtós 120 Le Dist, beszámítási ára 1368 e forint ha sértetlen.Kíváncsi leszek egy 2 éves Bravó árára!
Amúgy a kereskedő korrekt árakkal,kedvezményekkel számolta ki az új gép árát,az emailekre is válaszoltak,jó hozzáállsúak voltak,de Ti vesztek úgy autót,hogy nem lehet kipróbálni élőben?Felejtős.Most már boldogok vagyunk,hogy nem jött össze az üzlet.
A pénzünk megmarad és továbbra is van 1 jó gépünk.
Georgee
Pénteken tesztvezetni hívott egy érdi fiat szalon.Bravo tjet et akartam próbálni helyette punto tjet et adtak mondván uaz.Faszán megy turbó fütyül.Város közepén benzin kifogy,35C melegben vártuk a segítséget,persze miután a saját telefonomon hívtuk a dealert.Na mondom,profik.Megnéztem a Bravót.Ami nekem való lenne csak minden extrát megvéve vehetem meg bőven egy új Alfa árán./Alfa alapfelszereltség/A motorháztető kitámasztós, a motortér enyhén szólva nem úgy néz ki, mint amit megszoktam,ronda műanyagburkolatokkal teli.A kárpitok a csúcs kivételével ótvar,mintha Seatban ülnék,a vezetőülés lapja rövid,oldaltartás minimum,hátul szűk,amúgy metálbordóban gyönyörű.Ami nekünk Alfásoknak alap ,itt minden Extra.
Lehet a 15 év Alfázás a hibás de nem éreztem a fiatban ,hogy ezt mindenképp meg kell vennem.Valami hiányzott.A legjobb a végére maradt.
147,2001. 5 ajtós 120 Le Dist, beszámítási ára 1368 e forint ha sértetlen.Kíváncsi leszek egy 2 éves Bravó árára!
Amúgy a kereskedő korrekt árakkal,kedvezményekkel számolta ki az új gép árát,az emailekre is válaszoltak,jó hozzáállsúak voltak,de Ti vesztek úgy autót,hogy nem lehet kipróbálni élőben?Felejtős.Most már boldogok vagyunk,hogy nem jött össze az üzlet.
A pénzünk megmarad és továbbra is van 1 jó gépünk.
Georgee
Wickey2007-08-26 10:01:38 // 8289
Hja. Az enyémmel mázlim volt, 2002 04. havi, 2005 közepén, 3 évesen leadták kint (cégautó volt), utána sokáig baszakodtak vele mire behozták, 2005 évvégi a műszaki, és 2006 februárban vettem. Mágikus 65ezer km-el. Gyorsan rá is számoltam fejben egy százast.
A mázli meg az, hogy mentem vele 50ezer km-et, és csak a gázolajat töltögetem bele, semmi más baja nem volt. Mondjuk véleményem szerint kicsit sokat fogyaszt (6 liter nagypapás stílusban, 7-7,5 ha én vagyok Niki Lauda), de az előfordulhat, hogy kezdődő légtömegmérő. Hibakód nincs.
A mázli meg az, hogy mentem vele 50ezer km-et, és csak a gázolajat töltögetem bele, semmi más baja nem volt. Mondjuk véleményem szerint kicsit sokat fogyaszt (6 liter nagypapás stílusban, 7-7,5 ha én vagyok Niki Lauda), de az előfordulhat, hogy kezdődő légtömegmérő. Hibakód nincs.
GTV_GAB2007-08-26 09:33:34 // 8288
hi,
az autóvásárlást mindig nehéznek éreztem
kifogni a megfelelő vasat...nagy szerencse kell
dizelbe mindenki sok km-et tesz
ha mo-i...bár nem hiszem akkor az itteni munkalapokat kellene lekérni a szerviztől
de ha külföldi...
külföldről a kereskedők a legtöbbet fututt, sérült autókat hozzák be...mert azon lehet a legtöbbet fogni
saját részre eddig 2 autót hoztam be, a 2-3 éves dieselekbe kint már beleteszik a 100-150e km-eket de lazán
Mo-n persze képesek a felére, de akár a harmadára is visszatekerni az órát
szakszervizben mindenképp nézesd át, megéri az a 10-20e Ft kiadás mint később a pofáraesés
az autóvásárlást mindig nehéznek éreztem
kifogni a megfelelő vasat...nagy szerencse kell
dizelbe mindenki sok km-et tesz
ha mo-i...bár nem hiszem akkor az itteni munkalapokat kellene lekérni a szerviztől
de ha külföldi...
külföldről a kereskedők a legtöbbet fututt, sérült autókat hozzák be...mert azon lehet a legtöbbet fogni
saját részre eddig 2 autót hoztam be, a 2-3 éves dieselekbe kint már beleteszik a 100-150e km-eket de lazán
Mo-n persze képesek a felére, de akár a harmadára is visszatekerni az órát
szakszervizben mindenképp nézesd át, megéri az a 10-20e Ft kiadás mint később a pofáraesés
Vikking 3112007-08-25 21:41:33 // 8287
Üdv! Lecseréled a gépsárkányt? :)
Trombozis2007-08-25 20:59:14 // 8286
:-)))))))))))))))))) hehe :-D
Trombozis2007-08-25 20:58:55 // 8285
Beszéltem már vele. :-) Köszi.
Charlie 1662007-08-25 20:55:12 // 8284
Mit kell megnézni egy dízelen ? :):):)
A tulajt !!!! :):):):)
A tulajt !!!! :):):):)
Adrián2007-08-25 20:46:15 // 8283
Someq 147 cartársunk helyi érekeltségű lehet látta sőt estleg ismeri is! Így első ránézésre patentnak tűnik a gép!
Trombozis2007-08-25 20:06:43 // 8282
Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy ismeri-e valaki ezt a 156ot.
Ha nem, akkor mit kell megnézni egy dízelen? Meg azért mondhattok még dolgokat, mert nekem is 156om van. :-))) Csak én sem tudhatok mindent. Nem vagyok autószerelő. :-DDDDD
Köszi. Holnap lesz megnézve a gép.
Érdeklődnék, hogy ismeri-e valaki ezt a 156ot.
Ha nem, akkor mit kell megnézni egy dízelen? Meg azért mondhattok még dolgokat, mert nekem is 156om van. :-))) Csak én sem tudhatok mindent. Nem vagyok autószerelő. :-DDDDD
Köszi. Holnap lesz megnézve a gép.
Satti2007-08-24 14:55:13 // 8281
Amit a héten elmentem megnézni szép 145-öt, azt meg is vette a srác, ma hívott fel, nemsokára tag lesz itt nálunk. Örülök ,hogy segíthettem, ezzel is gyarapodott a táborunk egy szép kis géppel!:-)
Betonl@b-AlfaShop2007-08-24 11:37:52 // 8280
Rumi2007-08-24 11:36:05 // 8279
megneztem mire nyaladzatok ennyire
beallhatok a sorba? :)))
beallhatok a sorba? :)))
Satti2007-08-24 11:27:22 // 8278
Azt el tudom képzelni, hogy kapja az injekciót rendesen!:-))
Charlie 1662007-08-24 11:25:46 // 8277
nyugi, má kóstolgatom :):):)
Satti2007-08-24 11:23:56 // 8276
Amúgy meg egyszerűbb lenne ha megtérítenéd, és venne eg szép Alfát!:-))
Satti2007-08-24 10:38:08 // 8274
Mint az előbb írtam is, itt vhogy egyáltalán nem szokott ilyesmi előfordulni, de azért persze körbeszaglászok.
Charlie 1662007-08-24 10:36:48 // 8273
A srác régi ismerősöm, precíz mérnökember, az autója ehhez mérten tip top, körülünk talán Bandi kocsija volt hasonlóan jó állapotban és odafigyelve rá.
Na ez az az autó ami nem lutri.
Nem tudsz valahol fix jó állapotú új Saabot, ami megbízható állapotú ?
Na ez az az autó ami nem lutri.
Nem tudsz valahol fix jó állapotú új Saabot, ami megbízható állapotú ?
Satti2007-08-24 10:27:37 // 8272
Ilyen Saab kellene?
Sajnos errefelé már régen nem találkoztam ilyennel.
Sajnos errefelé már régen nem találkoztam ilyennel.
Charlie 1662007-08-24 10:19:48 // 8271
Nh, megvan, már töltöm le az adatokat. ime a barátom levele:
"Csatoltam képeket a kocsiról. Arról is, milyen volt karambolosan. Megtalálod a szervízszámlákat meg egy összesítést xls-ben. Amit a kocsiról tudni érdemes: 1998-as 2.0i saab 9-3, Polartól vásárolt. 185e km-rel Van benne 4 légzsák, cd, abs, fékerőelosztó, villanyablak-tükör, indításgátló, emelésérzékeny riasztó, ködlámpa, plüss-belső. Van benne egy stroboszkóp az indexbúrába bújtatva (jól jön autópályán előzésnél). Forgalmi 2008 júliusig, zöldkártya szintén. Folyamatosan szervizeltettem (nézd át a számlákat): szilent, csapágyak, lengéscsill., fékek… amihez eddig nem nyúltak: motor, váltó, kuplung (és szerintem ez igy van jól)
Amilyet szeretnék: szintén saab 9-3 (2-3 éves, max.60e km-rel), a színe szinte mindegy mondjuk ne legyen piros. Motor szigorúan csak benzines, de abból akármi: 1.8, 2.0t, vagy 2.0T, extrák nem érdekelnek, ami az alapban benne van az nekem elég, ha több van benne, mint az alap, akkor meg hurrá. Aminek örülnék, az a világos belső tér de ez csak óhaj nem feltétel"
"Csatoltam képeket a kocsiról. Arról is, milyen volt karambolosan. Megtalálod a szervízszámlákat meg egy összesítést xls-ben. Amit a kocsiról tudni érdemes: 1998-as 2.0i saab 9-3, Polartól vásárolt. 185e km-rel Van benne 4 légzsák, cd, abs, fékerőelosztó, villanyablak-tükör, indításgátló, emelésérzékeny riasztó, ködlámpa, plüss-belső. Van benne egy stroboszkóp az indexbúrába bújtatva (jól jön autópályán előzésnél). Forgalmi 2008 júliusig, zöldkártya szintén. Folyamatosan szervizeltettem (nézd át a számlákat): szilent, csapágyak, lengéscsill., fékek… amihez eddig nem nyúltak: motor, váltó, kuplung (és szerintem ez igy van jól)
Amilyet szeretnék: szintén saab 9-3 (2-3 éves, max.60e km-rel), a színe szinte mindegy mondjuk ne legyen piros. Motor szigorúan csak benzines, de abból akármi: 1.8, 2.0t, vagy 2.0T, extrák nem érdekelnek, ami az alapban benne van az nekem elég, ha több van benne, mint az alap, akkor meg hurrá. Aminek örülnék, az a világos belső tér de ez csak óhaj nem feltétel"
Charlie 1662007-08-24 10:12:36 // 8270
jó, akkor keresem az adatokat, pill.
Satti2007-08-24 10:11:50 // 8269
Itt vagyok.
Grando2007-08-23 21:31:26 // 8268
Pont ma este lestem megfele eme szerkezetet a neten! :)))
Azon vagyok elképedve, hogy a tepsiseggű GTV-k ára mintha befagyni látszana tavaly óta. Így sose lesz játszóautóm, amit Krisztára rátukmálnék... :((
Azon vagyok elképedve, hogy a tepsiseggű GTV-k ára mintha befagyni látszana tavaly óta. Így sose lesz játszóautóm, amit Krisztára rátukmálnék... :((
Satti2007-08-23 21:21:13 // 8267
Szép a gép, de nagyon!
Liquid2007-08-23 21:18:00 // 8266
Jól mondod, ritka szép példány! Álmaim netovábbja egy ilyen
Grando2007-08-23 21:15:06 // 8265
A belsejét külön élmény, már csak látni is! :)))
Liquid2007-08-23 21:03:14 // 8264
Hűűűazannya!!! Ez nagyon ottvan!
Benőke2007-08-23 20:59:17 // 8263
Satti2007-08-22 15:29:56 // 8262
Persze, bár ezt a szép 145-öt is az egyik cartárs szúrta ki a használtautó.hu-n, pedig szoktam arra járni, de nem vettem észre:-)

