Fórum >> Műszaki-szakmai topicok >> Gumi, felni, futómű

BeeGee2011-07-19 10:22:00 // 14011
Nyílt napra vinni utcai gumit tesztelés címszóval szerintem is felesleges. Ha már mérni akar az ember, akkor technikai pálya (féktáv, oldalirányú gyorsulás, különböző felületeken a zajhatás, stb) jöhetne szóba. Azt meg a nagyok megoldják :)

"De, egy utcai sport guminak birnia kell a versenypályát is!"
Szerintem nem. Szeretem a PZerot, de se a Rosso, se a Nero, de a Michelin PS-ek sem az a kategória, ami ne szabna gátat még egy 150 Le-s kocsi kiautózásában is a pályán. Ennyi erővel terepre is lehetne vinni őket, ugyanannyira objektív lenne a kép :)
W.2011-07-19 07:34:22 // 14010
Igen! Én is ezt javasolnám. A GTV-n 2003-as !!!! gumik voltak a megvételkor! Olyan félkopott állapotban, de még használhatóan. Természetesen első utam a gumishoz vezetett és beszereztem egy vadiúj garnitúrát. Én sem sokat megyek évente és azt is főleg városban, de ez nem szempont a gumicserénél szerintem!
Blade2011-07-19 07:18:37 // 14009
A Pirellis tapasztalatodról: még mindig nem tudok többet annál,minthogy 120k km-t mentél velük. Mik azok az infók amiket átadtál a két barátodnak? Hogyan határoltad be a Pirelliket? És mik voltak azok a behatárolások? Miért kellene elfogadnia a Te "tapasztalataidat" a Pirellikkel kapcsolatban, amikor se mérés, se semmilyen objektiv tény nem támasztja alá, csupán a megérzéseid amik lehetnek tévesek is valljuk be!? Azért mert két barátod visszaigazolta, az nem jelent semmit. Még mindig arra vagyok kiváncsi, miért állitod azt, hogy egyik legjobb a P Nero a 156-ra...
Igen tudom miért kaptál új Michelineket. Lehet hogy nem kérték csak azt hogy éllettartamra menjél, de ez miért zárja ki azt, hogy olyan módon is meg legyen vizsgálva a gumik amit ők nem kértek? Nem is miattuk kellene, hanem miattunk.
Mértél oldalgyorsulást, az pozitiv, kiváncsi leszek a különbségre!:)
A pályamérésről:
Először is: Vonatkoztass már el attól, hogy mostanában én (is) járok pályanapra, mert semmi köze a mostani gumiteszthez. (Egyébként is mielőtt félreértenéd, finoman fogalmazva is nem ez az év az első hogy pályára mentem) Nem azért irtam mert én vagánykodni akarok akármivel is. El kellene ettől végre vonatkoztatni.Köszi
Nem mondta senki, hogy ezeket a gumikat pályán használják. De, egy utcai sport guminak birnia kell a versenypályát is! Nyilván nem arra tervezték hogy ott legyen optimális, hanem az utcán, de egy nyilt napon is meg kell tudnia állni a helyét! Lehet hogy egy idő után túlmelegszik és csökken a tapadása, ezt is meg lehetne állapitani hogy mikor. A másik dolog pedig az, hogy egy versenypálya ad lehetőséget arra, hogy egy gumit a határon tudjál használni! Azért mert gyorsan veszel egy kanyart a hatoson, még nem jelenti azt, hogy a gumi is a határán van...
Harmadikként: Ott az EuroRing, az aszfalt minősége semmivel sem különbözik az utcaitól! A HRing az más összetételű, de az Euroring nem!
A mérésekről:
Miből lehet objektiv tényt összeállitani? Az adatokból. Miért fontos a melegedés? Hát azért, mert ha pl.túlmelegszik akkor nő a kopás és csökken a tapadás. Mikor melegszik túl és melyik birja jobban? Erre való a mérés.
Miért kellene dirket szarul kanyarodnod az egyik gumival?
A köridő miért fontos? Mert megmutatja a gumi teljesitményét, objektivebben mint az ilyen mondatok: "Te,a hétvégén a horvát szerpentinen kurva nagyot fogott wazze"
A pályateszt egy ötlet, a feltételeit meg kell teremteni. Tisztában vagyok vele hogy kellene több garnitúra gumi, autók, mobilgumis stb. De én magáról az ötletről irtam, nem arról hogy megvannak a feltételek hozzá. az más kérdés hogy megakarja-e valaki csinálni?!

"A másik oldala a dolognak, hogy amit te akarsz, ahhoz én nem adom az autómat.
Ezért nem fogom "elhasználni" se a fékjeimet, se magát az autót.
Nem kívánom az üzemanyagot sem fedezni.
Miért kéne ezért nekem a zsebemből áldozni?
Ha ilyen "vérre" menő tesztet akar valaki, akkor fűzze be a Pirelli-t és a Michelin-t hogy szponzorálják telibe az ilyen tesztet!"

Senki nem mondta hogy add az autódat hozzá, vagy a lelkedet vagy akármit, vagy áldozz rá. Te is tudod hogy mindenhez pénz kell. Nem kell áldoznod rá. Húslevest is lehet főzni hús nélkül, olyan is lesz...
Nyilván nem az utcai élettartam miatt kellene elvégezni a pályateszt méréseket.
Hiába 400Nm az autód, ha nem kerül a kerékre akkora nyomaték mint egy benzinesnél.
Remélem válaszoltam mindenre,mert rohadt sokmindent irtál:))
Mike.2011-07-19 06:09:33 // 14008
Vegyél rá használt de még 1-2 éves fiatal és jó minőségű gumikat. kb 30 ból megúszható a csere. Még az is biztonságosabb mint a mostani. Sajnos vannak költségek amik egy autó használatával elkerülhetetlenek.
Marklar1552011-07-19 00:49:34 // 14007
De az ZőőD. Alfába ZőőD. Brrrr:))))
Totti (NagyVad)2011-07-19 00:35:30 // 14006
Ha úgy csinálod ahogy mondtam akkor a hátsók nem lesznek fűrészfogasak! És mind a négyen egyenletesebb lesz a kopás! De a mostani tesztnél ugy csináld ahogy eddig de ha el éred a Pirelli mostani 12xxx-ét akkor próbáld meg úgy ahogy mondtam!
GEORGE2011-07-19 00:33:02 // 14005
én úgy szoktam, hogy a második szezon után a hátsók előre ugranak, majd hátra kap 2 ujjat, úgy is elfut még az elöl 30-33e-et.
hátul szinte nem kopik "semmit" sem.....
Totti (NagyVad)2011-07-19 00:31:07 // 14004
Ha 8-10 ezrenként meg cseréled előröl hátra akkor több is lehet!
GEORGE2011-07-19 00:29:07 // 14003
Én két szezont tudok menni egy első kerekeken lévő gumival....
Liquid2011-07-18 23:56:08 // 14002
igazából az a kérdés mennyit megy az ember a gumi élettartama (4-5 év) alatt. Nekem pl. kopásjelzőre koptak a Conti SC2-k ezalatt (kb. 25e km)
sok km esetén valszeg megéri inkább venni egy PZero kategóriás gumit, mint 3 garnitúra 60% árú gumit, feltéve hogy a menetteljesítményük nagyságrendileg azonos, vagy legalábbis csak a gyengébb gumit használod ki
GEORGE2011-07-18 23:47:39 // 14001
Egy részről én vagyok a hunyó, de felőlem lehet egy gumi drága is meg olcsó is ha jól viselkedik vele az autó.

Egyébként vízen jól haladt, már úgy értve, hogy nem úszott fel.
Elöl 20 ezer alatt elkopott ekkor hátul kb 80% voltak.
Azokat oda adtam Ferko barátomnak, mert kátyúkárt szenvedett és pont ilyen gumi kellett neki.
Liquid2011-07-18 23:47:32 // 14000
Falken ZE512 nagyon király, de már asszem kifutott, a 912 szintén jó cucc, de Alfán nem próbáltam (a Pandán van), a Nokian-ról csak jót hallottam most V-s van a kocsimon, eddig teccős, de még csak párezer km van benne
vm2011-07-18 23:43:42 // 13999
Jaaa, értem. Akkor te vagy a hunyó, mert rossz gumihoz hasonlítottad :DD
Merthogy kommersz (ár)kategóriában általában jók a vélemények a Falkenről.
GEORGE2011-07-18 23:39:51 // 13998
A Pzero nero-hoz képest nulla volt a tapadása, és baromira gyorsan kopott.
Dévid2011-07-18 23:39:25 // 13997
Igaz, ha nem használod, bármilyen gumin állhat. Azért, hogy 3 hetente kihozzam a garázsból lemosni, meg 3 havonta elgurulni a kútra én sem vennék új gumit.
vm2011-07-18 23:37:22 // 13996
Mi volt vele a gáz?
GEORGE2011-07-18 23:36:53 // 13995
sajnos az élet pénzbe kerül......de ha leesel az útról a vacak gumi miatt oda lesz a verda.....
GEORGE2011-07-18 23:35:47 // 13994
Falken ziex 452 volt, azt nagyon nem ajánlom
Poló2011-07-18 23:35:23 // 13993
Nem a gumim életkorára akartam helyezni a hangsúlyt. Most ez van, ezt használom. Úgy gondolom, hogy még mindig jobb, mint amik lekerültek Pirellik, mert azon kívül, hogy azok is elég öregek voltak már, azok a kopásjelzőig le is voltak már kopva.
Ha 7 évig használok 1 szett gumit, akkor összesen megyek velük kb. 15.000 km-t. Te 15.000 km-re vennél új gumikat?
A Ducatom van napi használatban, azokon teljesen jó állapotú Continentalok vannak. Én Győrben vagyok, a Ducato szintén, az Alfa viszont Pápán, 3 hetente használom egyszer. Ezért vegyek rá új gumikat? Hogy aztán 7 év múlva 6-8 mm profilmélységgel kidobjam őket? Majd ha az Alfám is Győrben lesz velem és újra napi használatban lesz, akkor kap új gumikat. Amíg ennyit szalad csak, addig nem.
GEORGE2011-07-18 23:30:11 // 13992
Peti, ha egyszer a gumi elöregszik, akkor tök mindegy, hogy mennyit állt előtte és mekkora rajta a profil mélység, az már nem lesz jó gumi.
te magad írod, hogy nem a legjobban tapad már.
Igen vegyél ujjat és az nálad öregedhet 7 évet és addig legalább biztonságosan tapad a verda!
TSiga ( I am the TSIG)2011-07-18 23:23:39 // 13991
Hali!
Vélemény a Nokian és a Falken gumikról? Tapasztalat kellene, mert cserések az abroncsok...
TSiga ( I am the TSIG)2011-07-18 23:18:08 // 13990
Mi az, hogy "vettük" ? :-)
Ott sem voltál már :-D
Poló2011-07-18 23:15:31 // 13989
Aha, szóval akkor menjek el venni 4 új gumit 80-100 ezer ft-ért az évi 3000-4000 km-em miatt. Nem tudom hogy voltak használva ezek gumik, de ha úgy, mint az én Pirellieim, akkor többet voltak a garázs sötétségében, mint a napon.
Amúgy meg kinőttem már a 2 kiló környékén autózásból. A haladásomat lendületesnek nevezném. Meg mióta ezek a gumik vannak fent, azóta inkább óvatosabban is megyek, mert nem bízok bennük annyira. És inkább van használva az autóm városban, mint hosszútávon, szóval a vmax inkább 50-60 km/h, mint 200.
Grando2011-07-18 23:05:00 // 13988
Nem akarom védeni a Michelin-t (amióta megbundázták a 2005-ös F1 szezont, azóta rá se nézek ilyen márkára :DDD ), de ha jól értem, és még mindig ezek a 2004-es gumik vannak a géped alatt, akkor éppen ideje lenne kikukázni őket, mert az anyaguk valószínűleg szépen lassan, de egészen biztosan megindult a természetes szétesés rögös útján, sőt valószínűleg annak már inkább a vége felé tarthat. Ne 2 kiló körül essen le neked a felniről. Nem jó móka. Neked sem, meg akire ráesel, annak sem lesz az... Csak azok a napszítta, kavicsmorzsolta 7 éves gumik vannak az autód és az aszfalt között. ;)))
Poló2011-07-18 22:49:40 // 13987
Egy kis szösszenet a Pirelli vs Michelin témához...

2005 tavaszán vettem az autómat, Pirelli P7-es gumikat kaptam hozzá. Ebből adódóan a gyártási éve legkésőbb 2005-ös. Sajnos ezek a gumik elhasználódtak, kellett vennem egy másik szettet. Mivel az autóm évi futásteljesítménye nagyon kevés, úgy gondoltam nem áldozok vadi új gumikra, inkább veszek használtat. Jött is egy remek alkalom, itt az AlfaAmore hirdetései között találtam elég jó áron 4 db Michelin Pilot HX gumikat, le is csaptam rájuk. A gumik 2004-es gyártásúak, szóval kb egyidősek a régi Pirellieimmel. Lassan mentem már 300-400 km-t ezekkel a Michelin gumikkal és háááát.... A Pirelli P7 klasszisokkal jobb volt nála szárazon is és vizesen is. Szárazon hamar elkezdenek csikorogni, fékezésnél, gyorsításnál vagy kanyarban. Másodikban simán megcsinálja azt egy kanyaríven teligáznál, hogy kitolja az orrát és csúszik kifelé a padka fele (közben az ívbelső kerék elpörög). A Pirelli még kopott állapotában sem csinálta ezt.
Az előbb meg vizesen csúsztam meg vele egy kereszteződésben, pedig nem is mentem gyorsan, 2-esbe visszaváltottam és úgy 25-tel fordulhattam be. Először az orrát tolta ki, utána a fara mozdult be. Hasonlóan viselkedik az autó hóban a Semperit téligumikkal hasonló sebességnél ugyanabban a kereszteződésben.

Ami pozitívumot tudnék elmondani a Michelin javára az az, hogy halkabb és kisebb az ellenállása, mint a Pirellinek, jobban gurul vele az autó. Ha kiteszem üresbe, akkor hosszabb távra gurul el vele, mint a Pirellivel. Gondolom ez a fogyasztásra jó hatással lehet, mondjuk a Pirellikkel is csináltam többször is 8,2-8,5-ös átlagfogyasztást hosszútávon, pedig ha kellett, akkor odaléptem neki akkor is, nem perdixesen hajtottam.

Amit jó lenne tudni, hogy milyen kategória ez a Michelin Pilot HX. Nyári gumi ez is, vagy esetleg ez 4 évszakos? Valaki tud róla valamit? ha kiderülne, hogy 4 évszakos, akkor az megmagyarázna mindent, hogy miért nem tapad úgy, mint a Pirelli P7.
GEORGE2011-07-18 16:43:33 // 13986
A SportDiesel a király, így annak a képeit kell nézegetned.:-)))
GEORGE2011-07-18 16:42:12 // 13985
Szia.

Próbállak nem félreérteni, remélem fordítva is így gondolod majd, ha ezt elolvasod.

Pár dolgot leírok, hogy teljes képet kapjál.
A 156/ Pirelli PZero Nero-val vagy egy komolyabb futásteljesítményből adódó tapasztalatom. De inkább úgy írom, hogy min 120e km mentem ilyen Pirelli-kel a 156-on.
Ez alapján kijelentettem, hogy az egyik legjobb gumi a 156-ra! Ráadásul a Pirelli Alfákra-on is fejleszt....
2 barátomnak is ajánlottam ezt a gumit, akik meg is vették, majd idővel felhívtak és azt mondták, tényleg olyan a gumi aminek elmondtam és köszönik az ajánlást.
Ez eddig úgy néz ki, hogy jól behatároltam a PZero Nero tudását és olyan infókat adtam át nekik, ami alapján megvették és visszaigazoltak.
Mind ezeket szubjektív vélemény alapján.

Most jön az, hogy a Michelin megjelentetett egy írást itt, amit én túl erős marketing szövegnek "kiáltottam" ki, illetve oda írtam, hogy szívesen tesztelnék olyan Michelint ami jobb a PZero Nero-tól.
Így jött el a napja annak, hogy a Michelin központban bekerült a csomagtartómba 4db Michelin Pilot Exalto.
A kérés az volt, hogy használjam élettartamig a gumikat és alkossak véleményt, hogy szerintem milyen a PZero Nerok-hoz képest!!!
Nem kértek semmilyen bemérést stb stb.
A PZero Nerot bemértem Androidra letölthető G gyorsulás mérővel.
Van egy körforgó ahol nem igen van forgalom, ott kipróbáltam levétel előtt, hogy milyen G-nél fogja még stabilan a ívet, hol az a G erő ahol már kezdi kitolni az ívről az orrát.
Miután annyit fog futni a Pilot Exalto mint a mostani PZero Nero megmérem azt is....

A Michelin-nél nem azt kérték, hogy azt írjam, hogy jobb, nem kértek semmi más egyéb pozitív méltatást stb stb!
Csak annyit kértek, hogy szerintem milyen a Michelin a PZero Nero-hoz képest.
Ezeket az új gumikat ki fogom próbálni a megszokott kedvenc kanyarjaimban, nagyobb sebességnél is ( persze a Németeknél ) esőben, és esőben pályán is ( szintén Németeknél ) hidd el, ha jobb lesz mint a Pirelli meg fogom mondani!!!
Ezért is lesz jó a szubjektív véleményem.
Persze erre nem kell adnod és senki másnak sem, csak egy vélemény lesz tőlem.

Ahogyan te akarsz tesztet az nem jó!
Senki sem használ utcai gumikat egy versenypályán!
Itt érzem és TÉNYLEG NEM BÁNTÁSBÓL, hogy egy kicsit elvagy varázsolódva a pályaautózástól, pedig ha átgondolnád, akkor fel sem vetetted volna ezt a lehetőséget, mint tesztet.
Folytatva, nem értem, hogy milyen melegedést akarsz mérni?
Mihez képest akarsz melegedést mérni?
Vannak értékeid a PZero Nero-ról, hogy milyen melegnek kell lennie?
Mihez hasonlítsuk a Pilot Exalto-n mért hőmérsékleteket?
És mikor mérjük? Menet közben( hogyan )?
Megállás pillanatában, vagy 5 perc után?
Mire mennék egyáltalán evvel a hőmérséklet adatokkal?
A kopással meg csupán annyi a bajom, hogy ha az egyik gumiival direkt szarul kanyarodok akkor akár 1 kör alatt is el lehet intézni...így messze nem kapunk reális képet.
Pl, ha a P elmegy 12 kört és kopik 2mm-t az eredeti méretéből a M meg 2.2mm-t akkor melyik lesz a jobb gumi?
Mert attól, hogy jobban kopott a M még lehet, hogy jobb gumi, mert pl avval rendre nagyobb sebességet tudnék elérni mint tudom én mondjuk az 5-ös kanyarban....míg a P a 3-as kanyarban utasítaná rendre maga alá a M-et.
Szóval pályázáson gumikat összemérni élettartam alapozva szerintem "hülyeség"

Tovább, a hiteles összehasonlításhoz, kéne még egy új szett PZero Nero.
Végül is van most a padláson egy szett, de azokban kb 10-12e km van már, tehát már nem ujjak, és amúgy sem kívánom ilyen célból lenullázni őket.

A másik oldala a dolognak, hogy amit te akarsz, ahhoz én nem adom az autómat.
Ezért nem fogom "elhasználni" se a fékjeimet, se magát az autót.
Nem kívánom az üzemanyagot sem fedezni.
Miért kéne ezért nekem a zsebemből áldozni?
Ha ilyen "vérre" menő tesztet akar valaki, akkor fűzze be a Pirelli-t és a Michelin-t hogy szponzorálják telibe az ilyen tesztet!


Tehát kéne egy 156 2,4 jtd 20V, ( azért ilyen, mert evvel szereztem a tapasztalataimat. Itt közel 400Nm radírozza a gumi profilját mikor odalépsz neki, egy kisebb Nm autón tuti többet gurulna el ) aztán kéne egy normális fék, mert az utcaival a 4.-5. kör után már súlyos mp hárányok keletkeznének a köridőkben elmelegedett fék miatt, így az időmérés nem a gumik állapotát tükrözné, hanem a fék teljesítőképességét mutatná.
Aztán kéne meg 1 szett új PZero Nero.
Kéne egy mérőcsapat, aki a hiteles méréseket elvégzi.
Kéne egy szerelő csapat, mert én nem fogom cserélgetni a kereket :-))
Szóval lásd be, hogy ez így nem kivitelezhető és semmi köze nem lenne az utcai használatból adódó élettartamhoz.

Remélem nem voltam félre érthető.
Marklar1552011-07-18 08:56:58 // 13984
Super.
Akkor olyan lehetne, hogy az útvonalba eső képeken 155 ösök legyenek?
:)))))
Képet tudok küldeni:)
Blade2011-07-18 06:38:51 // 13983
Azért nem nevezném laboratóriumi tesztnek azokat amiket leírtam...:)
Akkor sajnos ez egy szubjektív teszt lesz, amit nem kell készpénznek venni. Nem miattad, ne érts félre, csak a kopásteljesítményen kívül mást nem végzel el.

Egyszer csinálhatnánk egy olyan gumitesztet, ami a pályán végzünk el, mérve a köridőket és a kopást, melegedést és a többit...
GEORGE2011-07-18 05:02:17 // 13982
Gyorsan végig kattintgattam az "útvonalat" megoldható úgy is a blogomba jutás, hogy csak az Alfáról látsz képet-ket :-)
Whiteskull2011-07-17 23:49:03 // 13980
Az utolsó tétel üt. :)))
Marklar1552011-07-17 23:43:26 // 13979
Ha lehetne kérni. Akkor miután megírtad a blogodban a tapasztalatot. Utána tessék bemásolni ide is...?
1, én spec jól elfelejtem majd. Pedig érdekel a téma.
2. nem kéne az oldaladon keresgélni
3. ha belépek az oldaladra, akkor Téged is látlak... :))))
GEORGE2011-07-17 10:16:41 // 13977
Nézd, a laboratóriumi teszteket megcsinálja majd más.
Én élettartam tesztre kaptam és azt kérték, hogy mondjam el a tapasztalataimat a Pirelli PZero Nero-hoz képest. Tehát úgy fogom használni, mint eddig bármelyik gumimat....


A szinte tökéletes Pirelli azt takarja, hogy evvel a gumival meglepően nagy kanyarsebesség érhető el a 156-al, tehát nagyon jól a tapadása, nagyon szépen fut egyenesen is!
A méretéhez ( peresség, átmérő) még komfortos is, már amennyire komfortosságról lehet beszélni egy sportos gumi esetében.
Kedden gumiztam át, a levett gumikat egyesével bemértük profil mélységre, az új gumik is lemérve. ....stb stb a többit a blogban.
Cro1662011-07-17 08:43:58 // 13976
El fog törni a másik is.Ha teheted, cseréltesd ki mind 2-öt, meg a lengéscsillapítókat is.

Szerelő szerint a rossz csillapító miatt(is) törik, sőt, volt amiben cserélt csak rugót, és ismét eltört.Ez után csillapítóval együtt cserélte, azóta jó:)
Nekem használtat (kb.fél évet) sikerült venni,igaz 3.0 V6 ba valót,(bár nem azt akartam:D) kb.olyan magas lett, mint a törött rugóval volt.
Marklar1552011-07-16 22:14:39 // 13975
Hmm.
Mi meg épp ma vettük észre, hogy b1 a kis Lancian. de nálam van ilyen bőven:)
Nem akarom rontani az amorésok bizniszét. Én Érden ismerek egy nem amorést...
Anett1662011-07-16 21:16:57 // 13974
Eltört a jobb első rugóm. Tud valaki bontottat, olcsón?
SOS!
Blade2011-07-16 19:40:28 // 13973
Egyetértek, szerintem is a legjobb gyártó a Michelin.
Azért használok most A048-akat, mert 17-es méretben nincs a Michelinnek semi-slick gumija.
A GTA-ákon nekem is volt Pirelli P Zero Rosso, de attól hatványozottan jobb a Michelin PS2 is, a PS3 meg főleg, a SuperSport ami most jelent meg, még jobb lehet.
Úgyhogy nekem is megvan a köv. gumim a GTA-ra:)
Blade2011-07-16 19:36:42 // 13972
Ez oké.
De én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen "tesztekből" fog állni a gumiteszted...
Mert a futásteljesítményt meg lehet ítélni nagyjából objektíven ugye, de a többi tényezőt? Bár hozzá kell tenni, hogy a futásteljesítmény is nagyban fog függni a vezetési stílustól és a használattól, pl. a guminyomástól.
A többi teljesítményét hogy állapitod meg?, pl. a tapadását vizes-száraz úton, fékutakat különböző körülmények között, futófelület méretcsökkenést bizonyos terhelések után, zajosságot, gördülési ellenállást stb. stb. Az egy kicsit kevés lesz, hogy "kurva nagyot fogott a hétvégén a szerpentinen wazze".. Szal érted mire gondolok?!
Azt is kifejethetnéd bővebben, hogy a "156-on a szinte "tökéletes" Pirelli PZero Nero" mit takar.
Dévid2011-07-16 17:15:23 // 13971
Jah, a kisautómon BFGoodrich G-Profilerek vannak (195/50 R15), azok is jók, bár már annyit koptak a 4 év latt, hogy sajna nyúlósnak érződnek. Azok 0 km-es koruk óta sikítottak lendületesen vett kanyarokban, de azért fogtak. Előtte Continental PremiumContact2 volt fenn, azokat imádtam, de 4 évet bírtak (ca, 60000 km-t).
Dévid2011-07-16 17:06:53 // 13970
Igen, sok. ContSport2 van fenn hátul, azt szeretem. Elől Dunlop SP SportMaxx van, már az is elhalkult (kagylósra volt kopva, az előző kocsi amin volt feltehetőleg lengéscsillapító hibával küzdött) Öcsémek most Michelin Pilot Sport van fenn, az is jónak érződik.

Viszont más!

195/60 R15-ben ajánljon valaki valami jó gumit, maximum 20.000 forint/db értékben.
Csöri2011-07-16 15:53:16 // 13969
Nem lesz rosszabb a Michelin a Pirellitől. Kopásállóságba pedig a Michelin a legjobb.
Nekem a Multin Energy Saver van. A 3. szezont futja, és még lazán van benne ugyanennyi. Az eredeti Pirelli 60 ezernél kukás volt, ezek kb 80 ezerig elmennek. Csendes, vizen jól viselkedik.
A GTA Pilot Sport-tal fut. Ott más az igénybevétel, de a futásteljesítménye már most magasabb mint az eredeti Bridgestone Potenza S02 volt. Itt is kijön az plusz 1 szezon amit a Michelin mindig előtérbe helyez a reklámaiban.
Tavasszal nem is kérdés mit fogok tenni a GTA-ra.
Vinnie2011-07-16 15:27:33 // 13968
Megnéztem. :O Tényleg nem olcsó.
Vinnie2011-07-16 15:25:28 // 13967
Konkrét árat is tudsz esetleg? Mert lehet engem is érdekelne.
Fairlane2011-07-16 14:44:01 // 13966
Unixnál van kerékdőlés állító csavar 988450 cikkszámmal. Nemolcsó :)
GEORGE2011-07-16 14:36:05 // 13965
A Falken lefele teljesített a Pirellikhez képest!
GEORGE2011-07-16 14:33:27 // 13964
Arról fogsz szólni, hogy a 156-on a szinte "tökéletes" Pirelli PZero Nero-hoz képest mit tud a Michelin Pilot Exalto.
Ugye a Michelin állított valamit, amivel szemben kicsivel több mint 120e km-es tapasztalatot gyűjtöttem a 156-al a fent említett Pirellikkel.
Volt még Falken Ziex 452 és Hankook ventus v12 evo is a 156-on.
A Falken nagyon durva volt teljesítményben a Pirellik után, ezeket le is vettem gyorsan.
A Hankook ventus v12 evo viszont megelpő módon nagyon jó volt, már már azt lehet mondani, hogy mintha Pirelli.

Nos meglátjuk, mit mutat a Michelin Pilot Exalto a 156-on
Úgy tartom, hogy minden autónak meg van a gumija. Ami pl a 156-on jó az lehet egy másik autónak nem lesz olyan jó....
Liquid2011-07-16 14:28:46 // 13963
elég sok az ismeretlen az egyenletben :D
Blade2011-07-16 14:04:59 // 13962
GEORGE, miből fog állni pontosan ez a teszt, ha már megkaptad a gumikat?
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak