Fórum >> Egyebek >> KRESZ

Willy2009-06-16 19:21:03 // 10
Szerintem jobbra tartási kötelezettség van, így csak akkor szabadna valakinek a belső sávokban haladni ha éppen előz vagy kikerül valakit.
Jobbról előzni pedig tilos, szóval ő is szabályt sért ha nem húzódik le a külsőbe amikor tehetné, és az is szabályt sért aki jobbról előz.
ystuc2009-06-16 19:20:28 // 9
Lakott területen igen. Ott egyről beszélünk. Autópályán nem. :-)
András bácsi2009-06-16 19:19:56 // 8
Szerintem csak úgy mehetsz el mellette, ahogy az elején írtam. Torlódott tele sávokban, de az nem előzés.
András bácsi2009-06-16 19:19:01 // 7
Egyről beszélünk.
András bácsi2009-06-16 19:18:20 // 6
Valami olyasmi van, ha nem mész a megengedett legnagyobb sebességgel a belsőben, akkor feltartod a mögötted jövőt, ergo te vagy a hunyó. De ettől még aki utolér, és a 120-szal belsőben haladót kikerüli a külsőben 130-cal, az ugyan nem megy gyorsan, de jobbról előz. Szóval ha ilyesmire figyelnének a rendőrcsókák, akkor kettőt lehetne lőni egy patronnal.:)
ystuc2009-06-16 19:17:26 // 5
Nos, szerintem meg autópályán egyértelmű a jobbra tartási kötelezettség, ergo nem lehet jobbról senki mellett elmenni. Ugyebár van a párhuzamos közlekedés elve is, de az meg ugye lakott területen belül rendelkezik arról, hogy jobbról elmehetsz.
András bácsi2009-06-16 19:15:25 // 4
Igen. Aki mást mond, az nem értelmezi a szabályt, csak olvassa. Szerintem. :)
ystuc2009-06-16 19:13:41 // 3
Vagyis szerinted is teljesen rendben van, hogy nem tartja be a jobbra tartási kötelezettséget az, aki nem húzódik ki a szélsőbe?
András bácsi2009-06-16 19:12:21 // 2
Szóval szerintem akkor mehetsz el a belsőben caplató csóka mellett jobbról, ha te maradsz a saját (külső) sávodban, és gyorsabb vagy mint ő a belsőben. De ekkor vagy te vagy szabálysértő (ha gyorsabban mész, mint 130), vagy ő, ha a belsőben lassabban megy, mint 130.
A vitátok szerintem ott van, hogy a kreszkönyv arra akar kitérni, hogy nem ideális esetben,amikor minden sáv tele van, akkor a külsőben elmehetsz a lassabban haladó belsősök mellett a forgalommal együtt.
A többi megoldásnál valaki hunyó: vagy iránytvált és azzal már előz, vagy túl gyorsan, vagy túl lassan megy. Esetleg van hozzá papírja, hogy ő megtehet mindent. :)
ystuc2009-06-16 17:03:16 // 1
Talán szükség lenne egy ilyen topicra is. :-) Erhard 242 és én jó pár napja vitázunk egy kérdésen, és mindketten kötjük magunkat a saját igazunkhoz. Mindez eddig a 156-os topicban ment, de szerintem elég széles réteget érint, így talán lehetne saját topic... :-)

Szóval maga a kérdés:
Onnan indult az egész, hogy az M7-es autópálya Székesfehérvár után Budapest felé 3 sávossá szélesedik. Nekem nagyon zavarja a szememet, hogy sokan nem mennek ki a külsőbe. És mivel próbálok szabályosan közlekedni, a belső sávban kell megelőznöm mindenkit, majd utána mehetek ki a szélre a jobbra tartási kötelezettség miatt. Erhard szerint viszont nyugodtan ellehet menni jobbról is, mert hogy az nem előzés, csak elhaladás. Most jobban nem mennék bele a dologba, nem akarom előre leírni az álláspontomat. Kíváncsi lennék pro és kontra érvekre, jogszabályokra, stb, hogy szerintetek hogyan is kéne közlekedni... :-)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak