Fórum >> Egyebek >> 2 keréken is szép az élet

Tommi2005-11-27 19:51:32 // 542
Beteg OCC-s család, szoktam nézni őket, imádom azt a műsort :)))
Tommi2005-11-27 19:49:49 // 541
SKrisz! Ööö... ezmegmijez? :) Nem látni rendesen a feliratot a tankon, én így első blikkre Drag Starra tippelek :)
Viktor852005-11-27 19:49:46 // 540
feszti2005-11-27 19:46:27 // 539
Én félek 2keréken :(
SKrisz2005-11-27 19:45:53 // 538
Nyithatta volna ő is, de neki nem jutott eszébe! Mindesetre itt legalább nem off-oljuk szét az ótós témákat!:)))
kando.2005-11-27 19:42:19 // 537
Nem rossz ötlet! :)) De megesküdtem volna, hogy Farki nyitotta ezt a topicot... :-PP
SKrisz2005-11-27 19:40:53 // 536
Bár lassan december van és jönnek a fagyos téli napok, kicsit megőrültem /ez persze nem újdonság:)))/ és most tervezem egy 2kerekű jármű beszerzését!

Őt:



Ebbe a topicba várom minden motorzni is szerető Alfás véleményét a témáról!:)
Gabó2005-11-15 21:09:42 // 535
Aláírta végleges szerződését Talmácsi Gábor a Honda Scot csapatával. A gyorsasági motoros világbajnokság 125 kcm-es kategóriájának idei bronzérmese San Marinóban látta el kézjegyével az egy plusz egy éves kontraktust, míg a tesztelést decemberben kezdi a magyar versenyző.
Tommi2005-11-14 00:51:07 // 534
Most este volt Vele egy riport az MTV 1-en, nagyon korrektül nyilatkozott. Kiemelte, hogy a sógorék után most egy digó csspathoz megy, "ahol azért más a hangulat" :)))
kando.2005-11-14 00:34:26 // 533
Remek! :-))) Kíváncsi leszek a következő szezonra, meg az új csapatra..
Gabó2005-11-14 00:32:08 // 532
Hétfőn(ma) megy Talma aláírni a szerződést:)
Gabó2005-11-09 13:38:35 // 531
Aztán lehet átmatricázni nemsokára.
Tommi2005-11-09 13:21:34 // 530
Ferihegyen láttuk azt a Seatot, még viccesen meg is jegyeztük, hogy valami nagy fanatic lehet, ha még a kocsiját is telematricázta Talma rajtszámmal meg színekkel :))) De akkor ezek szerint Ő kapta az autót :)
explosive2005-11-09 07:48:43 // 529
Talmácsi Gábor új támogatója 2005. november 7. Örömmel tájékoztatunk mindenkit, hogy Talmácsi Gábor a nem túl népes támogatói köre, bővült a Seat kizárólagos fogalmazójával a Porsche Hungaria Kft-vel. Fantasztikus évadot zárt a magyar versenyző. A futamokon nyújtott remek teljesítményének köszönhetően a Seat vezetősége is felfigyelt a Talmácsi Gáborra és úgy gondolta, hogy az általa képviselt sportos márkához remekül illik Talma céltudatos, kitartó és sikeres élet útja. SEAT - egy igazán dinamikus márka, melyre tökéletesen ráillik a kifejezés - "auto emoción". Tűz és temperamentum, meg egy csipetnyi szenvedély sportossággal fűszerezve. Bár a világbajnokságnak vége és jön a tél, Talmának mégsem kell lemondania a sebességről és a biztonságról. Jól áll neki az új, fekete Seat Leonja! Forrás: www.motogphirek.hu
explosive2005-11-09 07:45:05 // 528
Sete Gibernau csatlakozik a Ducati Marlboro Team-hez 2005. november 5. A Ducati Marlboro Team megállapodásra jutott Sete Gibernau-val a 2006-os MotoGP világbajnokság küzdelmeit illetően. A spanyol pilóta Loris Capirossi-hoz csatlakozik, aki megújította szerződését a csapattal még a szeptemberi Japán Nagydíj előtt. Gibernau optimista jövőjét illetően, bízik a Ducati/Bridgestone együttműködésben, ami már sok örömöt okozott a Ducati-rajongóknak néhány csodálatos eredménnyel, beleértve Capirossi fantasztikus győzelmét a nemrégi Japán és Maláj GP-n. "Azután, hogy elértem néhány csodálatos eredményt és nagy megelégedettséggel szolgáltam az utóbbi néhány évben és azután a magaszszintű szezon után a rengeteg nehézséggel, úgy döntöttem, hogy váltok a karrieremben" , mondta Gibernau. "Először is szeretném megköszönni azoknak az embereknek, akik segítettek elérni azt a sok jó eredményt. De most itt az idő, hogy új motivációra leljek. A professzionalizmust és a lelkesedést megtaláltam a Ducati-nál, ami arra a döntésre késztetett, hogy csatlakozzak ehhez a gyártóhoz. Ezen kihívás felé igazi elszántsággal tekintek, meg vagyok győződve, hogy együtt nagy sikereket érhetünk el. Az utóbbi évben a Ducati megmutatta, mekkora ambíciói és képességei vannak. Bízom benne, hogy tapasztalataimmal képes leszek igazán hozzájárulni álmaink valósággá formálásához." "Boldog vagyok, hogy Sete-t üdvözölhetem", mondja Federico Minoli, a Ducati Motor Holding elnöke. "Úgy gondoljuk, hogy Sete egyike a legerősebb fiúknak a MotoGP-ben. Tehetséges, karakán pilóta és van benne kurázsi. Sete-nek neház szezonja volt ez az év, de mindazonáltal megmutatta, hogy soha nem adja fel, amit a legjobb Ducati lelkület. Ilyen okból nagyon büszkék vagyunk, hogy sorainkban tudhatjuk 2006-ban Loris mellett. Mindketten nagyon erős versenyzők és mi mindent meg fogunk tenni, hogy megadjuk nekik, amire szükségük van a legjobb eredmények elérése érdekében." Gibernau Carlos Checa-t helyettesíti, aki befejezte pályafutását a Ducati Marlboro Team-nél a Valencia GP után. "Mindig nehéz üdvözölni valakit, amikor valaki mástól el kell búcsúzni", folytatja Minoli. "Szeretném őszintén megköszönni Carlos-nak elkötelezettségét és professzionalizmusát, amit nekünk mutatott. Természetesen hatalmas versenyző és egy kedves fickó, nagy öröm volt vele együtt dolgozni." Forrás:szöveg...
Mike.2005-11-09 06:53:24 // 527
Most olvastam, hogy nagyon örült a fogadtatásnak. Az utóbbi időben nem nagyon kapott szeretetet a KTM-nél és ő egy lelkizős csávó. :-)
Áki2005-11-08 20:05:01 // 526
Hello! Tommi: nincs mit,máskor is!:) Egy ilyen éményért meg pláne!;) Nagyon normális srác a Talma,nincs elszállva magától,korrekt! Remélem jövőre VB címmel tér haza!
Gabó2005-11-08 18:25:03 // 525
Nekem is van Hondám, méghozzá motor:)
TSiga ( I am the TSIG)2005-11-08 18:19:12 // 524
Nemtudom. Ha rosszindulatú akarok lenni, azt mondanám: anyuci sziknyája mögött. De sajnos nem tudom. Talán tesztpilóta valahol.Mert lehet, hogy nem egy karakán versenyző típus, de igen kevés versenyt adott fel. Nem olyan mint Takuma San, aki ki akart adni egy könyvet de nem talált elég fotót hozzá. A címe: Ezekkel az autókkal értem célba. :) Jók a Hondákok is! Alfa-vírus előtt 85-ös Civicem volt. Ezeröcsi tucat szeleppel, karburátorral. Imádtam. Amúgyis jól ment (90LE), de egyszer kapott egy dupla karbis szívósort és hosszú váltót kölcsönbe. Mugen cuccok voltak. Érdi lejtőn 220 körül mentem, Golf GTI 16v-t küldtem ki a belső sávba. Az meg csak nézett, mi ez itt! Golf GTI, nein Danke!
Mike.2005-11-08 18:08:13 // 523
Alapból nam vagyok egy írigy tipus, de most szívesen lettem volna a helyedbe. Úgy veszem ki a képekből, hogy maradt ő egy barátságos, közvetlen magyar srác aki volt is. A VB3 címe ellenére, nincs elszálva. :-)
Gabó2005-11-08 17:32:21 // 522
Zsoltika jött , aztán eltűnt, most mi van vele? Talma egy más klasszis,remélem jön még haza vb címmel. Jók a Hondák is.
TSiga ( I am the TSIG)2005-11-08 17:27:35 // 521
Igaz, igaz igaz , büszkék is lehetnek !!! Több szponzornak kéne felfigyelnie Dr. Talmára. Többször képernyőn lennének, nemúgy, mint Zsoltika, akit csak a lekőrözések alkalmával láttunk.
Gabó2005-11-08 15:49:42 // 520
Ha valakit érdekelne esetleg: az új csapata
Gabó2005-11-08 15:47:13 // 519
Szívesen elmentem volna én is, bepótolom majd jövőre, mikor a világbajnoki címmel tér haza a citromsárga ruhában.
veteranviking2005-11-08 08:07:07 // 518
De jó lett volna ott lenni!
Tommi2005-11-08 01:01:46 // 517
THX Ákinak, hogy beülhettünk mellé és kivitt minket :) THX Dénes barátomnak a képekért :)
kando.2005-11-08 00:55:19 // 516
Király lehetett, nem laknék ennyire a világvégén, mentem volna én is :-))
Tommi2005-11-08 00:51:18 // 515
Itt pedig az Alfa Amore küldöttség teljes létszáma (Áki164 kollégával)

Tedi2005-11-08 00:49:33 // 514
De gizdaaaaaa :))))))
Tommi2005-11-08 00:48:23 // 513
Ehhez a képhez van egy aranyos sztori is :)

Állunk ott a tömegben, valaki úgy kért fotót, hogy a díj is ott van Talma kezében. Ezek után egy másik srác meg aláírást kért. Én álltam Talma mellett, rám néz és odaszól: "Megfognád?" és a kezembe nyomja :))) Ezt kapta vasárnap a második helyért :)

Tommi2005-11-08 00:44:23 // 512
Talma aláírja a poszteremet :)))

Tommi2005-11-08 00:39:40 // 511
Talma+Tommi :)))

Tommi2005-11-08 00:29:22 // 510
Kint voltunk este a reptéren, bánhatja, aki nem jött :))) Nem volt túl nagy tömeg, de azért a magyar zászló, Talma póló-kabát-sapka meg KTM-es cuccok ott figyeltek mindenkin :) Volt néhány fanatic, aki motorral jött ki :))) Interjúk, fotózás, autogram osztás, minden volt :))) Lesznek képek is mindjárt :)
Gabó2005-11-07 22:54:45 // 509
Az olasz tulajdonú , kaposvári székhelyű Kométa Kft az egyik magyar szponzora. Állítólag komoly pénzekkel nyomatják Gábort. Kométa Kft Semmi közöm nincs a céghez, de büszkék lehetnek magukra.
TSiga ( I am the TSIG)2005-11-07 21:12:11 // 508
Üdv mindenkinek! Szerintem a sógorok nem teljesen normálisak...Ha jól belegondolunk, ez az elbocsájtás várható volt. Talma mester nagyon profi motorozó de sajna nem áll mögötte olyan szponzori háttér, mint a -szerintem kissé ideg- Kallionak. Másrészt ha valaki versenyzik gyerek kora óta és ennyi körön keresztűl szorongatja a közvetlen előtte haladó éllovast, ne mondja senki, hogy nem előzte volna meg még ha beláthatatlan következményei is lettek volna. Ha nem előzi meg, akkor meg valaki kitalálta volna, hogy ugyanolyan tette, mint Barichello, aki sokszor nem merte megelőzni Schumit, pedig megtehette volna. Sajnos a csapatfőnök nem mérlegelte az esetet úgy, hogy figyelembe veszi Kallio bukását, ami véleményem szerint koncentrációs hibának tudható be. Hogy mi késztette igazábol a KTM-et a döntésre, nem tudom. Én azért örülök, hogy Talma jó évet zárt maga mögött, 3. lett a VB pontversenyben, több csapat is felfigyelt rá. Tényleg csak egy jó motor hiányzott alóla. Bár a Malagutival is igen jól ment. Az más kérdés, hogy a mtoci nem volt teljesen versenyképes az élbollyal. Tudása viszont magas kvalitású, hidegfejű versenyzőről arulkodik. Emberileg viszont a legszimpatikusabb, hogy nem az a tejfelesszájú, kissé mimóza srác, aki milliárdos szponzori pénzből csak egy-két pontot tudott összekalapálni.
Áki2005-11-07 19:00:53 // 507
fél 10 Blahánál a Corvin árúház parkolójában! Nálam van még 2hely eddi Tommi jön velem meg egy haverja szal még befér 2ember! Csörgess meg és megbeszéljük!
Blockhead2005-11-07 15:51:32 // 506
Hol találkoztok? Mikor indultok? Én nem messze lakom, szóval esélyes vagyok...
Tommi2005-11-07 12:51:09 // 505
Urak! Senki nem akar kijönni este Talma elé Ferihegyre??? Eddig elvileg Áki, Charlie és én vagyunk.
zolee1452005-11-07 09:38:48 // 504
az csak véletlen hogy pont 5 pont maradt a végére. Ahogy láttam a futamot a svájci srác annyit adott ki magából amennyit kellett. Ha Kallionak 5 ponttal több van akkor kicsit többet kockáztat lüthi és úgy is nyer. Talán arról kéne gondolkodnia a KTM nek hogy Kallio miért esett pofára a multkor... az előjelek alapján jövőre nagy esélyessé lépett elő Talma, jó motor, jó csapat, szóval hajrá!
Mike.2005-11-07 07:33:12 // 503
Bartol is elmehet a picsába. Jó szakember és ilyen hülyeségeket dumál. Kicsit drága előzés volt, de most már én is azt mondom, megérte.
Mike.2005-11-07 06:32:36 // 502
Ez egy igazi, vagány, Talma nyilatkozat. :-)
Mike.2005-11-07 06:30:12 // 501
"Örülök, hogy végre véget ért a folytatásommal kapcsolatos hercehurca. A mai jó eredményt egy jó szerződés aláírása koronázta meg. Boldog vagyok, hogy egy ütőképes csapat első számú versenyzője lehetek jövőre." Ezt Talma nyilatkozta, de írhattam voln én is. Nagyon szurkolok, hogy ez jó választás legyen. :-)
Gabó2005-11-06 23:38:17 // 500
Az rtlklub 23 óra utáni híradójában még azt mondták, nem biztos hogy marad a ktm-nél. Ezekhez gyorsan elérnek a hírek, nem felvételről ment, mert úgy kezdte a műsorvezető, hogy ez itt a késő esti híradó, a végén meg jó éjszakát kívánt,találkozun holnap, stb :)
Gabó2005-11-06 23:34:10 // 499
Az indexen a cikk alatt már ott virít a bazi nagy Honda reklám.
explosive2005-11-06 20:59:06 // 498
Az egészben az a legszebb Valentino Rossi akinek azért adnak a szavára azt mondta: "Egy motorversenyzőnek az utolsó méterig harcolni kell a verseny megnyeréséért.!" Szerinte Talma semmi kivetni valót nem csinált azon a versenyen. És szerintem ezért is kapott ilyen komoly ajánlatot a Hondától mert ilyen sportszerű a hozzáállása.
bb182005-11-06 20:50:05 // 497
ami igaz az igaz, de két oldalu a dolog. emlékeztek a ferrarira biztosan amikor a barichello le lett b@szarintva. ö azt mondta, hogy igazuk van, mert megfizetik azért amit csinál, és a munkaado diktál. ilyen szempontbol elfogadhato lenne a ktm hozzáállása, de amugy a magam részéröl bundának és spekulácionak tartom az egészet és igy elfogadhatatlannak tartom. mint versenyzö is megvetettem amikor a végeredmény nem a pályán dölt el, hanem a versenybiroságon. undorito dolog, hogy aszerint itélkeztek hogy kinek mennyi multja van, vagy mennyi a pénze. hallottam anno olyan érvet is, hogy x-y-nak azért vannak elöjogai mert már milliokat befizetett az évek folyamán az mnasz-nek. igy vettek el tölem egyszer egy kategoria szakaszgyözelmet és igy csak egy maradt. na mindegy mert csak felhuzom magam...
explosive2005-11-06 20:26:13 // 496
Ezzel szerintem mindenki így van:))) Amúgy meg a KTM egy sportszerütlen csapat az én szemembe.
bb182005-11-06 20:24:00 // 495
csak annyit, hogy a magam részéröl büszke vagyok arra hogy ujra egy nagy nevet adunk a világ motorsportjának, és erösen drukkolok Talmának, hogy elöbbre jusson a jövö évben.
explosive2005-11-06 20:17:47 // 494
MIKA KALLIO #36 - 1. helyezett - Világbajnokság: 2. / 237 pont "Megnyertem a versenyt, de egy kissé csalódott vagyok, hogy elvesztettem a világbajnokságot. Minden, amit tehettem, hogy megnyerem ezt a versenyt, de ez nem volt elég, bár a KTM megszerezte a konstruktőrök világbajnoki címét. Megpróbáltam korábban megelőzni Pasinit, de nagyon későn fékezett így vártam az utolsó kanyarig. Ez egy nagyon fontos győzelem volt számomra, meg akartam mutatni, hogy képes vagyok megnyerni a versenyt itt." TALMÁCSI GÁBOR #14 - 2. helyezett - Világbajnokság: 3. / 198 pont "Ez hihetetlen verseny volt, nagyon nagy iramban mentünk és mikor Mika megelőzte Pasinit az utolsó kanyarban, elé tudtam kerülni a második helyre. Még sosem voltam második helyezett, de elégedett vagyok, mert ez egy fantasztikus zárófutama volt a szezonnak. Arra koncentráltam, hogy kövessem a bolyt és a világbajnoki eredményre gondoltam - ez nagyszerű nap a KTM számára." JULIAN SIMON #60 - 8. helyezett - Világbajnokság: 7. / 123 pont "Elégedett vagyok az eredménnyel, és hogy a hetedik lettem a világbajnokságban, ez egy jó szezon volt számomra, rengeteg támogatással a KTM csapattól. A versenyben voltak problémáim a hátsó gumik csúszásával és a motorral is, melyben úgy éreztem kevesebb erő van, mint a többiekében. Azonban idén sokat tanultam és nagyon várom már, hogy 2006-ban ismét a KTM-mel versenyezzek." HARALD BARTOL - csapatvezető "Mika tökéletes versenyt csinált és elérte azt az eredményt, amit vártam tőle. A konstruktőri világbajnokság megnyerése nagy elégtétel a KTM számára, de a versenyzők bajnokságában mindig aggódtam, hogy Mika 5 ponttal elvesztheti azt - mely pontokat akkor vesztette el, mikor Katarban Gábor megnyerte a versenyt." Forrás: www.motogphirek.hu
explosive2005-11-06 20:11:11 // 493
Talmácsi Gábor a HONDA SCOT csapatában folytatja jövőre ELSŐ SZÁMÚ pilótaként! Stefano Favaro, Talma managere megkapta ma este a KTM vezetőitől azt a hivatalos papírt, mely rögzíti, hogy Talmácsi Gábor által korábban aláírt szerződés semmis, a magyar versenyző mától szabadon dönthet arról, hogy hol kívánja folytatni a pályafutását. A KTM bizakodott, hogy Gábor és managere mégis csak elfogadja az általa tett ajánlatot, - miszerint jövőre Talma a KTM szatelit 125-ös csapatát erősíti - de mint ahogy az kijelentésre került tegnap is, Talmácsiék ezekkel a feltételekkel semmiképp nem kívántak maradni az osztrák istállónál. Így a KTM-mel folytatott mai megbeszélésüket követően aláírták a Honda Scot csapatával az előszerződést, mely tartalmazza, hogy Talma első számú pilóta lesz a csapatnál. 2 db HRC gyári Honda, a legújabb technikai háttér, és ugyanaz a szerelő gárda áll rendelkezésére majd, mellyel 2004-ben világbajnoki címhez segítették Andrea Doviziosot. A csapat főtámogatója a Scot útépítő társaság is, - Olaszország 3. legnagyobb cége ebben a tevékenységi körben - teljes bizalommal van Gábor felé és semmi kifogásuk nem volt az ellen, hogy ő legyen a csapat első számú versenyzője, ami mindenképpen egy hatalmas elismerés. Stefano Favaro pedig külön örül annak, hogy mától nem egyedüli olaszként vakon bízik és hisz védencében. A végleges szerződés aláírására nov. 15-én kerül sor, mely csupán terjedelmében fog változni, minden egyes feltétel megegyezik az előszerződéssel. Ezt követően nov. 28-29-én sor kerül az első tesztelésre Jerezben. Talma nyilatkozata: "Örülök, hogy végre véget ért a folytatásommal kapcsolatos hercehurca. A mai jó eredményt egy jó szerződés aláírása koronázta meg. Boldog vagyok, hogy egy ütőképes csapat első számú versenyzője lehetek jövőre." Stefano Favaro nyilatkozata: "Végre megnyugodhatnak a kedélyek. Úgy érzem, hogy a lehetőségek közül a lehető legjobbat választottuk amikor visszautasítottuk a KTM cseppet sem kedvező ajánlatát és aláírtuk a Hondával az előszerződést. Az pedig, hogy egy ilyen nagy olasz cég, mint a Scot ennyire bízik Talmában külön öröm számomra. A szezonnak ugyan vége, de hamarosan ismét kemény munka vár ránk." Forrás: www.motogphirek.hu
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak