Fórum >> Egyebek >> A Stellantis menedzsmentje és a konszern iránya

Kócosw2021-03-03 05:32:17 // 198
még rendesen el se kezdte..
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 21:45:59 // 197
Jaja. A suv leért a dácsiáig, most kell új szimbólum a sokpénzért vett 'gazdag vagyok lenyomlak' kategóriában. Porcse, Teszla, aztán majd jön a Merci, Ódi, Bimmer, Opel, Pözsó, Renyó, Dákó. Amíg megint le nem ér a tápláléklánc aljáig. XD
Kazes☻2021-03-02 20:30:27 // 196
Porschenek már van, nem?! 😃
Kazes☻2021-03-02 20:29:00 // 195
Akkor már lehet jobb lett volna kétféle suv, egy Gtv és abból egy Spider. Persze simán lehet, hogy akkor meg sokaknak az nem tetszett volna... 🤔
Kazes☻2021-03-02 20:24:51 // 194
Már túl vagyunk rajta asszem... beszívatta...
Kazes☻2021-03-02 20:23:49 // 193
De látod?! Ott a magyarázat, hogy akinek olyasféle kell, annak ott a Stelvio. Ennyi.
Kócosw2021-03-02 19:20:57 // 192
majd a lobby eldönti mit akar a nep. Meg majd kina... amig be nem szivatja a kapzsi Nyugatot...
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 19:13:36 // 191
A következő divat a villanykupé lesz 4-5 ajtóval XD Suvja már mindenkinek van, hamarosan jön az új divat.
Kócosw2021-03-02 19:11:36 // 190
"Mert néhány álmodozó lelkű rajongó miatt nem fognak pénzt tenni egy halott projektbe :)"
Hat ha valami haldoklo projekt az eppen a sedan.... 😬
Zselé2021-03-02 19:07:01 // 189
Gondoltam, hogy nem adják oda háromezerkettőér’ az Ecserin, de nem is akkora tétel, mint amennyit hozni tud...

Szerintem az volt a baj eddig a vezetéssel, hogy “óvatos”. Csinálunk egy félét, megnézzük, megy-e. Ha igen, akkor megyünk tovább. Ez egy degenerált elképzelés, működésképtelen üzleti megközelítés.
Kócosw2021-03-02 19:05:36 // 188
nekem van némi ralátásom es koztudott hogy nem egy plusz karosszériavarians a fő költséghordozo. Egy kombi es egy sedan siman elmegy egy gyartosoron, aminek a kiepeitesenek a kolsegei egy plusz melyhuzoszerszamhoz meg par fröccsöntő szerszamhoz kepest ami egy oldalfal huzasahoz kepest nem ugyanaz a kategoria. Jah meg ugye ha azt mondom hogy a masik titkos kulscsszo a "Darabszám" 😉.... Jo alkutargy a beszallitoknal... tobb modell nagyobb darabszam jobb matek...
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 19:03:29 // 187
Nem én vagyok az autógyárért, de az autóért sem :-)
Ugyanakkor nagyon örülök a Giuliának, és minden Alfásnak aki veszi és boldog vele, egész biztosan az utolsó hagyományos élményautók egyike.
Kócosw2021-03-02 18:59:57 // 186
megmondom sztem mi. hibas vezetői döntések sorozata. Lemaradt valóságot véletlen se látó vagy felismerni nem akaro döntéshozoi körök balfaxkodasa. Az folyik itt a hatterben..
RomeoOne2021-03-02 18:41:30 // 185
Dehogynem. Ránk :D

Ha meg sikeres autókat próbálnának gyártani, amiket vesz a tömeg, akkor meg az lenne a baj, hogy nem igazi Alfák, hanem tömegízlésnek megfelelők. Örüljünk, hogy nekünk gyártanak autót és akkor vegyük is meg, ha már ezt az irracionalitást megtették, hoyg boldogok legyünk :D
Kazes☻2021-03-02 18:36:13 // 184
Sajnos akkor is csak itt fűrészelgethetünk... és továbbra sem tudjuk mi, miért, hogyan dolgozott a háttérben... kb. mint az F1-ben, hogy mire, miért és hogyan zajlott az a titkos megbeszélés és szerződés, ami után a tavalyi év ment a kukába a motorvásárlóknak, így az Alfának is.
Tetszeni nekem is tetszenek az sw-k, de sok értelmét nem látom... még a mélynyomó is akkora helyet foglal, mint a berlinában... persze ettől még lehetne! 😉😃
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 18:16:37 // 183
Jaja, VW-nél a Passat mellé megérte az Arteon? Az Alfának meg nem éri meg az SW, nehogy valamit pl. a Touring ellen oda tudjon tenni.
Inkább tűnik úgy, hogy tervezték, húzódott, aztán elengedték. A Giuliára nem költenek többet, csak amit muszáj ahhoz, hogy nagyjából végigküzdje a modellciklusát. De sebaj, jön majd a frankó egyhármas hibrid Tonále, hathengeres műhanggal XD
Kócosw2021-03-02 18:03:57 // 182
egy oldalfalpres amiről te beszelsz. de te is tudod a szerszam. megvan a pres adott. es lehet lökni a lemezeket. Az osszes többi belso eleme losebb presszerszamok vagy fröccsöntöttek. Az osszkoltsegveteshez merten peanuts... Az összes gyarto okadja a modelleket a plattformra nekik is kell szerszam csak az fca nak nem eri meg az "almodozoknak" mas modelleket pl kombi ratenni? ugyanmár. 3 as sedan kombi, 5 osz szedan kombi, ódi 3 as sedan, csapotthatu, 4 es detto etc... es ha valahol a vw nel megy a fillerezes erősen megis belefernek a variaciok. Ne magyarazzuk meg ezzel a missplanning et..
Kazes☻2021-03-02 17:52:32 // 181
Én sem vagyok ellenes... de egyszer, még'94-ben volt egy rövid ideig kombi Trabim és annyi... kombim, sw-m azóta sem. Öt ajtós is egyelőre csak a jelenlegi'46, de ez is mondhatni véletlenül, mert épp '55-re vadásztam, aztán ez a típus szólt közbe, elérhetőségben, árban, akármi - bármi stb. 😁
Kazes☻2021-03-02 17:47:01 // 180
Egy darab nagyobb prés szerszám milliós tétel (is lehet) és akkor az még csak egy. Egy alkatrészre egy szerszám természetesen nem elég.
Nem tudom ez valamelyest kielégítő válasz-e számodra, amiből már tudsz további következtetéseket levonni. 🙂
Kazes☻2021-03-02 17:41:31 // 179
Nem rövid, viszont jó hosszú.. de sajna jól foglaltad össze azt hiszem... és nem is nagyon lehet rajta fogást találni, de persze a kákán is szoktak csomót keresni. 😏
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 17:27:00 // 178
Amúgy az egész projekt pont arról szól, hogy elképesztő pénzt öltek bele, hogy álmodozó lelkű rajogóknak autót gyártsanak. A vezetési élményért autót az USA-ban is kevesen vesznek, Kínában pedig nullához közelít. Mindkét helyen elsősorban használati tárgy az autó, és a praktikum és a kényelem számít, nem az élmény. Ezért van sok puha futóművű autó, SUV, automata váltó. Nincs is hol kihasználni egy sportos autót.
Én is hiányolom az sw-t, igencsak lett volna értelme.
Zselé2021-03-02 16:56:56 // 177
Ezt én értem, de egyet fejts ki kérlek:

Mi az a hatalmas lóvé, ami egy kombi kifejlesztése? Arányaiban kérdezem, egy új modellhez képest.

Azt gondolom - bár nincs nagy gazdasági rálátásom az autógyártásra -, hogy egy plattformra, azonos motorokkal, futóművel, majdnem azonos beltérrel kezelhető kategória egy sedan/kombi/kupé hármas a kínálatba. Kell még pár beállítás a préseken, meg érint vagy 10 beszállítót (kárpit, lámpa, üveg, stb.).

Lehet, hogy nem háromszorozza, de kétszerezni tudja a vásárlóerőt...

A tradíciókat meg ott felejtsük el, hogy megalkották ezt a remek autót, meg Alfát csak olaszországba gyártunk -> nem jött be -> jött a PSA meg a lengyel gyártás...
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 15:56:12 // 176
A lényeg, hogy a Giulia sehova nincs célozva sajnos..
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 15:53:58 // 175
Húú jó vacak minőségben tette be.
WarbiRunner (Gyuri)2021-03-02 15:53:06 // 174
Tipikus autók, Kína :


Kis sedan nem sok van. A presztízs autók nagyok, nem Giulia méret.
Tommi2021-03-02 15:32:45 // 173
"Tovabbra is vesszőparipam a giulia Sw. Miert nem csinaltak?"

Mert néhány álmodozó lelkű rajongó miatt nem fognak pénzt tenni egy halott projektbe :)

Valamelyik régebbi Backstage adásban Vályi Pista szépen levezette ezt... 3 nagy piac van manapság, az európai, az amerikai és az ázsiai (értsd: főleg Kína), amire figyelnek az autógyártók. Az európai piac nagyjából halott, senkit nem érdekel, mindenki a másik kettőre koncentrál. A kombi pedig Európán kívül kb sehol nem megy, egyszerűen a történelmi előzmények miatt. Az amerikaiaknál sosem volt igazán elterjedt és mára gyakorlatilag teljesen kihalt, mert a SUV/pick up vonal régóta sokkal erősebb. Ázsiában pedig elsősorban presztízs/sznob/villantós kategória az európai autó, ebbe pedig a kombi forma nem nagyon fér bele :)

Azt pedig már nem Vályi mondta, hanem valami külföldi autós blogon olvastam egyszer valahol, hogy az európai vásárló már rég nincs annyira elkényeztetve, mint régen, mára nem ő az elsődleges célpont és alapminta egy autógyár szemében. Erre kiváló példa az új BMW-k óriásira nőtt veséje, ami egyértelműen a kínai piac igénye miatt került rá az autókra és nem nagyon foglalkoztak vele, hogy az európaiak mit szólnak hozzá, majd megszokjátok...

Azt pedig csak halkan jegyzem meg, hogy az Alfánál sosem volt igazán hagyománya a kombinak. Javítsatok ki, ha tévedek, de a 33-156-159 trión túl nem nagyon jut eszembe más.

Az tény, hogy Európában van valamennyi piaca és a német gyártóknál pl szép arányt képvisel a kombik eladása, de ha nem arányt, hanem darabszámot nézünk, akkor az Alfa (illetve a Stellantis, meg nagyjából az összes többi gyártó) inkább egy kínai vagy amcsi piacon eladott nagyobb darabszámra szavazna, mint egy európai piacon a kombik nagyobb részesedésére.

Megjegyzem, hogy nem vagyok kombi ellenes (bár Alfából sosem volt), egyszerűen csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a világ nem erre megy mostanában, nem mi európaiak vagyunk a fő célkeresztben. Egyébként pedig nem gondolom, hogy egy esetlegesen utcára dobott SW rántaná ki a bajból az Alfát. Crossover kéne, hibrid/elektromos autó kéne, bármi, ami ma eladható és pénzt termel.

A Porschénál pl a teljes eladásnak valami 70-80%-a SUV. köztük rengeteg hibrid és a maradék az összes többi, beleértve a mezítlábas 911-től kezdve a méregdrága, limitált, rendszámot sosem kapó RS/GT/akármilyen pályaautókig minden mást. Őket pedig nehezen lehetne azzal vádolni, hogy nem egy játszós, élményautókat gyártó cég, mert az Alfa kapcsán gyakori érv, hogy egy sportos márka ne akarjon másfelé kacsingatni és azt vigye tovább, amiben évtizedek óta erős. Persze, csak erre az egykori erősségre ma már jóval kevesebben vevők :)

Ha a hardcore alfásokon múlna, akkor még mindig V6-os, kéziváltós, hátsókerekes kupék/kabriók készülnének és kb semmi más :))) Csak sajnos a mai piacon ezzel éhen halnának. Az Alfa hátránya a mai világban pontosan az, amire a történelme épül és amiben hagyományosan jó: sportos élményautók, kifinomult technika és konstans vigyorgást okozó vezetési élmény, én is ezért szeretem és vagyok hozzá hűséges a negyedik Alfával immár 21 éve. De mi vagyunk az elenyésző kisebbség, a potenciális autóvásárlóknak a multilink lengőkarnál meg a kevlár kardánnál fontosabb, hogy van-e masszírozós ülés, HUD meg hárombetűs kütyük...
Giuntini2021-02-23 17:14:27 // 172
Stellantistól az olasz Guardia Finanza (pénzügyörség) megkapta az első elektromos Peugeot-okat, most láttam a Rai Uno híradójában!
Eddig a Guardia Finanza Alfákat használt, meg Fiatokat is, Bravokat, Puntokat. Kérdezem, 300 km-es hatótávval érdemes felszerelni egy fegyveres testületet??
Majd utána jönnek a csendőrök is, akik kapnak ilyen járműveket!
Kérdem én, 300 km-es hatótávval mire mennek? Mindenféle plusz elektromos berendezés, plusz télen a fűtés! Nagyon átgondolatlan dolgok ezek..... Üldözés, kevés a delej, ja akkor töltsük az akksit, a delikvens meglép. Meghülyült a világ!!
RomeoOne2021-02-05 19:18:04 // 171
Összefog az Alfa Romeo, a DS és a Lancia

A részletek értelemszerűen még nem nyilvánosak, de a Stellantis részeként valószínűleg a DS-nek is nagyobb mozgástere lehet műszaki szempontból. Eddig csak a két, alapvetően tömegmodellek számára fejlesztett PSA platformot, a CMP-t és az EMP2-t alkalmazhatták. A Fiat-Chryslernél viszont ott a hátsókerék-hajtású Giorgio platform, amely nagyobb motorok fogadására is alkalmas, és mivel 2015-ben mutatták be, még viszonylag frissnek számít. Ez utóbbit az Alfa Romeón kívül már a Jeep is elkezdte használni – erre építik a nemrég bemutatott Grand Cherokee L típust is – így valószínű, hogy az alkatrészei sem lesznek túl drágák, és az EMP2-nél sokkal alkalmasabbnak tűnik luxusautó-alapnak, mivel eleve erre tervezték.

Hát igen...
Kócosw2021-01-23 21:55:10 // 170
ugy bizony.En egyszerűen nem birom felfogni hogy azFCA vezetése melyik álomvilagban él ahol elhiszi hogy 2 modellel meg lehet élni ma. Amiből legyünk őszinték az egyik egy kihalófélben lévő faj azaz sedan. Lehet ilyen modelleket is csinalni, meg kell is, DE ilyen csak akkor fer bele ha vannak modellek ami a dellavárit biztositja a nemannyira nyereséges modellek mellett. Tovabbra is vesszőparipam a giulia Sw. Miert nem csinaltak? C oszlop, d oszlop, meg a seggeben a belter mas, felküldik a sedan mellé a sorra aztan béke vann. Nekem nem kell megmagyarazni hogy ott a Stelvio suv. Akkor kerdezem en minden mas gyarto hülye VW től PSA n at aki a kombikat is gyartja a Suvok mellett? 🥴 De most komolyan. Remelem tenyleg a Sellantis alatt valagba rugnak 2 labbal par embert aki ezert felelős...
Smith2021-01-23 20:40:55 // 169
Az itt a baj, hogy ha nem lesz Giulietta, akkor 11 M alatt nem lehet majd új Alfát venni, Azért régen volt 145, 147 vonal, ami még megfizethető volt karcsúbb pénztárcával is, és olcsóbban is lehetett valaki Alfás. Jelenleg meg csak a használtpiac marad annak akinek nincs min. 11 milliója, de a használtautó nem hoz pénzt a gyárnak. Ezen a stratégián kellene változtatni, sürgősen.
Halesz2021-01-21 14:04:58 // 167
Ha már ennyi infó kiderült a Stellantisról, kicsit előrébb hoztuk a Backstage legújabb adását, amelyben átbeszéltük a változásokat:



https://youtu.be/yPHbillMwIc

Ha tudtok, kommenteljetek, mondjátok el a véleményeteket a YouTube-on is, és iratkozzatok fel a csatornára! :) Köszi!
TtK2021-01-21 13:38:21 // 166
Majdnem mind francia :/
VKG699!!! (4x156+75)2021-01-20 17:20:21 // 165
Nagyon jó hír, ha már Karl-Heinz Kalbfellt már nem tudják ugye...
liusz2021-01-20 12:28:11 // 164
Az jó hír, hogy a főmérnök H. Wester az AR ex-CEO?
Giuntini2021-01-20 09:53:44 // 163
Ezt leírtam a Giulia topic-ban! Megint beindul a rablás, ami az autózás élvezetét, a valódi technikai újítást szolgálja lerabolják, majd körbeépítik csilivilivel, és kész a prémium Peugeot, és viszik mint a cukrot!
Arról is volt szó hogy a Maserati elhagyja a felső-közép szegmenst, és csak nagyautókat és sportkocsikat épít. Ezért kapták meg a szinte kész új 6 vagy 8C-t. Na erre kíváncsi vagyok, hogy az új Ghibli valóban Alfa Romeo lesz!?
RomeoOne2021-01-20 09:14:33 // 162
A Stellantis új emberei:


Úgy tűnik, hogy a Peugeot-ot nagyon egybefűzik az Alfával, valószínűleg tényleg megkapják a Giorgio platformot. Vajon mi mit profitálunk belőle?
RomeoOne2021-01-19 19:16:27 // 161
In a highly symbolic and appreciable gesture, Carlos Tavares' first (streamed on line) press conference will take place today in Torino, starting with 15:40.
Not Paris or Detroit, but Turin!
Also, he's expected to visit the Melfi and Cassino factories in the coming days.

Kócosw2021-01-17 21:32:47 // 159
de az a volvo nem az a volvo ami regen volt...
Tommi2021-01-13 14:57:11 // 157
Majd évek múlva kiderül jó döntés volt-e... :) :(
RomeoOne2021-01-13 14:47:40 // 156
Nembaj, inkább ne tegyék. Majd megoldják saját erőből. Jobb ötletnek tartom a Stellantist, mint a sárgákat.
Tommi2021-01-13 14:31:56 // 155
Szerintem az Alfát is rég el kellett volna... Nézzétek meg a Volvot, amióta a Geely áll mögöttük, köszönik nagyon szépen megvannak és olyan modellpalettával olyan eladásokat produkálnak, amiről mi hosszú évek óta csak álmodozunk :)
Giuntini2021-01-07 18:57:37 // 154
Elkann meg gyorsan eladja az Iveco-t a kínaiaknak!
Attis2020-12-22 10:11:27 // 151
Olvass utána kérlek mi a DS. Honnan jön és mi az. :)
GT Ɨ|ѯ2020-12-22 09:26:34 // 150
Reméljük így lesz és akkor......:-)
Kócosw2020-12-21 22:30:45 // 149
a próféta szóljon belőled
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.