Fórum >> Típusok >> 155

Fairlane2006-10-04 14:40:25 // 11338
Hát, van aki szerint jól mutat ;) De, hogy tisztázzuk a dolgot: én leszedtem, nem ráraktam!! Mostanában keveset megyek 250 felett, alatta meg nemigazán kell a leszorítóerő... csak a fogyasztást növeli :) Amugy már tervben van, hogy elviszem kaposujlakra, és jól ráirom, hogy eladó :D Hátha rácsap valami arra kóborló kopeles... Télleg szabika, téged nem érdekel véletlenül? Menne a világítós dobókocekokhoz :))
mszabika2006-10-04 13:49:58 // 11337
nagyon szép szárny, és jól is mutat az 55-ösön, ugye Fairlane?! :PPPPPPPPP
Marklar1552006-10-04 13:33:12 // 11336
Nézd meg fairline oldalát. Azt a brutális alut árúlja...
Tom5552006-10-04 12:50:45 // 11335
Hátsó szárnyat keresek AR 155 re akinek van elfekvőbe irjon!!!
süsnye2006-10-03 16:07:31 // 11334
Huhh! Hát ennek azé' örülök! :D
Paco2006-10-03 15:57:51 // 11333
Mert nem romlik el :) Örök darab.
süsnye2006-10-03 15:56:37 // 11332
Láncos a motor... De télleg nem kell vez. módosítót cserélni a láncosban? Mirt nem??
misi2006-10-03 15:08:41 // 11331
Oké.Köszi az infokat.A belsőtér világítás még mindig szívat De pénteken viszem olajcserére és megnézetem
Paco2006-10-03 14:28:02 // 11330
A nem klímásban is LEHET. :)
Paco2006-10-03 14:27:37 // 11329
Nem mindben van. Még klímásban sem. Ha nincs benne akkor belerakható, asszem 8K egy gyári tartókeret hozzá.
Marklar1552006-10-03 14:24:27 // 11328
2-3k Elég szar helyen van, mert le kell szedni az ablaktörlő alatti műanyagokat...
misi2006-10-03 14:15:01 // 11327
3e körül van a selenia oldalán..
Fairlane2006-10-03 13:49:03 // 11326
szerintem a nem klimásokban is van, de ez nem tuti még én sem cseréltem, mennyibe fáj egy ilyen?
misi2006-10-03 13:31:16 // 11325
Polenszürő minden 155-be van, amelyik klímás...még sose cseréltem benne?!?!?
misi2006-10-03 13:24:56 // 11324
Ok! Köszi
Fairlane2006-10-03 13:01:15 // 11323
5 liter kell bele... a selenia.hu-n asszem kint van mindenből, hogy mennyi kell a gépbe (szervo, válto, fagyállo folyadékok...)
misi2006-10-03 12:52:05 // 11322
Sziasztok! tud valaki segíteni, hogy hány liter motorolaj kell az 1.8Ts 8v-es mociba? Nem emlékszem,hogy 5v6?
Yoyo2006-10-03 08:46:55 // 11321
Persze én nem is mondtam, hogy kell:-)
Paco2006-10-03 08:42:24 // 11320
Viszont láncos TS-ben sosem kell vezmodot cserélni.....
Zsolt1552006-10-03 05:54:22 // 11319
Én egyszer beszélgettem vele, és már 2000-2001-óta használja taxinak a gépet. Azt mondta szereti az Alfákat, de akar csatlakozni egyetlen "klubhoz" sem. Viszont van egy 156-os taxi is. Budán a Kolozsi térnél parkolt. Azt hittem Ő cserélte a 155-t, de ezek szerint rajta kívül van egy másik hívő!
Marklar1552006-10-03 01:24:52 // 11318
Azt már én is láttam, de nem intett vissza :/
Attie2006-10-02 23:11:05 // 11317
Nocsak, egy alfa155.com tükrözés? :))
Vader (a Gróf)2006-10-02 22:38:05 // 11315
Szamosihoz hordtam mindlkét (156;166) autót, ismerem, picit drága lett...DCS.Jó ötlet!
Attie2006-10-02 22:32:44 // 11314
Sokat nem tudtam segíteni, de szívesen :) Ha már úgyis emlegetted Szamosit, miért nem viszed hozzá? :) SPeti esetleg tud referenciát is mutatni. Őt ismerem Q4-gyel aki Szamosihoz jár. Ha ő nem jó, akkor DCS-ék. Csináltak pár tuning Q4-et.
Vader (a Gróf)2006-10-02 22:27:39 // 11313
A napokban megnézem (by Szamosi), aztán hátha...De régóta szeretnék egyet!Rendbehozatallal (esetleges motor és hajtási gondok) kit keressek meg, lehetőleg pestit mondj.Mégegyszer: Köszi szépen!
Attie2006-10-02 22:25:45 // 11312
Nincs mit :) Amúgy az alfa155.com-on van egy jó kis táblázat a modellekkel, de most éppen nem megy az oldal. De addig is csekkold le itt az amoren a 155 típus oldalt :)
Yoyo2006-10-02 22:19:57 // 11311
Köszke, mostmár ezt is tudom:)
Attie2006-10-02 22:17:51 // 11310
Hááát régi turbós autónál hatványozottan kell figyelni, hogy ne lépj kakiba. Vannak itt nálam hozzáértőbbek akik el tudják mondani, hogy mik lehetnek a beteg turbo hibajelenségei. Azt hiszem a turboval tudsz a legjobban befürödni. No meg akkor még ott van az is hogy a hátsó kerekek is hajtva vannak, tehát kardán + hátsó difi problémákra is figyelj. Természetesen ezt úgy értem, hogy a szokásos sima 155-ökön felül amit megnéznél :)
Attie2006-10-02 22:14:31 // 11309
Hát az adatlapra azt ír be amit akar az ember :) A Q4-ben igazából egy Lancia sor4 16V turbó motor van. A 2.5-ös az Alfa V6 12V és szívó. 165 LE-vel ha jól emlékszem.
Fairlane2006-10-02 22:03:23 // 11308
aha, rosso :)
Vader (a Gróf)2006-10-02 22:01:37 // 11307
Mire érdemes figyelnem ha megnézem?
Yoyo2006-10-02 21:58:41 // 11306
Ez van az adatlapon: 137 kW (188 LE) De 2 literes, nem a 2.5-ös ennyi vagy az még több? Ezt nem tudom:)))
Attie2006-10-02 21:55:58 // 11305
Hát én úgy tudom, hogy 185 lovas a Q4, de az a 2 ló már mindegy :)
Attie2006-10-02 21:54:11 // 11304
Hűű, tényleg. Akkor visszavonom az egészet :)
Yoyo2006-10-02 21:53:57 // 11303
Sztem jó ár csak az a 187 paci érdekes, vagy a 2000-es Q4 ennyi? Nem toom:)))
Vader (a Gróf)2006-10-02 21:50:40 // 11302
Ciao Cartársak!http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=622611&command=ugras&screenwidth=1280 Szerintetek jó ár?
Zsolt1552006-10-02 21:47:27 // 11301
Piros 155???
Yoyo2006-10-02 21:43:45 // 11300
Mondjuk az övé még valszeg láncos, azt hiszem a 95-ös tipusmódosításnál jöttek a szíjjas gépek.
Attie2006-10-02 21:40:18 // 11299
Önmagában még nem olyan vészes a vezmod. 30-40e-ből meglenne, ha jól emlékszem, de ilyenkor lekerül a vezérműszíj is és azt nem illik már visszarakni. Ha már vezműszíj csere van, akkor illik a feszítőket és a görgőket is cserélni. A vége olyan 100 körül megáll :)
Attie2006-10-02 21:37:28 // 11298
Jujj, tényleg.. ezt már én is akartam írni. Láttam pár hete én is :)
Fairlane2006-10-02 21:36:41 // 11297
Ma láttam kelenföldön egy 155 taxit! Szép, ápolt volt, csillogott, mint állat... Rendesen megszállott lehet, aki ilyennel taxizik... Slusszpoén: Twin Spark volt ;)
Yoyo2006-10-02 21:29:50 // 11296
Nagyon szívesen segítünk amiben tudunk:)
süsnye2006-10-02 21:19:22 // 11295
Köszönöm szépen a segítséget! :D
Yoyo2006-10-02 21:06:59 // 11293
A selénia.hu-n találsz mindent az autóhoz ami csak kell bele, ja és az elaforg.hu-n is:)
Zsolt1552006-10-02 20:50:01 // 11292
A vezérlés módosító a motor töltetcsere folyamatát javítja. A legtöbb változtatható paraméterű szelepvezérlés (így az Alfáé is) csak a szívószelep működését változtatja. A vezérlésmódosító vezérműtengelyt a forgattyútengelyhez képest relatív elfordítja, miközben a szelepemelésen nem változtat. Pontosabban az olasz autóknál ezt a változtatást a bütyök profil tengelyirányú elmozdulásával oldották meg. Ez elmozdulás nem folyamatos, hanem csak kétfokozatú. Így van egy korai, és egy késői helyzete: Alapjáraton: késői szelepnyitás van a fordulatszám stabilitása érdekében, és ez által elkerülhető a maradék gáz visszaáramlása a hengerekbe, Közepes fordulaton: korai állítás, nagy szelep összenyitás érhető el, csökkentve az emissziót, illetve a fogyasztást, Nagy fordulatszámon: késői állítással nagy teljesítmény érhető el.
süsnye2006-10-02 20:34:04 // 11291
Aztán még egy kérdés. Most 16"os felnik vannak rajta. Vhol (asszem ezen az oldalon) olvastam, h a futómű hossztávon nem szereti (lengőkarok stb.). Szal a kérdés, hogy kompromisszumot kell kötnöm a szép nagy felniért vagy nem? (195ös gumikkal szerelve)
süsnye2006-10-02 20:24:24 // 11290
Találok vhol az oldalon letölthető 155-ös doksikat (angol vagy magyar)???
süsnye2006-10-02 20:20:13 // 11289
Köszi! S mennyi ennek az ára? Hány km-ként érdemes cserélni?
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak