Fórum >> Egyebek >> Forma-1

mesa2006-05-28 10:34:55 // 10726
Igen, éjjel én is ezt láttam volna reálisnak! Ha mindkettőről megállapítják, hogy szándékosan feltartottak, akkor lényegében magukon kívűl maximum 9 embert tartottak volna fel, hiszen ők már bejutottak az első 10-be. Akik nem voltak már a pályán azokat nem is tarthatták volna fel, kérdem én, akkor miért az utolsó rajtkockát sózták Schumacherre ??? Akkor lett volna ő az első 10 ember 10. pozíciójában, és lépett volna egyet előbbre Fisichella...
mesa2006-05-28 10:31:44 // 10725
"We totally disagree with it. Such a decision creates a very serious precedent, ruling out the possibility of driver error. Michael was on his final timed lap and he was trying to put his first place beyond doubt, as could be seen from the fact that his first split time was the best and could have seen him do another very good lap. With no real evidence, the stewards have assumed he is guilty" Jean Todt. Tessék, itt is az igazság, Sumák gyors körön volt, az övé volt e legjobb első szektor, nyomta ahogy bírta, mert meg akarta szerezni a pole-t...
zolee1452006-05-28 10:28:59 // 10724
"Schumacher nem szent. Kilökte 1994-ben Hillt, és világbajnok lett. Kilökte 1997-ben Villeneuve-öt, ám ő maga vesztette el a vb-címet. Szombat délután Monacóban egyszerűen hibázott, nem tudott bevenni egy kanyart, ám ezért csalónak nyilvánították, kitalált bizonyítékok alapján ítélték el." Ez a nagy baj az egész F1-ben, nincs következetesség. nyílvánvaló dolgokat máshogy értelmeznek (94-97, ugyanaz a szitu, mégis más döntés) most meg egy hiba miatt példát statuálnak. Ráadásul igaz ami igaz, GF pont annyi ember gyors körét vette el min MS, még ha mindkettőt szándékosnak ítéljük is, tehát vagy MS-nek kellett volna -10 hely, vagy GF is ment volna a sor végére.
Ferke2006-05-28 10:28:09 // 10723
Na igen. Innentől kezdve válik az összes "Csaló Ferrari" szlogenes barom nevetségessé. Ahol tudnak, eret vágnak rajtuk, mert mocsok beszari mind, élükön briatóréval, aki minden nap tesz egy nyilatkozatot, ami szintén tükrözi, hogy beszari. (lsd: gumikérdés a héten)
mesa2006-05-28 10:23:52 // 10722
Én visszakockázáskor is azt láttam, hogy nem egyszerre fékezett a két kerék. De ez lehet a tapadásbeli különbségből is. Annyira abszurd ez az egész! Komolyan mondom, RB helyében fel sem állítanék a rajtrácsra egy Ferrarit sem. Szégyen. És az a legszomorúbb, hogy tét nélküli lesz az év, ha ez a legörbültszájú előember nyer. Senkinek, akkor már senkinek nem lesz sansza elvenni a VB címet :(((
mesa2006-05-28 10:21:01 // 10721
zolee1452006-05-28 10:16:57 // 10720
valami rémlik, asszem az ív külső-elsőt "oltották" mert a megcsúszás-elfékezés miatt füstölt kicsit, de az a tűzoltó sem tudta mi csinál. Egy füstölősre fékezés után a menetszél visszahűti a gumit, csak itt rögtön megállt az autó. amúgy a hátulja csúszott meg a terhelésváltásnál, ahogy az enyhe bal ívről rakta rá fékezés közben a jobbosra.
zolee1452006-05-28 10:11:41 // 10719
mielőtt nagyon megfeledkeznénk Fisichelláról én azért szeretném most megmutatni azokat felvételeket neki amiket láthattunk az Európa nagydíjon amikor Villeneuve feltartotta őt, és utána a BMW boxában rendezte azt a kis műbalhét. Vajon most mi a véleménye a feltartásról? Ment volna oda hozzá DC balhézni? Most, hogy végre jól megy a RBR, DC oda érhetett volna a mezőny elejére erre feltartják. Egyébként a büntetés is tök vicces. Amolyan magyar módi - dögöljön meg a szomszéd tehene is. Az nem hiszem, hogy vígasztalja DC-t hogy bár az ő köre szar lett, de legalább GF is bebukta a 3 legjobb körét. Ilyen esetben én az első két részidejéhez hozzáadnám a 3. szektor átlagrészidejét, természetesen az adott pilóta, jelen esetben DC átlagát, és mindezt a 3. időmérő fázis idejei alapján. Így elvileg megkapná azt a kört amit futhatott volna, és GF is megkaphatná a büntit. Így nem lenne értelme a szándékos feltartásnak, tehát valszeg nem is csinálnák. MS esetében ez azt jelentette volna, hogy Alonso ha az első két szektorban előtte volt 3 tizeddel akkor megkapta volna az utolsó szektoridőt, és valszeg bekerül a pole-ba, mint ahogy elvileg bekerült volna ha nincs MS keresztbe állása. Ha ilyen szabály lett volna eleve fel sem merül senkiben a szándékosság, mert így még annyi értelme sincs mint most, pedig most sem lett volna. Persze nem a legegyszerűbb megoldás, de akár egy véletlen baleset is elronthatja valakinek a körét, tehát azt is ki lehetne küszöbölni ezzel a megoldással.
GPti(V6)2006-05-28 10:10:32 // 10718
Végül is lehet csak 1s-ig láttam.
Ferke2006-05-28 10:06:01 // 10717
Szar ez az egész. Most kéne kiszállnia a Ferrarinak, mindenestül, és utána senki nem csalózná le össze-vissza. Ezek a mocskok nem érdemlik meg, hogy együtt versenyezzenek a Ferrarival. KI AZ A BAROM, AKI BEVÁLLAL EGY DIREKT MEGCSÚSZÁST MONACOBAN???? Ez több, mint röhejes.
Satti2006-05-28 10:04:55 // 10716
Nem valószínű,mert a hátulja csúszott meg,az sztem csak kábítás volt,semmi lényeges.
Satti2006-05-28 10:03:36 // 10715
Én csak műkedvelő vagyok,kikapcsolódásként szoktam játszani,már több mint 4 éve megvan a PS2,eddig minden évben kiadott verzióval rengeteget játszottam,2001 óta,de a 2005-ös már minden tekintetben marha élethű,jó vele nyomni,még a gépek hangja is eltérő.
GPti(V6)2006-05-28 10:00:46 // 10714
Ja ez igy igaz különben én már tavaly is inkább Kiminek szurkoltam mikor láttam,hogy a Ferrarinak elúszott az éve. Még egy észrevétel:tegnap az időmérő után mikor a három kocsi beállt a parkba Schumi bal első kerekét poroltóval fujták le,vajon miért?Csak kb 1s lehetett ezt a bejátszást látni.Nem lehet,hogy fékhiba volt???
zolee1452006-05-28 09:59:15 // 10713
én meg épp tegnap lettem második, egy online futamon, igaz, hogy csak a 2005-ös szezon van készen, tehát a V10-esekkel mentünk:)
Satti2006-05-28 09:50:04 // 10712
Ja még nem mondtam,Ő lesz a harmadik:-)
Satti2006-05-28 09:48:52 // 10711
Monaco a kedvencem,a ps2 -ön már rengetegszer nyomtam,mindent ismerek,ez azért van,olyan mellékes dolgok,mint az itteni időjárás,meg nem fontos:-))
zolee1452006-05-28 09:44:47 // 10710
Én meg Montoyának, mint eddig:)
zolee1452006-05-28 09:44:13 // 10709
Na persze, Monaco a messze távolban van, de Te körről-körre tudod hogy mi fog történni, de országos időjárást már nem mondassz....:)))
Satti2006-05-28 09:43:34 // 10708
Azért van ebben vmi jó is,most az MS fanok is Kiminek szurkolhatnak,már csak azért is,mert lehet jövőre Ő is Ferkás lesz,meg azért is úgye,hogy most verje meg Alonsót.
Satti2006-05-28 09:36:15 // 10707
Amit csak akarsz,bár Én a délkeleten vagyok illetékes,a többit GEORGE-tól és Mike-tól kell kérdezned:-))
GPti(V6)2006-05-28 09:34:26 // 10706
Nekem is úgy tünik meg van a forma 1 új kivételezettje.Aneve ALONSO.Hip hip hurrá.
zolee1452006-05-28 09:34:16 // 10705
mondanál valamit a jövő heti időjárásról is? :)))))))))))))))))
Satti2006-05-28 09:19:43 // 10704
Kimi most a 3.helyről indul,az első körben,feljőhet a 2.-ra,ahonnan Webber indul,utána jó boxtaktikával veri Alonsót,és megnyeri a futamot.
Satti2006-05-28 09:13:33 // 10703
Ez az eset arra jó volt,hogy most van min vitatkozni,bár egy 7-szeres vb-nak nem szabadna ilyen hibát elkővetni,nem volt olyan vészes az eset,kis tempónál tőrtént,egyszerűbben is meg lehetett volna oldani.
Satti2006-05-28 09:03:32 // 10702
Csak most jöttem,erről lemaradtam,úgyhogy elolvastam gyorsan,mit ír az f1hírek.hu,és egy kicsit csodálkozom,nem kedvencem az Öreg,de ez elég kemény bűnti,bár a német rtl-en,már tegnap az időmérő után azonnal elemezték a dolgot,és volt több olyan vélemény,hogy trükközés tőrtént,ami nem túl korrekt.Mivel Fiscát is megbűntették,így a 10.helyről indul,megmondtam,hogy Kimi nyerhet ma,így meg sokkal nagyobb lett az esélye is rá!
zolee1452006-05-28 08:42:15 // 10701


A Rascasse itt egy ívnek van rajzolva, de amúgy inkább két "saroknak" mondanám, amibe egy enyhe balos ívből érkeznek meg, elég nagy tempóban, mármint Monacohoz képes (ez után kell szinte vissza fordulni jobbra, hogy a boxba menjenek).
Az enyhe balos ívből rakta rá az autót az első jobbos sarokra, amit elvileg tényleg egy ívben kell venni, de a terhelésváltásnál csúszott meg az autó ezért nem jött volna ki jól a kanyar, tehát nem egy ív lett volna, mert a csúszás miatt közel került az ívbelső palánkhoz ami a két kis sarok között van. Ott lehetett hallanni ahogy nyomott egy kövér gázt - ez az amit nem értek, max azt tudom elképzelni hogy erőből el akarta rakni a kanyart, mert abból a helyzetből máshogy nem lehet elfordulni, egyszerűen az autó fordulóköre nem teszi lehetővé. Talán ha tovább gurítja esetleg befordul, de így még egy kicsit alulkormányzottan viselkedett az autó, és megtolta az orrát, így már nem lehetett ott bekanyarodni. Továbbra is azt mondom, hogy ha nincs a bünti akkor is inkább bukott volna ezzel, mert az az 1-2 kör amit nem tankolhat rá az taktikailag nagyobb hátrány mint Alonso pole-ja, ezért nem feltételezem a szándékosságot, mert egyszerűen nincs értelme, és ezt nem nehéz belátni még annak sem aki nem benfenntes, gondolom Ross Brawn mégjobban átlátja a helyzetet mint én. Ettől függetlenül akár szándékos is lehetett, mert nem látok bele senkinek a fejébe, de nehezen hiszem hogy olyat csinál amivel inkább bukik mint nyer...
Xixo2006-05-28 02:16:57 // 10700
Szerintem a box bejárata után csúszott meg, de ezt nem állítom fixen, mert dolgozott bennem az ideg... De a büntetés mértéke mindenképp túlzás és az a baj, hogy ezen tényleg elúszhat az egész évünk!! Szerintem 2005-ben is az volt a para, hogy egy ideig nem vették komolyan a gondokat, aztán amikor rájöttek, hogy itt nagy a bibi, akkor meg elkezdtek kapkodni.
zolee1452006-05-28 02:00:26 // 10699
egy dolgot azért a legnagyobb Ferrari fanatikusnak is el kell ismerni, MS nagyon feldobta a labdát ezzel a hibával: ha nem büntetik meg akkor az egyik tábor ordibál hogy csalók, ha megbüntetik akkor a másik. Amikor megcsúszott a kanyar bejáratánál akkor kellett volna lazán átgurítani az autót a kanyaron, és bemenni a boxba. A körnek már annyi volt. Az mondjuk nagyon hülye indok, hogy nem volt oka blokkolóra fékezni a kereket, hiszen Rajkónak sem volt oka tavaly kockásra fékezni a kereket. De hogy messzire ne menjünk mi oka volt MS-nek Ausztráliában falnak menni, vagy mi oka volt Massának az első időmérő körben beleállni a gumifalba? Egy okuk volt rá, és ez minden esetben ugyanaz: elbaszták...
Xixo2006-05-28 01:27:26 // 10698
Hát ez az! Akinek esze volt, pl. Sumi már jóval korábban megfutotta a gyors körét. Amikor a pole-os időt futotta, még több mint 5 perc volt hátra az időmérőből!!!! Ha valaki egy 20 perces etapban nem tud egy tiszta kört futni, akkor az béna! Mindenki tudhatta, hogy benne van a pakliban, hogy valaki kicsúszik és borul a menet!! Tényleg jobban járt volna, ha egy kicsit lekoccolja az autóját és akkor nincs ez a cirkusz... Nem is értem, hogy gondolhatja bárki azt, hogy ilyen eszközökre van szüksége egy hétszeres világbajnoknak!!! (vagy bárki másnak...) GUSZTUSTALAN!!!!!
zolee1452006-05-28 01:14:21 // 10697
most minden vicc nélkül mondom, hogy kár érte. Nem konkrétan MS miatt, egyáltalán nem a szívem csücske, maga az eset érdekes. Egyrészt tényleg nem lett volna értelme ilyet csinálni szándékosan, másrészt viszont MS-nek is lehetett volna annyi esze, hogy ha addig nem voltak jók a részidők akkor már nincs sok értelme ennyire nyomni. Szépen begurul a boxba és nincs ez a szituáció, és nincs mit kivizsgálni. GF büntetését megint nem nagyon értem, mert ha csak Montoyát veszem alapul (nézzétek el nekem, hogy rá kicsit jobban figyelek) a középső időmérő részben ahogy néztem egy normális kört sem tudott menni, gyakorlatilag a fél mezőnyt meg lehetett volna büntetni csak Montoya miatt, és akkor azt nem is említettem amikor valaki - már nem emlékszem, hogy ki volt az - belső kamerájából pont Montoyát mutatták ahogy direkt lassít az utolsó kanyarban. Persze nem azért, hogy kitoljon a mögötte lévővel, hanem azért hogy lemaradjon kicsit az előtte bambázó versenyzőtől. Én a komplett mezőnynek kiosztanék egy 10 helyes büntit és kész:) Egyébként meg nem szabadna Monacoban futamot rendezni, mert a pálya erre alkalmatlan, de ez már egy másik történet, pénz beszél...
Xixo2006-05-28 01:09:09 // 10696
Lehet, hogy nekem a holnapi lesz az utolsó futamom az évadban... Ha nyer a kis majomember, akkor már tökmindegy, buktuk ezt az évet is. Pedig kezdett már minden alakulni... Azért kiváncsi lennék, hogy most még mindig tartjátok-e azt a remek kis összeesküvés elméleteteket a Ferrari, Sumi és az FIA között???!!!? Azért nem hisznek neki, mert nem volt műszaki hibája és ezért nincs, ami indokolná a kicsúszást??? VICC!!! Ő nem hibázhat? Vagy az a baj, hogy nem törte le mondjuk az első szárnyát? Akkor hihető lenne a sztori??? Szerintem lassan kezdhetitek a dácsiásokat (alfonzóval és briattóréval az élen) utálni!!! Ugy néz ki, hogy inkább ők az FIA kedvencei... GUSZTUSTALAN AZ EGÉSZ!!!! :-(((((
mesa2006-05-28 00:22:41 // 10695
Fisichella miért nem a 21. helyről rajtol? Mert Renault/Dácsia farncia autója van ???
mesa2006-05-28 00:21:55 // 10694
Nem furcsa, hogy ugyanilyen okon (szándékos feltartás) a Renault-os Fisichella csak a 10. helyig lett hátra sorolva ??? Az első 10-ben benne volt, legrosszabb esetben is csak 9 embert utdott volna feltartani. Mocskos csalók. NE ÍGY döljön el a VB sorsa ! Könyörgök, ha holnap leintik elsőként Fucking Alonsót, akkor már 35 pötty előnye lesz, ami teljes mértékben behozhatatlan, ha legrosszabb esteben is mindig 2.
Tedi2006-05-28 00:08:47 // 10693
nah, itt van a teljes híranyag. Forrás:vezess.hu Schumacher a Monte-Carlo Nagydíj időmérő edzésének utolsó körében kicsúszott, lassításra kényszerítve a mögötte autózókat. Ekkor a hétszeres világbajnoké lett a pole pozíció, mert hiába voltak többen is gyors körön, a sárga zászlós jelzés miatt lassítaniuk kellett, így nem tudtak jobb időt teljesíteni, mint korábban a német pilóta. Hirdetés Fisichella feltartotta Coulthardot Fisichella feltartotta Coulthardot Lesz mit kiokoskodnia a Ferrarinak, ha egyetlen pontot is szerezni akarnak Lesz mit kiokoskodnia a Ferrarinak, ha egyetlen pontot is szerezni akarnak Fisichellának idén nem először van gondja az időmérőn Fisichellának idén nem először van gondja az időmérőn Kapcsolódó cikkek: F1: Kicsúszással lett a pole Schumacheré A versenyző állítása szerint túl gyorsan érkezett a Rascasse kanyarban emiatt csúszott meg az autója, majd azt követően nem tudott hátramenetbe kapcsolni, amit a motor lefulladása követett. Több csapat is azonnal szándékossággal vádolta meg a Ferrarit és versenyzőjét. A Renault például csak azért nem nyújtott be óvást, mert a felügyelő testület, maga is úgy látta, hogy meg kell vizsgálniuk az ügyet. Beidézték a pilótát és bekérték a Ferrari anyagait is. Korábban úgy hírlett, hogy felmentették a német, ám a nemzetközi sajtóban új hír jelent meg. A jelenlegi információk szerint kontrapozíciós bizonyítást alkalmaztak, azaz nem találtak érdemleges okot, ami a kicsúszást okozhatta volna, így arra a következtetésre jutottak, hogy Schumacher szándékosan okozta a manővert. Ezért megfosztották az edzésen elért eredményétől, és az utolsó rajtkockába sorolták a németet. Így Fernando Alonsoé lett az első rajtkocka, mellőle pedig Mark Webber indulhat majd. Igazán katasztrofális verseny elé néz a Ferrari, hiszen Felipe Massa a 21., Schumacher a 22. helyről indul majd vasárnap. Egyes pilóták azt is felvetették, hogy le kellene váltani a pilóták érdekvédelmi szervének éléről is Schumachert, miután nem méltó a feladatra.
Viktor852006-05-28 00:07:57 // 10692
Legalább egy sorból indul a két Ferrari:) Nem tudom miért nem adtak neki egy 5000 dolláros bűntetést, aztán jólvan.
mesa2006-05-28 00:07:41 // 10691
Éreztem, hogy valamire készülnek a csigazabálók! Nem véletlen előbb áldozati bárányként Fisicot büntették meg. Érdekes módon ő csak a 10. helyre került . Szemét csaló francia brigád. Ha büntetnek, akkor miért nem egyformán mérlegeltek ? Akkor miért nem MS lett a 10. és Fisico a 9. HIszen mindketten az első 10 ben voltak ... Csalók ! Csalók ! Csalók ! Most már én is csalózhatok. :))
Tedi2006-05-28 00:03:18 // 10690
Én alapvetően hiszek az ártatlanság vélelmében, az időmérőt nem láttam, csak a Híradóban a Dunán, az alapján nem tudtam eldönteni, hogy most direkt volt-e vagy sem....anyway, semmilyen érzelmeket nem hozott ki belőlem. De ha tényleg véletlenül fékezte el magát (ami azért tőle kicsit fura dolog, bár ő is emberből van), akkor most szívhatja a fogát ő is, meg a Jean Todt is. meg mindenki a Ferrarinál :) :(
mesa2006-05-28 00:00:34 // 10689
Köcsög franciák! A jó k. anyjukat! Azt! Legjobb lenne, ha holnap bojkottálná a Ferrari a versenyt. Nyerjen ez a kis beképzelt spanyol a Dácsiával, és kész. Lesz 35 p előnye Lefutott az évad. :(((((
Wikicica2006-05-27 23:57:33 // 10688
Még nincs gépem, ma tettem fel az adok-veszek és a fotózás rovatba, hogy keresek...
mesa2006-05-27 23:56:16 // 10687
szia ;)
Tedi2006-05-27 23:53:18 // 10686
mesa2006-05-27 23:49:46 // 10685
Sziasztok! Én csak felvételről láttam az időmérőt, de nem izgultam, mert egy kedves haverom nap közben már lelőtte a poént ... Micsoda hülyeség azt gondolni, hog ydirekt megkockáztatta volna odacsapni a gépet, csak az első helyért. Úg yhog ytényleg 2-3 cmen múlt hogy nem ment rá a futóműve. A világ tele van összeesküvés elméletekkel. Örülök, hogy most zolee145 sem tapadt rá a média felkavarta és falra csapta ... izé, anyagra :)) Miért tett volna ilyet? Könnyebb autóval jobb időt is mehetett volna. És a többiek miért nem kezdtek el autózni ? 5 körrel előtte már megfutotta a Sith ezt az időt, láttuk Briós Jóska is csóválta a fejét - mert tudták, hogy annyi üzemanyaggal igen jó eredményt ért el Sumák, maygarán sejtették, hogy 5 körrel kevesebb üzemanyaggal még ennél is jobbat autózhat majd a kerpeni. Ideális íven sem volt. Mielőtt valaki hurrogna, kimonom: az ideális ívről csúszott le. Azért volt palánkon. Ott mindenkinek a másik oldali palánk mellett kell elfordulni. Ezt a rátankolás minusz litert el is felejtettem, de hát gondolom ez sem túl jó nekik. Egyébként meg Monaco az ahol az időmérő eredménye sem túl sokat számít, annyian nyertek már az első tízből, mert mindig történhet valami, ami összerázza a mezőnyt, balesetek, ami miatt kiesnek az ember elől stb. Szóval, ez még nem lefutott. Forza Ferrari
Wikicica2006-05-27 23:38:34 // 10684
Jaj bocsi sziasztok...
Wikicica2006-05-27 23:38:20 // 10683
Szia! Megvagy!
mesa2006-05-27 23:37:37 // 10682
"A..ki ne..m lép e...gyszerre" :)))
zolee1452006-05-27 22:44:56 // 10681
Fisichellának elvették a 3 legjobb körét DC feltartása miatt. Link
zolee1452006-05-27 22:38:26 // 10680
aztán a futam végén nyilatkozott: "...nagyon keményen kellett nyomnom..." :)))
Grando2006-05-27 22:35:01 // 10679
Tolás párhuzammal kapcsolatban - neki legalább volt fénykora! :DDD
Tom122006-05-27 22:33:07 // 10678
Ő is "tolt" fénykorában...:-)
Tom122006-05-27 22:31:39 // 10677
:-)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak