Fórum >> Típusok >> 156

Poló2009-06-21 10:04:43 // 96907
Nem a TI-re gondolok.
A Selénia rallyn valami sokküllős volt rajta. Vagy rosszul emlékszem?
ystuc2009-06-21 10:02:38 // 96906
Eladta. De nekem is jobban tetszettek a TI felnik.
GEORGE2009-06-21 10:02:25 // 96905
Ha a TI felnire gondolsz akkor azokat eladtam......

nekem mindig is tetszett ez a felni 17-ben...nem sok 156-on van ez a felni.
GEORGE2009-06-21 10:01:17 // 96904
Ja ja :-)
A nyár elején még nem adta oda 90-ért csak a felniket.....
Most meg 100-ért kompletten...ki érti....
Az igazság az, hogy 120-ért akarta volna, de mondtam neki, hogy már 95-ért is láttam ezt hírdetve :-)
Elvittem még aznap gumishoz átnézni, nem űt, nem ráz és a gumik is jók rajta.
Poló2009-06-21 09:59:42 // 96903
A múltkori sokküllősökkel nekem jobban tetszett.
Azokkal a felnikkel mit csináltál?
GEORGE2009-06-21 09:57:29 // 96902
Neeeem, az műtéten van éppen, kihelyetesítettem a gyári Xenont, mert behalt a trafó, azt meg csak lámpa szétbontással lehet csak kicserélni.
Ma műszak után visszarakom.

Minek egy olasz autóba francia xenon :-((
ALFI1562009-06-21 09:55:59 // 96901
Józsit?
kru2009-06-21 09:55:10 // 96900
és cserébe ott hagytad a bal első fényszórót? :DDD
kru2009-06-21 09:54:33 // 96899
tudom, tudok mindent :DDD
most már viszont az új LMM-mel nem :D
GEORGE2009-06-21 09:51:44 // 96898
meglátogattam egy bontóst :-)
100-ért hoztam el 4 jó gumval.
GEORGE2009-06-21 09:50:59 // 96897
A tied már akkor füstölt, olvasd csak el :-)))
GEORGE2009-06-21 09:50:11 // 96896
itt egy pár jobb kép...


.........
kru2009-06-21 09:42:20 // 96895
Az egérszürke meg nálam :DD Nem volt sok hazai 2.4 20V, de ami volt, az is klubos körbe szívódik :D
Erhard 242 (Pure Energy)2009-06-21 09:10:37 // 96894
na honnan sikerült lőni ezeket a szép felniket?
GEORGE2009-06-21 08:50:17 // 96893
Hát de miért?? ocóé van pjosvödrös festék :-))
ystuc2009-06-21 08:49:04 // 96892
Na, azt azért nem... :-D
GEORGE2009-06-21 08:48:19 // 96891
Át kell fújni és máris ROSSo lesz :-)
ystuc2009-06-21 08:46:01 // 96890
Egy nagyon picit még sajnálom, hogy nem rosso az enyém... Mert továbbra is az a kedvenc szín Alfán. De azért már megbarátkoztam a nero-val valamilyen szinten. :-)
GEORGE2009-06-21 08:41:41 // 96889
Ofi megmondja a frankót, írj az oldalára.
GEORGE2009-06-21 08:38:24 // 96888
A rosso 156SW LeZSo tagunké volt, aztán majd nem az enyém, jelenleg Takibá hajtja :-)
GEORGE2009-06-21 08:20:50 // 96887
Üdv :-)
Tegnaptól ilyen 17-es görgőkön gurul....( ma hajnali telos kép )

ystuc2009-06-20 14:17:59 // 96886
Egy régebbi cikk az Origón: 156 SW 2,4 M-JET
Most találtam, ha valakit érdekel.. :-)
Trombozis2009-06-20 13:51:01 // 96885
Nekem a jobb első elhajlott. Kb 10 centin. Majd lövök képet.
ystuc2009-06-20 09:45:38 // 96884
Hű... Lényeg az, hogy ahol két cső találkozik (turbocső) valahogy elvetemedtek a dolgok, és a levegő nem úgy mozgott, ahogy kellett. Ezáltal a computer behülyült és mindent tiltott. Mivel az LMM is fals levegőt kapott, ezért a hibaüzenet érthető. Most átmenetileg ragasztással meg lett oldva, de meg van rendelve az új cső. Ami viszont furi, hogy a teljesítmény jobb lett, mint volt. Ezexerint eddig minden működött kis hibával, vagyis már nem volt tökéletes a szelelés egy ideje, most viszont végleg megadta magát. És kigyorsításkor a füst se olyan látványos, mint eddig, szinte nincs is. :-)
ALFI1562009-06-20 09:31:54 // 96883
Mi volt a gond?
GabCsi2009-06-20 09:23:44 // 96882
Meg tudja nekem valaki mondani mia gyári olaj ajánlása a JTS-nek ? A 20k for AR vagy valamelyik másik?
Erhard 242 (Pure Energy)2009-06-19 19:52:09 // 96881
s nem kaptad elő a pofonosládát? biztos megterelgettem volna párszor...
ystuc2009-06-19 19:39:32 // 96880
Az autómba visszatért a teljesítmény. Szerencsére nem LMM baj. Hurráááááá! :-D
GTPeti2009-06-19 18:22:37 // 96879
Srácok, Princi (új) kolléga oldalán van egy kép, amin látszik a kerék előtti oszlop. Erről szoktam állandóan írni, hogy szeret rozsdásodni és előzzétek meg a bajt.

klikk
Dévid2009-06-19 15:46:55 // 96878
Én nem ajánlom másoknak a fazont... :D
Tom122009-06-19 15:42:50 // 96877
Nekem is mások ajánlották... :-/
Dévid2009-06-19 15:39:25 // 96876
Ehh, az fájt, hogy egy Alfás kolléga ajánlotta az illetőt, mint normális, megbízható jómunkásembert... Sikeresen rácáfolt, mivel drágán és szarul dolgozott, persze hanyagul is, plusz még ca. egy hónapig jártam a nyakára, míg minden hibát kijavított, amiket elcseszett. Arról nem is beszélve hogy megmaradt a nyoma az ajtókereten a kapunak. Pici nyom, de én tudom hogy ott van. :S
Tom122009-06-19 15:33:36 // 96875
Az is egy megoldás lett volna - elvileg. :-/
Ismerős a szöveg, úgy látszik akkor ez nem csak egyedi eset...
Dévid2009-06-19 15:11:16 // 96874
Sőt, mikor reklamáltam, hogy ha már az egyik tükörházat lefújta, akkor lefújhatta volna a másikat is, még neki állt feljebb, hogy ha előbb szólok akkor leszereli, és akkor nem törött volna össze...
Tom122009-06-19 15:09:03 // 96873
Gondolom, ő is azt mondta, hogy nem tehet róla és kész...
Tom122009-06-19 15:08:16 // 96872
A nem "Tesco akciós" napszemüvegem is eltűnt, de inkább nem is folytatom... :-/
Megint tanultam...
Dévid2009-06-19 14:51:16 // 96871
Olyan mint az első karosszériásom, akinél összetört a kocsi, mert ráborított a szél egy kaput...
csocsi2009-06-19 14:46:28 // 96870
Vaze milyen szerelő az ilyen? :((
Liquid2009-06-19 12:27:54 // 96869
igen, Ő az
Krisztián1562009-06-19 12:14:12 // 96868
Erre gondolsz ez a fojtó szelep?
GTPeti2009-06-19 12:07:19 // 96867
Tisztességesen megcukrozott KV rulez! :)
(Érdekesség képpen: a mhelyi gép. Otthonra elfogadnám. 5k€...)
Erhard 242 (Pure Energy)2009-06-19 11:43:12 // 96866
kávéba egész jó a kristálycukor autóba nem annyira :(
Tom122009-06-19 11:23:14 // 96865
Van valakinek "tapasztalata" kristálycukorral? Elhoztam a szerelőtől /végre!/, megyek tankolni, akkor látom, hogy áll a kristálycukor a tanksapka körül, kinyitottam, erre kilövellt még egy fél maréknyit... Mentem vissza, azt mondja, hogy ő nem volt /az udvaron állt, amit vagy bezárnak, vagy nem/, mondtam, hogy azt gondoltam, mert elég "amatőr" lehetett, aki csinálta, azt mondta, hogy tankoljam tele és nem lehet baj. A felét már elhasználtam, nem vettem észre semmit, abban reménykedem, ha szerencsém van, a tartályba nem is került a "cuccból"... :-/
Krisztián1562009-06-19 10:15:03 // 96864
Kössz! megkeresem őket! Az immobiliser már megszivatott:D Épp egy hondát akartam büntetni:D Vissza 3 A fordulatszám az egekbe 2-őt tiltott azt kakukk kocsi megáll (A hondás biztos röhögött magába:D) Újraindítom elindul, megy kb 10mp-t és megállt! Aztán kakukk! Úgy kellett haza huzatni:D Akkor is valami immobilizer memória telt meg:D
Liquid2009-06-19 08:52:16 // 96863
aha akkor érdekes a helyzet...
Az AC reléje az aksi előtt van egy műanyag burkolat alatt (legalábbis a 2.0TS-nél), a folytószelep a motor jobb oldalán van, ahol bemegy a szívócső, asszem 4 torx csavar tartja, plusz leveszed a csövet meg lehúzod a csatikat, utána adj neki féktisztítót

immobilizered van? mert esetleg ilyesmi is szivathat
Krisztián1562009-06-19 08:43:45 // 96862
Voltam kiolvastatni a hibát nem talált semmit:D Gyertyábol eszembe se jutott a használt!
És a folytószelepet meg az AC reléjét hol találom?:D Mert akkor azt megnézném!
GEORGE2009-06-19 03:06:42 // 96861
Mindenképpen a drágább NGK gyertyákat vedd meg.
Az olcsóbbak nem platina gyertyák, a TS-t pedig azokat a gyertyákat igényelné.
Sok helyen megkapod 40ezer alatt a komplett készletet.
Liquid2009-06-18 23:26:10 // 96860
szeva!

Gyertyákat eszedbe se jusson használtan venni, az új szett 35e körül van 100e km-es gyári NGK, nem érdemes szórakozni mással.

próbáld meg lehúzott LMM-mel, utána pedig lehúzott lambdával a gépet, hogy mit mutat, olvassátok ki a computert, hátha van benne hasznos infó

Esetleg tisztítsd ki a folytószelepet, annak az elkoszolódása is okoz alapjárat ingadozást, mondjuk lefulladást nemigen...

Előfordul olyan is hogy az AC reléje szarakodik és azért nem indul, azt is meg lehet nézni, tisztítani

Mindenesetre keress egy rendes szerelőt aki ért az Alfákhoz és Ő majd kisakkozza mi a baja.
Krisztián1562009-06-18 23:19:44 // 96859
Sziasztok!

Hányas kulcs kell a gyertyákhoz(14kb)? Megszeretném már őket nézni:D Multkor voltam az Agostyáni bontóba ahol 15ért mondott nekem a srác NGK gyertyaszettet! (Gondolom ezek "sima mezei" gyertyák, mert az egyik autósboltba 46E-re jött ki a készlet NGK! (Ez valami iridium+platina gyertyák) Érdemes megvenni a drágábbat? Jobb is annyival vagy csak tovább bírja?
A másik kérdésem meg az lenne,hogy mostanában felütötte a fejét egy olyan tünet,hogy "hidegen" (csak ha áll kb 1 napot csak akkkor) Nehezen indul van úgy hogy 4*is lefullad , és olyan fulladós az alapjárat! Voltam szerelőnél, először azt mondta lehet,hogy a légtömegmérő. Azt kitakarította valami sprével,és azt mondta próbáljam meg úgy indítani, hogy 4-5* le fel rakom a gyújtást hátha nincs megfelelő üzemanyagnyomás! Megpróbáltam valamikor bejön valamikor nem:( Azt mondta valószínü,hogy cserélnem kell az AC pumpát! De az 70e- nél kezdődik! Most találomra nem akarok venni egy 70e-s kütyüt!
Liquid2009-06-18 22:53:35 // 96858
azért ne vegyél első blindre...először bizonyosodjatok meg 100%-ra hogy az a baja, és mondjuk nem elég neki egy reset + tisztítás
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak