Fórum >> Típusok >> 155

Johnson2009-09-25 18:20:29 // 85260
Berci gépe volt, kapok hozzá 2 motort, 17es nyárigarni, téligarni, hifi, gyári ültetés, Zender hátsó gyári szárnnyal, köv hét pénteken kapja az új könnyített 1.8-as láncos motort(150-160le) ja és méregzöld.
SD2009-09-25 18:15:56 // 85259
Részleteket részleteket!!!! :))) kép melyik milyen ? hátha tudunk valamit mondani róla?:)
Buksi2009-09-25 18:07:58 // 85258
Ez egy jó hír! ELŐŐŐREE!!!! :-))))))))))
Johnson2009-09-25 18:03:33 // 85257
Jó estét!

Megnéztem ma egy Alfa 155-öt. Ha minden jól megy akkor 2-3 hét múlva már benne ülök!;)

Vigyázzatok, visszatérek!:D
SD2009-09-25 17:17:00 // 85256
helyess tiszta harcosok klubbja ez a 155 topic, nappal józan emberek este meg itt harcolnak és mit sem tudnak róla:D
norbee2009-09-25 17:14:59 // 85255
Na jó, én mára logout. Egy élmény volt ismét. :) Jó hétvégét mindenkinek.

sd, neked küldök majmokat. :)
norbee2009-09-25 17:10:06 // 85254
neked van béjembé is a családban, szóval multikulti vagy seriffem! :)))
SD2009-09-25 17:08:51 // 85253
ne elejtsd el hogy én is valamilyen szinten dulva passzátos ember vagyok... 3 generáció passzáton nőttem föl, és most is vezetem néha az egyiket...

tehát ilyen tekintetben a dulva alfás passzátos az már egy béjembés-audist is üt:D
norbee2009-09-25 17:04:57 // 85252
És ha széjjeldzsihádolja a müncheni ingedet? Akkor lesz otthon nemulass! :)))
SD2009-09-25 17:01:38 // 85251
de én nem emberkedek:) ez a szép benne:)))

ha mégis kiszállásra kerül a sor akkro is jobb esélyel indulok mert megfogom és ledobom a földle dulván:)
norbee2009-09-25 16:59:27 // 85250
Te ne haragudj, egy oviba jártunk? ;)
norbee2009-09-25 16:58:48 // 85249
Mégegyszer: ha valaki sávot vált eléd, köteles vagy akár lassítással is segíteni, hogy biztonságosan befejezhesse a manővert. Állóra satuzni nem vagy köteles.
Másrészt te senki nem vagy, hogy felülbíráld a gyalogost, aki 30 méterrel előrébb figyelmetlenül lelépett, ezért a besoroló előtt a hozzád hasonló mentalitással rendelkező harmadik autóst hirtelen fékezésre kényszerítette, ami miatt a besoroló is fékezni kezd, majd - logikusan a sorban harmaddiként - Te is, és visító gumikkal csattansz bele a rohadékba, aki "bevágott elém bíróúrkéreménártatlanvagyok!"
Neked egy dolgod van a kresz szerint, hogy megfelelő követési távolságot tarts. A bíróságon is ezt fogják nézni, és nem azt, hogy nahát, micsoda barmok vannak.

És végül kimondtad amit ki kell. "de lehet még kiszállok és kettétöröm a gerincét..." Ha te emberkedsz be jobbról a passátos elé, mert neked alfád van, akkor nem fogsz csodálkozni, hogy a veled egyformán gondolkodó autóstársad a lámpánál kiszáll, és kiröhögve a 195 centidet kiszed a kocsiból de dulván? ;)
SD2009-09-25 16:57:43 // 85248
de az enyim a legjobb:)
SD2009-09-25 16:53:47 // 85247
nem megy ez az olvasás ma?:D

hát ha van hely akkor nem kell cikázni? ha cikázik akkor azért teszi mert nem tud menni:D most mit nem értel????
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:52:22 // 85246
Esélytelen,az enyém jobb bibibi:-))
Merlin, ezt nem hagyhattad ki mi?:-)))
Buksi2009-09-25 16:51:23 // 85245
Nah, így már érthető a dolog! :-)))
SD2009-09-25 16:50:33 // 85244
és hogy bizonyítják be hogy volt-e lehetőségem segíteni? én kérem eljöttem otthonról szabályos követési távolsággal követtem az előttem szabályosan haladót aki egyszer csak ok nélkül bevágott elém, de ugye ebből még nem lesz baleset, ha be is fékez, az meg már az ő sara, mert nem mérte fel mit tehet, és mivel követési távolságon belül nem tudtam lereagálni a váratlan mozdulatát... de lehet még kiszállok és kettétöröm a gerincét...
norbee2009-09-25 16:47:55 // 85243
Ketten már vagytok. A sok járókelő közül meg csak megteszi valaki, hogy visszaszámol 3-tól start-ig. :))))
süsnye2009-09-25 16:46:43 // 85242
buzik azok... ahogy írtad magasról lesz@rják a keleti szomszédot... gyanítom ha az osztrák-német határon habzott volna egy folyó, igen gyorsan meg lett volna oldva a probléma...
én azt nem értem, h ezekre a főutakra (8as, 81es, 85ös stb) vasárnaponként miért nem állnak kint a yardok? Annyi pénzt összeszedhetnének, amennyit nem szégyellnek...
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:42:50 // 85241
Na jó,akkor kevesen leszünk.:-((
gab552009-09-25 16:39:29 // 85240
Egy osztrák faluban megálltunk egy ház előtt, csomagtartóból kellett kivenni a vizet (inni :) , nem hűtővizet). pont a kapubejáró előtt álltunk meg. 2 perc múlva nyakunkra küldték a rendőröket. No comment. Kb. az mentett meg a bírságtól, hogy 5-ből 3-an az osztrák tájszólást beszéljük, így engedékenyebbek. Vicc, de ez tényleg számít.
süsnye2009-09-25 16:37:00 // 85239
nekem biztos nem jó... meg egyébként sem vok biztos benne, hogy tudnék elég távol parkolni SD-től, h azt ne vegye kihívásnak... ;)))
süsnye2009-09-25 16:33:02 // 85238
igen, ezzel mélységesen egyetértek, az osztrákok addig kis eminensek amíg át nem lépik az országhatárt... én a 81esen szoktam őszülni tőlük.... rühellem is őket rendesen.. :))
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:29:57 // 85237
Mondom én neked,hogy mikor.
Holnap,15.00
norbee2009-09-25 16:29:50 // 85236
"ha meg ebben a pár kínos másodprecben történik valami akkor ő féktávolságon belül bevágott elém tehát ő a vétkes. de ez a legritkább inkább megelőzöm hogy bevágjon:)"

Mivel Te nem csak az előtted haladót - hanem a lehetőségeidhez képest - a teljes előtted lévő forgalmat kell figyeld - és figyeled is, mint azt említetted - még egy ilyen helyzetben is minimum 50-50-re hoznak ki, mert sajnos köteles vagy segíteni akár még fékezéssel is a másik közlekedő sávváltását.
norbee2009-09-25 16:26:11 // 85235
85215 vs 85225.
Ne is törődj vele. ;)
gab552009-09-25 16:26:00 // 85234
"...az osztrákok mint az eminensek..." aha, persze. Otthon. Csak meg kell nézni, mit művelnek Sopronban. Bár a zebrán tényleg átengednek, de a 90-es korlátozást nem ismerik.
Otthon vigyáznak a környezetre, nem motoroznak az erdőben. Szétrúgják Romániát meg Erdélyt. Tiltakoznak Temelin miatt, de Szentgotthárdtól 400 m-re szemétégetőt építenek...
Sokszor nagyon kétszínűek.
Ez persze nem azt jelenti, hogy jó, ahogy nálunk mennek a dolgok.
Gyakran megyek Szfvárra a 8-ason. Várpalotán belül meg szoktam állni a zebras előtt, ha gyalogos akar átmenni. Nem mernek lelépni. Megdöbbentő, de valahol érthető.
Ha engem meg akar előzni egy egypontnullaháromhengerszvift, lehúzódom, leindexelek, esetleg lassítok. Menj! Előzés közben ha átnéz (mert átnéz!!!), pofon röhögöm. Háromszor akkora ménesem van, ezt ő sem gondolhatja komolyan. Hadd menjen. Ezek után általában visszaáll normál tempóra, én meg jó csávó voltam, mert nem akartam móresre tanítani.
Persze ez én vok, 90%-ban a Lajtán túl vezetek, és nem igazán ismerem, hogy milyen pankráció folyik a fővárosban.
SD2009-09-25 16:24:38 // 85233
még egy dolog van a 155-ösök bazi lusták:D:D:D de persze megyek csak nem tudom mikor:D:D:D
SD2009-09-25 16:23:25 // 85232
peorss - ződ

ezt figyelmen kívül hagyod-e?:D


nem mondok ellent, ha nem idegesítenek mehetnek ha nekem amiatt kell kapkodni mert valami fasz azt hiszi majd úgy is befékezek akkor ezt inkább megelőzöm és nem tud bejönni, ha meg bejön 5cm-re akkor maradok abban a távban ezt nem szokták sokáig bírni, mert akkor ő sem tud lemaradni az előttelévőtől, és ez elég kellemetlen érzés... ha meg ebben a pár kínos másodprecben történik valami akkor ő féktávolságon belül bevágott elém tehát ő a vétkes. de ez a legritkább inkább megelőzöm hogy bevágjon:)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:18:38 // 85231
Azért irni tudsz:-)))
Tölem ott is lehet.Jössz?
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:17:51 // 85230
Igy nehéz lesz.Főleg ha az idő is beszarik,na de várjuk meg az estét,hátha még bedugják a fejüket a lovagok.
SD2009-09-25 16:17:39 // 85229
155 tali a közlekedési múzeum háta mögött a parkolóban volt már többször az egy nyugodtabb hely és meg lehet állni kocsit bámulni:)))

amúgy én csendes ember vagyok nem beszélek sokat:D
194cm síri nyugalom:D
gabor6962009-09-25 16:14:55 // 85228
nah igen múltkor se volt nagy tolongás sajna :(
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:12:54 // 85227
A kirándulást csak szeretném,de nem fog összejönni.
Szerintem maradjunk a talinál,bár ahogy nézem megint nincs tolongás,na jó értem,öreg autóm van,kopasz is vagyok,ki kiváncsi rám?:-)))
norbee2009-09-25 16:09:07 // 85226
Én mindennap előveszem az Alfát, mégse szokott senki sem bepróbálkozni. Priviben küld át, merre közlekedsz, kipróbálom az útvonalaid, lehet én egy másik Bp.-n élek. :))))

"tőlem mehetnek a gyorsnyulak, ha van hely útjukba nem állok"
megint saját korábbi hsz.-ednek mondasz ellent.
gabor6962009-09-25 16:07:11 // 85225
Mondjuk ilyen kis kirándulósba benne vok szívesen, max viszem a családot is so az faintos.
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 16:02:21 // 85224
váci út ,aha.de tölem lehet bárhol.kivéve ilyen hülye belvárosi hejek.legszivesebben a pilisbe mennék.
SD2009-09-25 16:00:21 // 85223
szerintem elbeszélünk egymás mellett:)))

te a rend éber őre és a szert kresz örzővédőangyala, én meg a sátán vasvillájával közlekedő szarvas négylábú szörnyetege:D

ez lenne a neked ideális beállítás, de valójában én pont arra használom az alfát amire jó így 17-évesen:) néha előveszem, néha megnézik, néha bepróbálják, de mivel általában jól ígyekszem megoldani a helyzeteket senkinek nem lépek a tyúkszemére, csak tisztes távolságból szemlélnek ahogy egy piros autót illik:)))

vagy mondjam úgy arra próbálom fordítani eddigi tapasztalataimat, hogy előrrelátással, tervezéssel egyszerűen kiküszöböljem azokat a történeteket magam körül amire úgy gondolom hogy veszélyes, mindig ott és úgy megyek ahogy azt a forgalom megköveteli, tőlem mehetnek a gyorsnyulak, ha van hely útjukba nem állok játszhatják a fejüket a buzukisok, cikázhatnak a béjembések

egy valami szent és sérthetetlen: az én autóm aurájában én határozom meg a szabályokat, és ha közel jön valaki ezt tudtára is juttatom, ez pontosan tart egy sáv szélességben, előrre 5m hátra is 5m, aki ezen belül van azt speciális helyzettől eltekintve irritációnak, avagy szándékos parasztságnak veszem... és a legegyszerűbb módon orvosolom, de ez semmi egyéb csak a biztonságra való törekvés:) mert ezeken a távolságokon belül már 20-30km-es sebességgel sem biztonságos közlekedni.
gabor6962009-09-25 16:00:12 // 85222
Mármint váci úti? (mondjuk az sincs "közel" de b@sz@ szellő ha leszünk azé páran menek)
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 15:55:53 // 85221
Tőlem mindenki jöhet,max többet röhögök.
Akkor vessük fel az időpontot.15.00 váci tesco parkoló?
1:rin
2:gbor696
gabor6962009-09-25 15:53:05 // 85220
Jó lenne valami összeröfi de ha a nagydumások is jönnek akkor lehet nem menek mert folytatódna az egész XD (ma már kiolvastam a szemem a hülyeségen :)
norbee2009-09-25 15:52:45 // 85219
"jogos betartásnak ítélem azt "
A rendőrség és az ügyészség mellett új törvénykező és betartó egy személyes szervezet született Magyarországon? :))))
Látom nem érted: a KRESZ ne csak addig legyen érdekes, amíg téged véd.
SD2009-09-25 15:48:05 // 85218
jogos betartásnak ítélem azt amikor én is és a másik is tudja hogy nem tisztességes amit próbál, de mivel én nem hagyom magam megedja magát és nem próbálkozik tovább, mivel ezek az emberek reményeim szerint elég gyenge jellemek, (hiszen egy erős jellem nem tudná megmagyarázni magának miért veszi szarba a komplett forgalmat, és vág át midenen hogy 2secundummal előbb érjen oda) tehát az ilyen gyenge jellemek erő, vagy akarat láttán ha elég határozott a fellépés meghátrálnak...

ez ugyan olyan mint amikor egy béjembé úgy vált sávot hogy beül az elválasztó vonalra, és várja majd ki az aki nem mer elmenni mellette... csak ő tudatosan próbálja parasztkodásra használni azt ami az embernek alapvető lépessége, de önvédelemre lett kitalálva hogy nagyobbnak mutatja magát mint ami, és ez pár másodpercig képes fenttartani, ezáltal időtnyerni a meneküléshez:) ezt ugyan úgy meg lehet játszani közlekedésben is egy egy határozott fellépéssel, de sosem csinálom direkt, és utána felkészülök rá hogy esetleg megpróbál visszavágni, illetve méginkább úgy csinálom hogy ne menjek át azon a láthatatlan határon hogy direkt támadásnak vegye...

nemtudom jobban leírni, van aki erre teljesen immunis, én érzem amikor valaki nyomul és nem szeretm...
norbee2009-09-25 15:47:28 // 85217
"kulturált európai módon tudok "paraszt magyar" lenni"
Mivel rengeteg ilyennel kultúrparaszttal találkozom az utakon, mindig azon töröm a fejem, ki fog végül engedni a hajcihőben...?

"mert rám nem dudálnak, évente egyszer villantanak...nem nyikkan gumi semmi nem történik körülöttem "
de a sztoriaid nagy része azon alapul, hogy a másik nekiállt téged lenyomni, kötözködött stb... akkor ez most hogy is van?
SD2009-09-25 15:38:08 // 85216
figy gyere el velem a városba, megmutatom aztán tolhatod itt nonpluszultrát:)

ez tényleg olyan dolog hogy én azt hiszem kulturált európai módon tudok "paraszt magyar" lenni, az hogy te a leírtak alapján egészen mást gondolsz arról amit művelek az utakon akkor inkább veled lehet a baj:D

mert rám nem dudálnak, évente egyszer villantanak... szóval nem kerülök olyan helyzetbe hogy lehetősége legyen valakinek nem tetszését kifejezni, nem nyikkan gumi semmi nem történik körülöttem csak haladok és jelenvagyok:)

eleinte mikor vezettem az ilyen irányú hiperaktivitásomat úgy éltem ki hogy arra összpontosítottam ne rántson a váltás, vagy ne lóduljon a kocsi sávváltásnál, ezért a szüleim nagyon szerették ha én vezetek, muterom szerint mióta alfám van állat lettem, de ugyan úgy szereti ha én vezetek mert megoldom a helyzeteket, lehet hogy nem leg inkább neki tetsző módon de, ez max annyiban nyilvánul meg hogy egy nagy fék helyett inkább a kövérgázt választom, nem gondolom magam mindenhatónak, vagy über rutinnal rendelkezőnek, csak figyelek és csinálom ahogy tapasztaltam hogy működik...
ettől függetlenül, vannak szar napjaim amikor én is úgy érzem el kéne már menni innen mert trágyadomb ez az egész...

milyen dzsippes?:D
alfarin(MAXIMUS SAPKAÁRUS)2009-09-25 15:38:06 // 85215
Kicsit elszunditok,és máris piszkitjátok a monitort?:-))
Akkor csapjunk bele-a sávban ugrálókat én is rendszeresen szivatom,rágurulok kicsit a másikra,csak annyira,hogy ne férjen be a nagyonsietőmindenkitveszélyeztető nagyarcu.
Merlin....hm ez jó:-))).
Tényleg össze kéne már futni,mondjuk holnap a 13-ban van egy jó kis cuki,terasz, meg minden.
Utálom a mekis talikat.
norbee2009-09-25 15:17:56 // 85214
Ha akkor véletlenül valamelyikőjük ottmarad... elfogattad volna a bírósági döntést, miszerint a dzsip sofőrjének valamilyen egyéb forgalmi ok miatt satuznia kellett, a szüleid pedig nem tartották be a kellő követési távolságot...?

"de nem kell szivatni, nagyon vékony a határvonal a szándékos szivatás, és a jogos betartás közt:)"
Jogos betartás??? Ember, én értem, hogy lelki nyomorod van, de a közúti közlekedésben nem te vagy egyedül. :))))
Asszondja jogos betartás... most komolyan, Te tudod miket írsz le?
SD2009-09-25 15:16:39 // 85213
egyszerű kérdésem van:

az-e a közúti veszélyeztetés, ha az ember a sávok közt cikázva folyamatosan megbontja a forgalom egyeneltes haladását, és ezzel veszélyhelyzeteket okoz

vagy az ha ezt meglátja valaki és ha épp elé esik a következő kiugrási pont annyival közelebb megy az előtte lévő amúgy normálisan kiszámíthatóan közlekedőhöz hogy ne férjen be a tirpák?

szerintem ezzel mindenkivel jót teszek nekem nem kell elviselnem hogy megint egy izomból tolakodót bámuljak, mások meg örömmel nyugtázzák hogy emberére akadt:)
SD2009-09-25 15:12:12 // 85212
előttem nem fékeznek be mert nem kerülnek elém:) vagy ha mégis akkor már hamarabb fékezek:))) egyszer faterom előtt befékezett egy paraszt mert mert előzni a pályán 130-al, muterom előtt is... muteromnak annyi volt a szerencséja hogy látta ezt egy dzsippe mögötte, az elément a hülyegyereknek és füstölgő satut nyomott... :) vannak még magányos lovagok:)

de ilyen mentális középkorban mit várunk teljesen korrekt minden, van akit máglyán égetnek el, van akit röghöz kötnek ennek a korát éljük:)))

mi 155-ösök vagyunk a kerekasztal lovagjai:)))

természetesen Norbee a merlin:D

szóval a lényeg hogy elém nem vág be mert ha valmi olyat csináltam hogy nem tetszehetn neki kínosan ügyelek rá hogy ne legyen alkalma bevágni:))) amúgy kellemetlen szitu lenne:)

de nem kell szivatni, nagyon vékony a határvonal a szándékos szivatás, és a jogos betartás közt:)

van ismerősöm aki leszorított egy nőcit az útról mert nekitolatott a pirosban, majd le akart lépni, abból tárgyalás lett

de én nem szivatok senkit, csak ha úgy ítélem meg én vagyok nyerő pozícióban megmutatom neki "áljon meg a menet öcsihaver, kevés vagy te ide..." és ez általában hat:)
SD2009-09-25 15:05:07 // 85211
hasonló szituban engedtem én is a sevrolést:) pedig nagyon játszotta a fejét, és valahol most nagy májernek képzeli magát

mert hiába mutatom meg neki hogy gyorsabb az autóm ha utána nem lesz neki elég mert olyan barom hogy úgy is addig nyomja amíg bírja...

de pl: tök ugyan ez, 7-esen vissza, diósdon kétsávossáválik az út, egy szakaszra, persz hogyleghátulról valami 1.2-es új kopel corsa elkezdte leleőzni a komplett sort, jobbról... én is kimentem utána de olyan szar lassan ért végig hogy már nekem nem lett volna időm így egyszerűen visszasoroltam...

de jött mögöttem egy piros béjembé, ő valószínüleg tisztában volt vele mi van alattam mert ő nem mászott rám:))) az meg biztos 1.6 vót, pedig égetett a xenonnya:D

ez ilyen... csak azt sajnálom én is hogy teljesen mind1 akarod vagy nem fel kell venni ezt a mentalitást, hogy állandóan a balfékeket figyeled, vagy még megszívod a végén... és hát ezt úgy viselni hogy mindig legyinteni az szerintem egészségtelen:)))

én azt szeretem mikor érzem a tekintetét egy buzernyáknak aki áll mellettem a pirosban tudom hogy arra vár hogy kilőjjek, és érzem a pluzusom a nyakamon mert enegem is elönt az adrenalin, de egyestkapcsolok és elindulok normálisan, majd simán elváltogatva otthagyom nyomatékból:D:D:D
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak