Fórum >> Típusok >> Giulia

denil12021-09-22 11:03:30 // 22127
Örülök és egyben köszönöm, hogy időt szántál rá és teszteltél te is.
Tegnap egy kollégával használtunk Tidalt de megint Prodigy volt a tesztalany mert már nagyon kíváncsi voltam, hogy esetleg Spotin van e fenn rosszul de ott is fakó és tompa volt.

A nagyobbik baj, amit már végleg nem értek, hogy most már USB-n sem hallottam a különbséget és itt már nagyon elvesztem, ugyanis 1 nappal korábban még egyértelműen és tisztán hallottam ahogy megtelik élettel az egész. Én lassan itt feladom, kellene másik zene és újra nekiállni az egésznek. Alapvetően jól szól, jobban mint vártam de feltűntek a különbségek és ezért akartam utánamenni.

Én is próbáltam a kábeles megoldást CarPlayen, le is kapcsoltam a BT-t, hogy nehogy esetleg prioritást élvezzen de sajna ott sem volt meg amire számítottam. Ekkor kanyarodtam el másik zenék felé és akkor viszont megvolt a különbség.

Már rendeltem CTK door kitet az első ajtókba, azokat fel fogom tenni, hogy meglegyen a kellő szigetelés aztán szépen lassan haladok tovább, de az is lehet, hogy a szigetelés után itt is megállok. Gondolkodom azon, hogy megtartom a gyári erősítőt de az a hangszórokat kicsélerm gyári méretben valami komolyabbra (pl. Fokal ) de ott meg attól félek, hogy ha ezeket meglépem akkor hirtelen meg az erősítő lesz a szűk keresztmetszet.

Ha pedig azt is cserélem, akkor másik tápkábel kellene, ha meg már azt is cserélem, akkor a nagyobb betáp miatt egy kondi sem ártana..és így indul el a lavina :DD
Na ezt akarom megállítani mielőtt az agyarágó bogár teljesen megeszi a az agysejtjeimet :DD
denil12021-09-22 10:59:13 // 22126
Gratulálok én is az autóhoz!
Ugyanilyen színben van most Istvánnak a Pappasnál egy Stelvioja.
Néztem én is, hogy kellően elegáns ez az autó ebben a színben is.
Sok balesetmentes km-ert remélem imádni fogod :)
Piritu - 1.000.0002021-09-22 10:16:24 // 22125
Mi lett volna ha nem fogod rövidre? :-DDD
RomeoOne2021-09-22 10:14:41 // 22124
Ha tényleg kitérek minden részletre, legalább duplázni tudtam volna a terjedelmet 😅😅
Kazes☻2021-09-22 10:06:41 // 22123
Pár mondatban ügyesen összefoglaltad! 😜😅
RomeoOne2021-09-22 09:45:01 // 22122
Na, mivel már annyira vártad, itt a bejegyzés a rendszám intézéséről. Rövidre fogtam, nem tértem ki minden részletre, hogy ne legyen túl hosszú :DDD
Kócosw2021-09-22 09:04:05 // 22121
annyi belfer.minek kulonckodsz annyit 🤣
cspbravo2021-09-22 08:47:32 // 22120
Köszönöm Mindenkinek a jókívánságokat!!!

Nekem is hihetetlen volt, hogy ilyen gyorsan autóm lett! Akkor az Alfánál még volt chip...:) Illetve volt még barna bőr és Monte-Carlo kék festék is amiket mindenképpen szerettem volna. Keddi napon rendeltem pénteken már nem volt barna bőr. (Monte-Carlo viszont még mindig van állítólag) Szerencsém volt mindenben! Arról nem is beszélve, hogy azóta 900 ezer Forintot ugrott a listaár!
RomeoOne2021-09-22 08:33:20 // 22119
Egy icipicit :D
Kócosw2021-09-22 05:46:40 // 22118
mert nalad tovabb tartottt talán? 😁
Kazes☻2021-09-21 22:57:42 // 22117
Hehe... mer' én vagyok a helikopter! 😜🚁😅
RomeoOne2021-09-21 22:00:27 // 22116
Na jól van gyerekek, látom Kazes már nem mer felszólalni, de most már tényleg goto -> Alfa-Hifi vagy Zenebutik
WarbiRunner (Gyuri)2021-09-21 21:54:28 // 22115
Ez így van, a zenereprodukció kompromisszum. A somogyi hangszórós izétől a full high-endig mind az. És sokkal szubjektívebb kompromisszum egy négyévszakos guminál is (bár a hasonlat jó!). Jártunk le hangrendszereket hallgatni két helyre is anno, érdemes ebben is sokfélét kipróbálni, tágítani a látókört. Így tudom miről beszél aki szerint a vezetékes az igazi, vagy akár valamelyik márkához ragaszkodik. Az én kompromisszumom magától alakult ki, mert egyszerűen azt a rendszert amire pénzt áldoztam, és amúgy tényleg audiofil rendszernek nevezhető, nem használom. Pár karácsonyi zene, és Gryllus Vilmos lement rajta kb, plusz rákötöttem a tv-re XD Nem ad annyival többet, mint amennyire macera zenéket töltögetni, és akkor üljünk neki hallgatni. És annyira nem ütősen jobb, mert a másik diy cucc szoba adottságai sokkal jobbak.

Amit valóban használok, azt viszont én lőttem be, magamnak. A hangváltóhoz kellett profi segítség mire tényleg jó lett. Eleve azt szerettem volna, ha telefonról tudok zenélni, és csak akkor ülök oda figyelmesebben, ha egy zene tényleg megtetszik. Hogy audiofil e, fogalmam sincs, viszont valóban zenei élményt tud adni, szóval nagyon rossz nem lehet a bluetooth átvitellel együtt sem. Semmikép sem tompa, vagy zavaróan összemosott. Még soha ingert sem éreztem vezetékesen babrálni vele (sajna a SoundBlaster E5 nem tud USB-n androidról működni, tehát eleve feladtam), vagyis úgy döntöttem, hogy jó így. Ha elkezdeném hasonlítani, biztosan meg lehet hallani, hogy itt elbújt egy hangszer, ott tompábban csilingel. De önmagában teljesen jónak érződik, kihallani részleteket, akár a zongora pedál lenyomását, közben nincs durva túlsúlyban semmi, kontorllált a magas, nem csörög, sziszeg, és van alja is. Ott a leggyengébb a rendszer egyébként, ha sok a hangszer, a dobok élettelisége háttérbe vonul. A színpadkép sem olyan szeparált mint kéne, illetve nagyon zenefüggő, sokszor középre fókuszált, viszont mélysége egész jól van. Szóval nem egy dörömbölő doboz, tudatosan épült úgy ahogy, nyilván egy adag szerencsével.
Fornitore2021-09-21 21:31:54 // 22114
Gratulálok sok boldog kilométert!!
RomeoOne2021-09-21 21:07:48 // 22113
Grat hozzá. Ez tényleg nagyon gyors volt :D
carver2021-09-21 21:02:33 // 22112
az LS50-et én is kipróbálnám, annyi jót olvastam róla. Olyan ez mint a 4 évszakos gumi, egyre jobbak, egyre kisebb a különbség a téli-nyárihoz képest, ezért egyre kevesebb ember/helyzet van akinek ez számít. De van különbség és van az az ember/helyzet.

Az LS 50 is a kényelemről szól, mint ahogy a Bluesound Node 2i, és az a jó bennük, hogy kevés kompromisszumot kell kötni velük. Na ez utóbbi van nekem is, imádom is, de mégis vettem hozzá egy külön DAC-ot, mert hallani a különbséget.

Mindenki maga dönti el miben hajlandó kompromisszumot kötni. Nem akarok senkit meggyőzni, főleg ha semmit nem tudok arról kinek mi fontos, van pl az a helyzet amikor a 4 évszakos a jó választás (most vettem 4-et a városi szaladgálósra) meg van amikor a téli nyári... Ha szerencséd van ki tudod próbálni és az alapján dönteni. Így lettem Alfás.
carver2021-09-21 20:07:00 // 22111
hát ez azért szöget ütött a fejembe, ezért én is teszteltem. Nem optimális körülmények között (menet közben) és persze nem is vakteszt volt de hogy elspoilerezzem az eredményt: szerintem teljesen egyértelműen hallható a különbség a bluetooth és a kábel, sőt a Spoty és a TIdal között is. Még az alap HiFi-vel is. Nem tudom mi lehet más a te setupodban, már csak egy ötletem maradt: Android auto / Carplay-jel hallgattad kábelen?

Szóval a teszt:

Munkába menet (35 percen át) végig egy számot hallgattam, minden verzióban többször egymás után. Nem audiofil zenével teszteltem, az első random számmal amit a Spoty feldobott (ez nálam a Suit and Jacket volt - sosem hallottam, nem is raktam be a kedvencek közé)

A BT és a Spoty között jól hallható a különbség: BT-n az egész úgy szól mintha törölközővel takartam volna le a hangfalakat, az énekes belesüpped a zenébe, nem tudod eldönteni, hogy mandolin vagy fém gitár kíséri, a vibrátók, visszhangok meg sem jelennek. A dobok dinamikája a Szokol rádióéval vetekszik.

Kábelen, Android autoval, Spotyval kitisztul a zene, a dobok nem dörömbölnek hanem dobbannak, az énekes hangja elválik a zenétől, a színpadképről is kezd valami fogalma lenni az embernek. Feltűnik hogy az énekes énekelni is tud és vibrátót is tud énekelni.

Erre még a Tidal rátesz egy lapáttal, igaz a különbségek már nem annyira szembetűnőek mint a BT és a Spoty között, de hirtelen meghallod, hogy a zenét finom reverbe-bel vették fel, a dobok dinamikája még szebbé, és hosszabb lecsengésűvé válik, a szinti kezdőhangja már nem "zaj" hanem egy érdes szinti space pad hang, stb stb. Sok kicsi részlet ami mind hozzátesz a zenéhez.

Értem én amiről Gyuri beszél, én is utálom amikor olyan "audiofilek" okoskodnak akik kis túlzással nem is tudják mit hallgatnak, de nekem itt elég egyértelműen kijönnek a különbségek és ez (számomra) sokkal élvezetesebbé teszi a zenehallgatást.

Én azért utánamennék még ennek a BT vs kábel dolognak, szerintem ki kell jönnie a különbségnek - nem csak HK HiFivel...
carver2021-09-21 19:25:34 // 22110
Gyönyörű autó, gratula!. Az egyetlen amin változtatnék ha most rendelném az autómat az a króm keretek, bitang jól néz ki a kék a fekete keretekkel (na meg a naptető :)!

Sok ezer vidám kilométert vele!
WarbiRunner (Gyuri)2021-09-21 18:39:14 // 22109
Jaja, gyönyörű autó, gratula hozzá! :-)
WarbiRunner (Gyuri)2021-09-21 17:56:07 // 22107
Az analóg rész ennél jóval tökéletlenebb módon vágja sávokra a spektrumot. MIndent is ki lehet hallani, ha nagyon akarja az ember.. Magyarul bele lehet menni abba az utcába is, hogy sose elég jó, mert... akár rossz fából van a hangdoboz, rossz a sajátfrekvenciája, rossz fajta rézből van a vezeték, stb. Játszottam ezt, értelmetlen.
Autóhifitől, pláne gyári autóhifitől indultunk, ami olcsó alkatrészekből áll. Olcsó rézdrót, műanyag hangszóró terek, valószínűleg átlagos kommersz DAC chip. Ilyen környezetben valószínűleg egy AptX nem lesz szűk keresztmetszet, meg sem hallod. Ennél sokkal optimálisabb környezetben is élvezhetően szól, egy hangváltó önmagában sokkal nagyobb ráhatással van a minőségre, mint ez a codec. De lehet egy jól eltalált belső kábelezés is. Maga a vájtfülű attitűd hibás sokszor, mert a vezeték nélküli csak rossz lehet, a vezetékes biztos jobb. Pedig egy minden komponensében középszerű, de jól összehangolt rendszer simán kellemesebb élmény lehet, mint egy szuper cuccokból összepakolt, optikai kábeles, frinces francos, márkás. És ez is tapasztalat :-) Szóval én komponensként kezelem a Bt codecet is, és a legtöbb rendszerben nem ez fog lényeges szűk keresztmetszetet okozni. Ha A KEF LS50-be beleteszik, és élvezhető marad vele a zene, szerintem nyugodtan elengedhetjük a témát az ezt meg sem közelítő színvonalú gyári autóhifiknél, vagy akár párszázezres kategóriában a házi rendszereknél is.
Fölfelé mindig lehet nyújtózkodni, ez nem kérdés :-)
TtK2021-09-21 17:16:15 // 22106
A CD meg ugye 44,1 kHz/16 bit, azaz 705 kbps és akkor a hibajavító kódolás extra bitjeit nem is számoltam. Ahogy nézem a leírást az AptX-ben szűrőkkel négy sávra vágják a spektrumot (ez mindjárt minőségromlás még ha jól is csinálják), aztán egyenetlenül osztják ki a biteket a sáv-darabok közt. Én sokat nem várnék egy ilyen codectől, pláne ha nem full elektronikus zene szól, hanem akusztikus hangszerek és ének.
G-MANN🍀2021-09-21 16:43:46 // 22105
Gratulálok! Álom!🍀
Halesz2021-09-21 15:58:45 // 22104
Jó gyorsan legyártották! :) Ilyen mostanában nem lesz...

Gratulálok hozzá, menő a szín! :)
Kazes☻2021-09-21 15:34:02 // 22103
Grat, sok boldog km-t kívánok vele! 🍀😃
cspbravo2021-09-21 15:25:06 // 22102
Sziasztok!

Új vagyok itt, bár az Amore fórumok aktív olvasója voltam, mert 2014-től három évig volt már Giuliettám.
Most úgy hozta az élet, hogy június 15-én megrendelhettem, július 27-én gyártották és augusztus 30-án átvehettem a gyönyörű új Giuliámat! Veloce, barna bőr, Monte-Carlo kék és még sok minden...
Az első perctől kezdve imádom!

Üdv Mindenkinek!


Erhard 242 (Pure Energy)2021-09-21 09:14:03 // 22101
csak egy CD-n nem tömörítve van a zene az USB-n meg gondolom tömörített zenére gondolt... a kettő ugye nem ugyan az minőségre...
WarbiRunner (Gyuri)2021-09-21 09:14:03 // 22100
Ha van Aux bemenet, akkor meg tudod kerülni, egy jobb fajta kis zseb DAC javíthat a hangon. Amúgy az AptX 352kbps, az AptX HD 576kbps. Itt egy érdekes oldal a codecekről.
Stef2021-09-21 09:02:25 // 22099
Az aptX HD nem rossz, már most is vannak eszközök amik támogatják. Otthon a NAD M10-et a Sony WH-1000xm3 fejhallgatóval aptX HD-n keresztül hallgatom, és tényleg nagyon szépen szól! Sajnos valamiért a WH-1000XM4-ből már kivették az aptX-et.
carver2021-09-21 00:05:47 // 22098
nem akarlak elszomorítani de CD-ről meg pendrive-ról zenét hallgatni (szinte ) ugyanaz. A CD-n ugyanúgy digitálisan van rajta a zene. A CD lejátszóban ugyanúgy van egy DAC (amit a jobbakban ki is tudsz kerülni). Csak épp beraksz még egy optikai egységet ami a lemezen lévő bitekből kábelen haladó biteket csinál (és jó eséllyel minőséget ront, nem véletlenül végeznek mindenféle fizikai kezelést/varázslást a CD-kkel - hasonlóan a bakelithez).

Ha bitperfect RIP-ed van - sőt akár Tidallal is - egy középkategóriás streamer/DAC-kal akár jobb minőséget is elérhetsz mint egy hasonló áraketgóriájú CD lejátszóval (ezt prezentálni is tudom neked...)

A bakelittel nem vitatkozom, meg egyébként is az már ízlés dolga, amiről nem lehet vitatkozni. Vagy lehet de nem érdemes :)
carver2021-09-20 23:38:48 // 22097
az AptX nem visz át a CD minőséget mert veszteséges tömörítéssel dolgozik. Az aptX HD- ről azt mondták veszteségmentes CD minőséget visz át, de nem adtak közre specifikációt. Ehhez képes pár hónapja bejelentették az aptX Lossless-t (ez akkor valószínűleg nagyon lossless az aptX HD meg kicsit volt lossless...) Vsz ez lesz az első valóban veszteségmentes bluetooth codec, de az jócskán 2022 lesz mire lesz olyan eszköz ami támogatja...

A minőség nem egyenesen arányos a készülékek árával, ügyes párosítással egy 3 millió forintos szettből simán ki lehet hozni rosszabb hangot mint egy 500 ezer forintosból. És ezt sokan foglalkozás szerűen űzik...

Azt is elhiszem hogy DIY-ból jobb minőséget hozol ki mint egy drága készülékből ha értesz hozzá, erre már sok példát láttam (hallottam)

A DAC-kal teljesen egyetértek, ez minden digitális lánc lelke, de ugye az Alfában ezt nem tudod megkerülni - vagy igen?
carver2021-09-20 23:38:47 // 22096
az AptX nem visz át a CD minőséget mert veszteséges tömörítéssel dolgozik. Az aptX HD- ről azt mondták veszteségmentes CD minőséget visz át, de nem adtak közre specifikációt. Ehhez képes pár hónapja bejelentették az aptX Lossless-t (ez akkor valószínűleg nagyon lossless az aptX HD meg kicsit volt lossless...) Vsz ez lesz az első valóban veszteségmentes bluetooth codec, de az jócskán 2022 lesz mire lesz olyan eszköz ami támogatja...

A minőség nem egyenesen arányos a készülékek árával, ügyes párosítással egy 3 millió forintos szettből simán ki lehet hozni rosszabb hangot mint egy 500 ezer forintosból. És ezt sokan foglalkozás szerűen űzik...

Azt is elhiszem hogy DIY-ból jobb minőséget hozol ki mint egy drága készülékből ha értesz hozzá, erre már sok példát láttam (hallottam)

A DAC-kal teljesen egyetértek, ez minden digitális lánc lelke, de ugye az Alfában ezt nem tudod megkerülni - vagy igen?
Erhard 242 (Pure Energy)2021-09-20 21:47:32 // 22095
Ami igazán jó tesztre az Art off noise bakeliten is meg van pár album...nem panaszkodom jó tömörítéssel telefonról is êlvezhető ...
WarbiRunner (Gyuri)2021-09-20 21:04:53 // 22094
Ezzel az albummal én is szívtam, nekem elvileg jó minőségű MP3-ban van meg. Hallgathatatlanul tompa, ezzel teszteltem, hogy NAS-ról TV-n keresztül, onnan az erősítőre mit lehet kihozni hangminőségben. Vettem miatta egy qva drága optikai kábelt, aztán kiderült, hogy a felvétel rossz :-)
tdemeter2021-09-20 20:43:06 // 22093
Utálni fogsz, de HK rendszeren tidal-al igenis van különbség. Én is eléggé audiofil vagyok, végigcsináltam ezt amit te. Sajna nem ért annyit a tidal mint amit hozott. Ott érdemes kipróbálni a maxos csomagot amiben vannak master minőségű anyagok is.
Sajna nem mindegyik zene az.
Fornitore2021-09-20 20:38:16 // 22092
Gratulálok a Giuliához.Sok örömteli kilométert kívánok.Nekem is csak a tartó konzolon van fent keret nélkül de csavarozva .A két szélén a fekete betű és szám közepén , csavar csak közelről látszik és nem kell izgulnom hogy leesik.Budaörsön rakták fel azt mondták ez a leg humánusabb szerintük.Szerintem jó lett.
G-MANN🍀2021-09-20 19:25:16 // 22091
El is kelt.
RomeoOne2021-09-20 17:53:38 // 22089
A Q felnijét kell megvenni, az még olcsóbb, csak 155 ezer😂😂😂
G-MANN🍀2021-09-20 17:37:31 // 22088
Berakjam a számlát 😂
G-MANN🍀2021-09-20 17:36:55 // 22087
Ezt jól elnézte valaki 😂😂 mert a Giulia árlistában a felára 390, ha új rendeléskor x-eled, utána kb 180+ Áfa/db, bruttó közel 1 mill a 4 db

Ha Pappas tud utólag 390-ért 4 dbot gyorsan rendje ott bárki😂😂
Halesz2021-09-20 16:28:18 // 22086
390K, ha az autódhoz ezt rendeled. De ha nincs ilyened, és utólag szeretnéd, akkor már egész más áron jön. Inkább le sem írom, mennyiért :)
RomeoOne2021-09-20 15:58:03 // 22085
Bocs, eredetileg nem is Kerozin, csak még nem vagyok elég öreg :D
RomeoOne2021-09-20 15:54:09 // 22084
A Kerozin után szabadon:
"A jelszó: Halál az A-ra,
Ezt ne felejtsd el!"🎼
😈😈



Kicsit ocsmány, de amúgy lejött nyom nélkül.
Erhard 242 (Pure Energy)2021-09-20 15:50:10 // 22083
220e a db ára ezeknek... nincs rossz áron az a 4 db.. nagyon nagy szerencse kel, hogy olcsóbban meglegyen... nekem meg volt :P
RomeoOne2021-09-20 15:41:22 // 22082
Sztem próbáld be a B-t, max nem sikerül. Ha marad az A, akkor viszont nem kell konzol sem, ragaszd fel simán a lökhárítóra, a megfelelő hajtogatás után. Nem kell hozzá túl spéci ragasztó, én megvettem az első kétoldalút, amit a teszkóban találtam. Én is azon agondolkoztam,hogy nem fog-e ez majd leesni. Nemhogy leesni, de utána eltávolítani is alig tudtam, több, mint egy órán át kínlódtam vele.
denil12021-09-20 15:36:52 // 22081
Ahogy nézem a rendszámtábla vitát a legegyszuerűbb ha maradok annál a verziónál, hogy a tartókonzolra felrakom keret nélkül 2 oldalival.
Van valami speckó kétoldali ragasztó ami használtok?
Gondolom valami kifejezetten erős kellene, hogy nehogy elhagyjam.
denil12021-09-20 15:35:40 // 22080
Én ebben nem látom a korrekt árat.
Pappasban 390k és az árlista is ezt írja.
Hacsak nem darabra vonatkozik de azért az súlyos lenne :)
denil12021-09-20 15:29:22 // 22079
Tegnap 2 órát ültem az autóban és lett is eredmény meg nem is.
A teszt album az a Prodigy - Fat of the Land 1997-es albumáról 4-5 zene.
A srácok már akkor tudtak olyan mastert produkálni ami a legtöbb rendszer tesztelésére tökéletes ( szerintem ).

Szóval kábellel rákötve sajna ugyanaz az eredmény jött ki. Fakóbb, rosszabb, élettelenebb és legfőképp halkabb. USB-n 20-as hangerő a Spotin 28-asnak felelt meg és minden maxra volt tolva. USb-re átkapcsolva megtelt élettel az egész. ( sokszor 30mp-es szenkciónként néztem a különbségeket USB vs kábeles Spoti között )

Amikor már majdnem feladtam volna akkor gondoltam megpróbálok egy teljesen más zenét. Láss csodát már nincs különbség sem a kábeles, sem BT (!!!) sem MP3 között.

2 óra tesztelés után arra jutottam, hogy ( még ha hülyén is hangzik de nincs más lehetőség ) a Prodigy-nak ez az albuma egyszerűen szar minőségben van fenn a Spotin.

Ezek után rengeteg más zenét hallgattam meg és nem éreztem a kábel vs BT közti különbséget és ugyanígy nem éreztem komoly különbséget Spoti vs USB között.

Ma ugyanezt kipróbáltam Tidalon, szintén nincs különbség.

Asszem itt befejezem a tesztelgetést, megtudtam amit akartam :)
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.