Fórum >> Típusok >> 156

Dani2013-02-14 08:08:47 // 135457
Jó reggelt Skacok! Nagyon nagy segítségre volna szükségem. Ha bárki tud bontott futóművet 156 os alá az ne tartsa magába hanem szóljon :) . Nincsenek nagy igényeim a gyári is megteszi, de a legjobb egy sportcsomagos lenne. Előre is köszönöm az infót.
Dévid2013-02-14 01:08:03 // 135456
Maradok az Alfánál. Lehet, hogy jóval öregebb autót kapok a pénzemért, de autóbb jelenség még mindig, mint a Dacia. Szerintem olcsóbb a fenntartása is az öreg olasznak.
GTPeti2013-02-13 22:01:50 // 135455
:)
koreai golfpótló...
(Halmozottan hátrányos helyzetű, tehát. :))
mreni2013-02-13 22:01:33 // 135454
:D :D
Ferke2013-02-13 22:01:16 // 135453
(de most tényleg, hogy lehet ilyen autókat venni? Ráadásul újonnan....szomszéd most vett 3,2-ért(!) egy dácsiát....érthetetlen....)
Ferke2013-02-13 22:00:24 // 135452
Azmiaz? Új nokia?:)
GTPeti2013-02-13 21:59:37 // 135451
Egy kollégám i30-a úgy kopog elől, hogy én félek, hogy egyszer letérdel az autó. B)
Ferke2013-02-13 21:57:54 // 135450
Ha a futómű kopog, az sose normális...nem golf ez:)))
MEO2013-02-13 21:53:54 // 135449
Köszi szépen a gyors reagálást és hasznos infókat!
Piritu - 1.000.0002013-02-13 21:42:15 // 135448
A hőmérőn a jelöletlen vonal 80 fok. A ingadozás nem normális. Valószinűleg termosztát lesz.
A kopogás a stabszilent lesz. Nem egyszerű a csere.
GTPeti2013-02-13 21:38:44 // 135447
(Természetesen a blogomban amit leírtam, az csak az én véleményem. Várd meg a többieket és mindent mérlegelve dönts.)
GTPeti2013-02-13 21:37:42 // 135446
1. Termosztátcsere. A blogomban a márkáknál találsz ajánlást. (A többiek a Behr-re esküsznek.)

2. Dehogy normális a kopogás. Legvalószínűbb, hogy a felsőlengőkarok csereérettek. Ajánlás ugyanott.
MEO2013-02-13 21:31:18 // 135445
Sziasztok!
Néhány száz kilométer után lenne pár észrevételem, kérdésem.
Az normális jelenség, hogy 25 30 km-es távon is csak alig 70 fokra megy fel a hűtővíz hőmérséklete és ingadozik 50-70 fok között?
Út egyenletlenségeken áthaladva az első futómű felől kopogást hallok? Ez Alfás jelenség és szokjak hozzá vagy futómű hiba?
Illetve van némi világítási hiányosság tompított jobb első és bal oldali helyzetjelző nem világít.Izzó csere már végrehajtva, sajnos nem hozott eredményt..
mreni2013-02-13 20:57:56 // 135444
gondolom :))
fony722013-02-13 20:44:29 // 135443
Mondhatni a német imádja az olaszt :-D
fony722013-02-13 20:42:15 // 135442
Ennyit megtehet, néha ő is beülhet mellém és imádja! :-)
mreni2013-02-13 20:38:57 // 135441
széép :D
mreni2013-02-13 20:37:09 // 135440
teljesen :)
padand2013-02-13 20:32:58 // 135439
Köszi a felvilágosítást!

Akkor nem 77-78 fok :) a második vonal és a 90-es vonal között, inkább a 90 felé, úgyhogy akkor az 87-88 fok és akkor rendben van. Amúgy menet közben értettem a 5-8 percet, de kb. 5 km. Szóval akkor ez rendben van gondolom.
fony722013-02-13 20:32:40 // 135438
Hopp, ez lemaradt:
http://www.youtube.com/watch?v=RZ_0S51SKzk
fony722013-02-13 20:31:59 // 135437
Nehogy má havas legyen a kocsi!
Roll19832013-02-13 19:52:56 // 135436
De, ha jól mondja, akkor neki már az első vonás előtt megáll a mutató. Én, ha nagyon megzavarom simán belefut a 90 fokba, persze ehhez autópálya kell. Normál közlekedésnél 86-87 körül áll.
Hermész 882013-02-13 19:41:09 // 135435
Ciao.-Nincs valakinek fölös küszöb spoilere-156-hoz?
vagy egyéb spoiler.
Hardy2013-02-13 18:05:07 // 135434
Elsőnek lőjük be azt a 77-78 fokot! Az első vonás az 80 fok azt ugye tudod! Csak azért mert sokan 70-nek hiszik!
5-8 perc nem egyértelmű! Ha alapjáraton kegyeg akkor nem igazán fog felmenni! 5-6 km kell neki!
Meg nekem pl ami a műszeren 80 fok az a FES szerint 85.
mreni2013-02-13 18:05:01 // 135433
nekem 82-85 között megáll,ha kinyomom a szemét akkor nagy nehezen eléri a 90-et,ezek ilyenek
Roll19832013-02-13 17:54:43 // 135432
Nem normális.
Imyx2013-02-13 14:11:07 // 135431
Már a led se világít :-/.
Köszi!
Trombozis2013-02-13 12:26:25 // 135430
Nem volt valami jó ötlet a nagy kerék télre. A kerékjárati ívben felgyülemlett jéggé fagyott havat, lucskot mindent nem tudtam eltávolítani. Elég komolyan nyírta a gumim.
ystuc2013-02-13 11:55:39 // 135429
Tapasztalatból mondom, hogy ez a ledesítés nem egyszerű dolog.
Hardy2013-02-13 11:40:54 // 135427
De miért a relét nézegeted? Ha az áram kimegy a kapcsolóig akkor arra semmi baj. A relét akkor nézd meg ha a kapcsoló se a jobb se a bal nem kap áramot. Ha valamelyik is kap akkor ott semmi baj nincsen!
Amúgy a kesztyűtartó fölött van.
Imyx2013-02-13 10:52:49 // 135426
Az ülésfűtés reléje hol található, illetve melyik az? Azt még megnézném.
padand2013-02-13 08:16:22 // 135425
Üdv,

Az normális, ha most 1-2 fokban a vízhőfok nem megy 77-78 fok fölé?
156 1,9 JTD 8V
Kb. 5-8 perc után már elhagyja az 50 fokot a mutató.
156er2013-02-12 22:04:43 // 135424
nem lehetetlen feladat....
GTPeti2013-02-12 22:01:21 // 135423
Tipp: Úgy tudod kímélni a technikát, hogy csak járó motornál kapcsolod fel a lámpákat.
Trombozis2013-02-12 22:01:02 // 135422
Voltak ott meg finom dolgok. :)) Nagy elmenyek fuznek a szakkozephez. :)
Imyx2013-02-12 21:58:35 // 135421
Lehet, hogy ennyit bírt :). Köszi.
Imyx2013-02-12 21:57:01 // 135420
Már felcseréltem az izzókat, változatlan. Ja, nem sok kedvem van egy újabb trafó cseréhez :). Bosszant, de használható, azaz látni vele.
156er2013-02-12 21:25:48 // 135419
nem akarlak elkeseríteni, de ha világít a led és nem meleg az ülés akkor el van szakadva a fűtőszál!
nálam is ez volt a gond mindkét oldalon.... :(
GTPeti2013-02-12 21:15:50 // 135418
Hát igen... A jó öreg FE. A szakközépisk. örök slágere. :)
GTPeti2013-02-12 21:12:38 // 135417
Az a baj, hogy az izzó is okozhatja. Talán megcserélve látnál valamit.

Bár nem ér annyit az egész. Használni kell, ameddig működik, ha meg már nem, akkor megoldást keresni a problémára. A xenonizzókról amúgy írtam egy külön posztot még régen.
mreni2013-02-12 21:06:42 // 135416
bőrt kérdezi :)
Trombozis2013-02-12 21:03:14 // 135415
:))

"na dobj gyorsan ossze egy foldelt emitteres erosito kacsolasi rajzat." :)

Birom, amikor bantja a szemeda hsz. :)
G-Burt2013-02-12 20:57:58 // 135414
fakormány vagy bőrkormány?
sparco2013-02-12 20:47:29 // 135413
Valaki megmondaná, vagy megmérné Nekem, hogy mekkora a bőr 156-s facelift előtti kormány átmérője? Messze vagyok a gépemtől, hogy megmérjem! :( Nagyon köszönöm előre is!
gecsa2013-02-12 20:39:28 // 135412
talán itt akad valami..
Imyx2013-02-12 20:00:30 // 135411
OK! Picit halványabb a fénye a jobb oldali izzónak, nem annyira kékes, mint a másik. Ebből (is) gondoltam, hogy a trafó nem tud megfelelő feszültséget előállítani.
GTPeti2013-02-12 19:16:08 // 135410
Nem feszültséget "vesz fel", hanem feszültséget állít elő. Majd egyszer ránézek az enyémekre is, hogy mi a helyzet. Ameddig gyújt rendesen (normális állapotú és töltöttségű akksinál), addig nincs baj.
Imyx2013-02-12 18:37:27 // 135409
A ledek világítanak, de az ülések hidegek. Sajnos nincs multiméterem, de valahogy megoldom.
OK, megnézem a blogod, köszi!! :-).
Hardy2013-02-12 18:10:26 // 135408
Ha világítanak a ledek akkor működni kell, mivel úgy van kötve, hogy csak akkor kap áramot. Elsőnek mérj rá a kapcsolóra van e benne áram aztán menjél tovább.
Ajánlom a blogomat, nekem se ment a baloldali.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak