Shadin2023-12-22 16:47:08 // 33169
Nem defekttűrős gumikat vettem télre, keresek kompresszort, meg purhabot, tud valaki esetleg?
4 db csevegős hozzászólás elrejtve
zgi5212023-12-22 14:59:33 // 33164
nézd a Halogén fényszóród jó oldalát, van ködlámpád is! :) Q-nak van? :)
zgi5212023-12-22 14:57:55 // 33163
lesz még a dízelnek virágkora ne aggódj! :)
zgi5212023-12-22 14:55:39 // 33162
megint a fika! :) pedig de sokan szeretnének azért egy ilyen vacak 2.2D -be átülni és nem csak az Alfás táborból. :)
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
RomeoOne2023-12-22 13:26:21 // 33160
Én értem, amit mondasz. Nem a 2.2D-t szóltam le, hanem arra próbáltam utalni, hogy a M3P már a Q teljesítményszintje, nem a 2.2D súlycsoportja. Egy magasabb ligában lévő autóra persze, hogy bárki lecserélné a mostanit.
A költségek is elég kedvezőek, ha csak a cégautó adót nézzük is. Én 41 ezret fizetek csak erre havonta, amióta a kormány ideiglenesen, fél évre megemelte duplájára 2022 júliusában. Aztán valahogy úgy maradt...
Ráadásul egy M3P ára nem kiugró az ilyen teljesítményű autók között.
És akkor ott van még az, hogy univerzális, mert jó mindenre. Racionális döntés lehet. Csak itt lesz parttalan a vita, mert az Alfa sosem igazán a racionalitásról szólt. Épp csak annyit tesznek bele, hogy még ne legyen abszolút hülyeség megvenni, de nagyobbrészt az életérzéssel adják el az autót.
Ezért is kár azon vitatkozni, hogy Tesla vagy Alfa. Almát a körtével.
A költségek is elég kedvezőek, ha csak a cégautó adót nézzük is. Én 41 ezret fizetek csak erre havonta, amióta a kormány ideiglenesen, fél évre megemelte duplájára 2022 júliusában. Aztán valahogy úgy maradt...
Ráadásul egy M3P ára nem kiugró az ilyen teljesítményű autók között.
És akkor ott van még az, hogy univerzális, mert jó mindenre. Racionális döntés lehet. Csak itt lesz parttalan a vita, mert az Alfa sosem igazán a racionalitásról szólt. Épp csak annyit tesznek bele, hogy még ne legyen abszolút hülyeség megvenni, de nagyobbrészt az életérzéssel adják el az autót.
Ezért is kár azon vitatkozni, hogy Tesla vagy Alfa. Almát a körtével.
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
SD2023-12-22 13:18:26 // 33158
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
leopop32023-12-22 12:44:56 // 33155
Ugyanez akartam írni 😁
leopop32023-12-22 12:41:17 // 33154
Gratula Shadin! Sok baleset mentes km-t kívánok! 😁🍀
Akkor tavaly mikor néztük Emilnek a Mitot azok alapján csak meglepett a Giulia 😁😉
Akkor tavaly mikor néztük Emilnek a Mitot azok alapján csak meglepett a Giulia 😁😉
theBanyai2023-12-22 12:29:45 // 33153
Nem, nem a Volvo helyére, Volvo helyett egy kis elektromos is játszhatna, pl az i3 :D
Annyira csúnya, hogy igazából már tetszik. :D Csak azok a gumik....
Tesla akár mindkettő helyére, mivel simán használható a mindennapokban, nincsenek brutális fenntartási költségei, mint egy ilyen teljesítményű benzines sportkocsinak, nincs cégautó adó, nincs parkolási díj -jelenleg- . Nekem bejön az egész feeling amit ad, aztán lehet megunnám. Ezt nem most fogjuk megtudni.
De én le is zártam ,mert nekem csak dízel jutott, ki vagyok én,hogy releváns véleményem legyen. :D Ráadásul még manuális is. :D
A nem xenon lámpáért -még- nem lettem megekézve, az szerintem is szar. Legalábbis a kinézete, ahogy világít teljesen oké. De azért okoljuk az gyárat, mert 16ban már a xenon is elavult volt, hát még a halogén... :D
Amúgy a manuális dízel 500nm-el minden csak nem szar (hangján kívül), de én nem bizonygatom senkinek :) Szerintem ilyen egy nem elfogult, elvakult vélemény. Szerencsére volt sok autóm, mondjuk 90%-ban AR, de mostanában veszek más márkákat is ,főleg ,hogy legyen viszonyítási alapom. Illetve munkám miatt rengeteg féle autót ki tudtam próbálni.
Annyira csúnya, hogy igazából már tetszik. :D Csak azok a gumik....
Tesla akár mindkettő helyére, mivel simán használható a mindennapokban, nincsenek brutális fenntartási költségei, mint egy ilyen teljesítményű benzines sportkocsinak, nincs cégautó adó, nincs parkolási díj -jelenleg- . Nekem bejön az egész feeling amit ad, aztán lehet megunnám. Ezt nem most fogjuk megtudni.
De én le is zártam ,mert nekem csak dízel jutott, ki vagyok én,hogy releváns véleményem legyen. :D Ráadásul még manuális is. :D
A nem xenon lámpáért -még- nem lettem megekézve, az szerintem is szar. Legalábbis a kinézete, ahogy világít teljesen oké. De azért okoljuk az gyárat, mert 16ban már a xenon is elavult volt, hát még a halogén... :D
Amúgy a manuális dízel 500nm-el minden csak nem szar (hangján kívül), de én nem bizonygatom senkinek :) Szerintem ilyen egy nem elfogult, elvakult vélemény. Szerencsére volt sok autóm, mondjuk 90%-ban AR, de mostanában veszek más márkákat is ,főleg ,hogy legyen viszonyítási alapom. Illetve munkám miatt rengeteg féle autót ki tudtam próbálni.
SD2023-12-22 12:22:49 // 33152
Na mégegy, amikor vettem az Alfát annak az ára mára 20 millióra növekedett.. én ennél nagyon sokkal olcsóbban vettem:)
A tesla 3-ból a legolcsóbb volt akkor 18-19m körül...
A tesla model3 mára 1 év multán már 10m+-ért is elérhető..
Ez milyen matek? Az egyik ára a felére esett vissza, a másik meg majd a duplájára ment fel.
A tesla minden csak nem olcsó.. egy év alatt pl: egy tulaj mondjuk megspórolt 2m ft benzint, és elvesztett 10 milliót az autó árából?D:D:D:
szinte ingyen van:D
A tesla 3-ból a legolcsóbb volt akkor 18-19m körül...
A tesla model3 mára 1 év multán már 10m+-ért is elérhető..
Ez milyen matek? Az egyik ára a felére esett vissza, a másik meg majd a duplájára ment fel.
A tesla minden csak nem olcsó.. egy év alatt pl: egy tulaj mondjuk megspórolt 2m ft benzint, és elvesztett 10 milliót az autó árából?D:D:D:
szinte ingyen van:D
SD2023-12-22 12:18:17 // 33151
Na menjünk inkább vissza az elektomos autós felnimre:D Én azt mondom a JTD is ugyan annyira szerethető mint a bármelyik benzinse, illetve a benzinest is meg lehet utálni ha bedob pár olyan hibát amiről lehet olvasni:P
Tehát maradjunk ott hogy GIulia és kész:))))
Akkor érthető már miért tetszik nekem ez az elektromos autós felni, azon kívül hogy ez volt hozzá, mekkora fityisz az elektromos autóknak?:D:D:D:D

És fogom is használni legalább első gumicseréig:P
Bár most belementem egy lukba, meg kéne nézni azt a jobb elsőt melőtt családdal megyünk... mert jó nagyot koppant, nyomást nem veszít de hogy a gumi felni megúszta-e...
Tehát maradjunk ott hogy GIulia és kész:))))
Akkor érthető már miért tetszik nekem ez az elektromos autós felni, azon kívül hogy ez volt hozzá, mekkora fityisz az elektromos autóknak?:D:D:D:D

És fogom is használni legalább első gumicseréig:P
Bár most belementem egy lukba, meg kéne nézni azt a jobb elsőt melőtt családdal megyünk... mert jó nagyot koppant, nyomást nem veszít de hogy a gumi felni megúszta-e...
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
4 db csevegős hozzászólás elrejtve
Shadin2023-12-22 10:02:37 // 33144
Mindenkinek köszönöm!
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
G-MANN🍀2023-12-22 09:18:18 // 33142
(2.2d manualt)
+1😊
+1😊
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
G-MANN🍀2023-12-22 09:16:25 // 33140
My21 Q4 Giulia Ti-t biztos nem cserélném le egy Modell 3-ra 😅😅😉 az tuti, viccnek is kellemetlen lenne
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
zgi5212023-12-22 08:29:01 // 33138
ez jelez neked a kormány mögötti egérmozin is nem? indításkor szól szövegesen, hogy lejárt a szervizidőszak, kis villáskulcs ikon nincs? :o
2 db csevegős hozzászólás elrejtve
SD2023-12-22 05:52:34 // 33135
Lehet csak nem nullázták ki, nem?
Évente vagy 15k ha megvolt akkor a gari rendben szerintem.
Mindegy mit mutat a computer.
Évente vagy 15k ha megvolt akkor a gari rendben szerintem.
Mindegy mit mutat a computer.
5 db csevegős hozzászólás elrejtve
G-MANN🍀2023-12-21 23:13:29 // 33128
Giulia 15ekm-re van állítva a csere periódus, sztm.
WarbiRunner (Gyuri)2023-12-21 23:07:40 // 33127
Gratulálok! :-)
quash2023-12-21 21:32:42 // 33126
Ki kell olvasni mikor volt olajcsere utoljára.
Ha jól emlékszem 20000-re van állítva ECU-ban a csere periódus, tehát ennél többet ment olajcsere óta, vagy az utolsó cserénél nem lett reset-elve csere periódus.
Egy MES azonnal megmondja, SGW nélkül is lehet talán olvasni, sima ELM323 tuti akad nálad otthon! :D
Ha jól emlékszem 20000-re van állítva ECU-ban a csere periódus, tehát ennél többet ment olajcsere óta, vagy az utolsó cserénél nem lett reset-elve csere periódus.
Egy MES azonnal megmondja, SGW nélkül is lehet talán olvasni, sima ELM323 tuti akad nálad otthon! :D
Piritu - 1.000.0002023-12-21 19:03:48 // 33124
Túl van az éven és kérdés még az olajcsere is, ami max 15e. Nekem se ment sose 15-öt előbb jelzett.
WarbiRunner (Gyuri)2023-12-21 17:50:35 // 33123
Helyi közlekedésre én is a villanyt venném. Szerintem érthető amit mond, kb 5-6 milla egy ilyen i3. Ennyiből kéziváltós dízel Giulia jön ki, sok km-el, viszonylag nagy rizikóval és minden valószínűséggel nagyobb költséggel. Ha utazóautó funkcióra nincs szüksége, és nem tud legalább a kínálat közepéből választani, akkor szerintem teljesen jól döntött. Magyarul vágyik egy Giuliára, de szüksége sincs rá és a realitás is inkább az i3.
500km-t elmegy egy ötezresből otthon töltve. Azért az kevesebb mint egy telitank a benzines Alfának XD
Ha pedig még napelemmel mondjuk a rezsicsökkentett kereten belül 37Ft-ért kapja a villanyt, akkor számold ki..
500km-t elmegy egy ötezresből otthon töltve. Azért az kevesebb mint egy telitank a benzines Alfának XD
Ha pedig még napelemmel mondjuk a rezsicsökkentett kereten belül 37Ft-ért kapja a villanyt, akkor számold ki..
1 db csevegős hozzászólás elrejtve
Shadin2023-12-21 17:28:08 // 33121
2022.04-én volt a harmadik és egyben utolsó bejegyzés a szevizkönyvébe 32458 Km-nél.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.


