Fórum >> Típusok >> Giulia

WarbiRunner (Gyuri)2024-07-08 12:03:10 // 36010
Pontosan, szerintem ez ölte meg a fékemet. Kérdés hogy miért a hátsót, elöl szépen bírta. Szerintem anyag hiba. Felfelében olyan élmény volt menni vele, ami tényleg túlmutat mindenen amit eddig vezettem. Lefelé pedig egy kínszenvedés, de addigra már megvolt az élmény, szóval nem tudtam haragudni rá. :-) Inkább próbáltam óvatosan jönni le, vigyáztam rá tényleg.
Amúgy az eleje szériában jobb a helyzet szerintem, a gpf miatt nulla a motorfék. Olyankor égeti ki, tolóüzemben. Pumpálja bele a friss oxigént. Ezt lehet érezni is, hogy amikor full kiégette, megjön valamennyi motorfék. A Traszfogaras túrán ezt jópárszor éreztem, hogy egyszercsak megjött a motorfék (a semminél érezhetően több), és nullára esett a fogyasztás, ahogy normálisan működnie kéne. Sajnos elég átmeneti állapot, pár kanyar, pár km, és megint nulla motorfék, és felugrik a fogyasztásmérő tolóüzemben.
A motorféket a gpf kiírásásval szerintem arra a nullánál jobb szintre fel lehet hozni. Ha több kell, azt a Multiair rendszer tuningjával lehetne odatenni, mert nyitogatnak a szelepek, nincs valódi tolóüzem. Ezek miatt nagyon bennem van amit amúgy ellenzek.. első adandó alkalommal kiszedetem a gpf-et, és a multiair belső egr programját is offolnám.
Aztán egy garnitúra ebc fék, és kb ott vagyunk ahogy ennek gyárilag működnie kéne...

Gratula a Giuliettához! Nekem nagy meglepetés volt az az autó, nagyon szeretjük :-) Nem olyan kifinomult téma mint a Giulia, az biztos, nincs is olyan gyors, de annyira jó vezetni. Valójában még hagyományos autónak tűnik. A kis Multiair motor pedig egy remekmű, az nagyon él. Az idei Bihar hegység túrára megint őt visszük úgy tervezem.
Peti16V2024-07-08 11:40:55 // 36009
Szerintem mindannyian szenvedünk ettől. Az első próbáknál azt gondoltam, hogy majd nehéz lesz hozzászokni, de nem volt az, mert ezt nem lehet megszokni.
Warbi fékes problémája is ebből fakad, ha lenne motorfék, akkor nem kéne szétégetni a féket. Én is jöttem már le úgy hegyről, hogy vártam, hogy mikor megy el a fékhatás a sok lassítástól. Arról nem is beszélve, hogy a mögötted jövők hülyének néznek, hogy folyamatosan gyorsítasz-fékezel-gyorsítasz-fékezel.
Ha lehetne, ez lenne az, a it megváltoztatnék ezen az autón. Valamelyik tuningcég kijöhetne rá egy megoldással :)
(Beújítottam egy Giuliettát, kézi, uh most érzem igazán, hogy milyen az, amikor “természetesen” viselkedik egy autó ;-) )
Shadin2024-07-08 10:42:35 // 36008
Nem tudom ki hogy van vele, de jelentősen csökkenti az élményfaktort a motorfék teljes hiánya :-( Ezt más gyártó is így csinálja ezzel a váltóval? Az első szériák is így működtek? Akkor sincs rendes motorfék ha magas fordulaton tartom. A GT JTS 2000-nél is már nagyobbat fog motorfékkel mint a Giulia bármikor is.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-08 10:03:17 // 36007
Tök jókat használtam. Pl bírt a féktárcsa 80-90 ezret 😉
SD2024-07-06 06:03:43 // 36006
Nem tudom te eddig milyen autókat használtál de nekem a régi vassal van sok élményem :D :) mindig lóg valami, csak tönkre nem menjen, csak még ezt ne kelljen felújítani és adott esetben itt is milliós tételekről beszélünk úgy hogy az egész gép nem ér egy fabatkát sem.

Én nekem az a tervem ha a Giulia kiöregszik a napi használatból akkor melé valami racionális bármi.. Ha addigra a család nem szokja meg túlzottan és követeli hogy apa csattogó fújtató sportautóban szeretnénk továbbra is utazni:D

Az új autó is egy régi autó csak még most készült:)) és ugyan úgy a szerelőre vagy utalva, ha felismeri a hiba okát, és megoldja ok, ha nem akkor megy a nyűglődés.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 22:18:06 // 36005
Kiváncsi vagyok, hogy valóban igaz e, azért ez jól hangzik. A Genesis is tud érdekes autót, láttam tesztet. Nálam nem jön szóba, ha váltok, akkor valami régi vasra.
SD2024-07-05 21:17:40 // 36004
én csak úgy voltam vele hogy te mégegyszer nem nyílsz ki:D
Peti16V2024-07-05 21:16:22 // 36003
Kissé trükkösen záródik, sztem fuss vele még egy kört, hátha sikerül bepattintani és úgy marad.
SD2024-07-05 21:12:36 // 36002
Nálam igazából nem tört el szerintem csak megnyomorgatták a csomagok és kinyílott... de két gyorskötözővel megtámogattam mégegyszer nem esik ki:D
Peti16V2024-07-05 21:04:49 // 36001
Én a Genesisen kezdtem el gondolkozni (lehet köpködni 😄), mint következő lehetőség a Giulia kifutása után, és azt hallottam, hogy az importőr minden típusból fenntart a flottában 2-2 darabot, arra az esetre, ha szervizben kellene hagynod az autódat, vagy épp lerobbannál az út szélén. Utóbbi esetben Európa-szerte kiszállítják neked a csereautót, azonnal a nap 24 órájában, oda, ahol épp lerohadtál vagy baleseteztél a sajátoddal. Az is lehet, hogy városi legenda, de majd jobban utánajárok.
Peti16V2024-07-05 20:46:17 // 36000
Nekem is eltört, de az én hibámból, mert begyömöszöltem egy óriás karácsonyfát, és ezzel a kis műanyaggal kötöztem le a csomifedelet. Hazafelé az utolsó fekvőrendőrön egy kicsit nagyobbat huppant a kocsi és már repült is szét ez kis műanyag bizbasz. Kemény 2.200 ft volt az új, cserébe a régi a gyönyörűen beleöntött Alfa logó miatt máig az íróasztalomat díszíti 😊
Szóval user error, és valszeg nálad is valami hasonló miatt törhetett el, mert nem hiszem, hogy sokat használtad a háromszöget 😉
SD2024-07-05 19:51:58 // 35999
SD2024-07-05 19:28:35 // 35998
Az az igazság hogy én most örülök mert legalább féket nem kellett még cserélni:D
Mert ha annak az árát hozzádobtuk volna a kakucshoz vagy a tréningekhez, akkor az már jajj:D

Tehát hogy túl vagyok ezen a megmérettetésen ezzel kb. a féltáv mevan.. igaz a következő két évet már nem biztos hogy megúszom fék csere nélkül és gumi ésss.. szóval..

Most egy kis megkönnyebbülés :D De jaa lássuk mit hogy az első 5 év..
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 19:20:04 // 35997
Szerintem ne akarj a fejembe látni, mert nagyon nem megy XD
Többet, jobbat nem szeretnék, nekem alapvetően ez teljesen megfelel.
Nem zsé viszonyltban, abszolút. Mint autó, nekem elég.
Megvenni is abszolút megérte, nem kérdés. Ennek semmi köze ahhoz hogy eladom e, vagy nem. Ahogy a mostani negatív tapasztalatnak sincs. Egy adalék, bosszúság, de alapvetően nem ez fog dönteni.
SD2024-07-05 18:44:23 // 35996
Biciklim hátsó kereke lötyög kicsit azzal is mentem vagy 20k-t már, de nem köpködök hogy szara KTM vagy a Deore csapágy:P elbír örülök:D
SD2024-07-05 18:39:35 // 35995
Ha többet jobbat szeretnél, el fogod adni.
Ha belátod hogy ezért a zs-ért ez a legjobb akkor nem;)
Szerintem en yi a képlet:))))
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 18:27:19 // 35994
Ilyen is van :-) Mindenkinek más a betegsége XD
G-MANN🍀2024-07-05 18:13:57 // 35993
"Egy új autó alapvetően egy gazdasági döntés." 😁 nálam sajnos alapvetően nem, semmi racionális oka nincs a cserének (ez egy "betegség" és rajongás nálam, ÁLOM volt mindegyik a maga idejében 🤩), ha tehetném mindegyiket megtartanám😊
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 17:24:04 // 35992
Cégre írtam, mert így a legegyszerűbb. Ettől a sorsa még nyitott marad, eladni el lehet. Még van +2 év kiterjesztett garim(?), addig legalább a multiair szívástól védve vagyok. Ezen időtáv alatt kell eldöntenem, hogy megy, vagy marad.
SD2024-07-05 17:06:56 // 35991
Nem tom én azért vettem új Giuliát hogy ne más lehasznált szarát kelljen használnom:)
És még azt is olvastam hogy azért elég jól bírja.

A márkaszervízes ellátottságot amcsiban is szidják.
De én akkor is azt mondom jobb elpazarolni egy tank benzint mint trélerezni a szomszéd településre.

Ha bontod szólj:))) Kell a nagy fék:D

nem most írtad a nevedre?
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 16:50:54 // 35990
A Giulietta pontosan az az autó amivel nulla bajom van. Megvettük 65e km-rel, és három év, 28e km városozást még kibírt a gyári 2011-es dátumozású fék. Összesen 35e km-t közelítjük, és minden nap ugyanazzal a kis morgós hanggal beindul, megy, teszi a dolgát. Eddig a legjobb autónk, tényleg.

És nyilván nem fogok a Giuliettával felmenni Bp-re, mert így is egy plusz tank benzin, minek mégegyet elpazarolni közlekedésre? Aztán két autóval haza, szóval a lagzin ahova megyünk egyikőnk sem tud meginni egy sört se, bort se... Lópikulát.

Ez a gazdag úrigyerek póz viszont baromira távol áll tőlem. Miért lenne jó dolgomban fanyalgás? Ez egy hülyeség. Tehát azért veszek újautót, mert megtehetem, és ezáltal egy olyan elithez tartozok, akinek kötelessége a pénzt szórni számolatlanul? Ez komplett marhaság. Egy új autó alapvetően egy gazdasági döntés. A plusz befektetett pénzből azt várod, hogy időben, kényelemben,fenntarthatóságban előrébb vagy. Nem állok neki megszerelni, mert nem azért vettem. Azért vettem mert nincs időm, energiám és kedvem autót szerelni. Nincs időm, energiám és kedvem logisztikázni, napokat elbukni. Beülök, megyek. Ezt várom el. A használtan vett Giulietta tökéletesen tudja ezt 4 éve. Ha most megkotlik benne valami is tovább bírta, mint a vadiúj Giulia.
MInt autó zseniális, mint gazdasági és kényelmi döntés, zsákutca.
Shadin2024-07-05 16:46:40 // 35989
A hátsó nyergünk úszó részének cikkszáma csak a színük miatt tér el, méretre saccperkábé megegyezik, a csonkállvány szintén. a nyereg fix része "hosszabb" hogy elférjen a 320-as tárcsa. Azaz hátra bracket-et és tárcsát kéne venni, érdekes a betét, mert eltérő a cikkszám de egyforma a méret így első blikkre.

Elől meg tárcsát betétet és nyerget is :-)

Így marad :-)
SD2024-07-05 16:27:34 // 35988
A háromszög tartó műanyagja adta meg magát még vagy egy éve... ilyenek vannak:)
SD2024-07-05 16:25:55 // 35987
Menjetek a Giuliettával is:) A fiat 500-at meg tegyék oda ahova fér:D

Ne fanyalogj jó dolgodban:)))) Új autó, addig új míg kihozod...

Én állok neki megszerelni azokat a bizbaszokat amitket elsoroltam de nem tudtak vele mitkezdeni..

Könyöklő gumi bigyó? Karfa 150ezer nettó:D:D:D

Paten ez az líg lóg.... Csomitartó beleakad a kárpitba, leesett az elakadásjelző, már gyorskötőzővel van fent.. Ja Alfa és?:) Ez az amit nem fizettem ki, ezért volt ennyi, és nem 2x ennyi.. :)

A többi meg reméljük még sokáig jó:)
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 16:22:32 // 35986
Amúgy a szervizesekkel nincs bajom, tényleg rendesek velem is. De ez így tényleg vicc..
SD2024-07-05 16:21:02 // 35985
Ja a lámpát meg beállították, tegnap berajzoltam a garázs kapun, krétával majd ma megnézem hova világít:)
SD2024-07-05 16:19:26 // 35984
De mondom a listám minden elemét felírta.. megnézték minden ok..

Ja és sluszpoén:

az autó nem volt törtött?:D

Mondom miiii?:D

Hát hogy a futómű pattogás.. nem lett odaverve az eleje, hát odaérintve volt de koppanni nem koppant sosem.. mert hogy a futómű pattogás nem a futóműből hanem a zárhídból jön..

De mondom még csak oda adva sem volt senkinek, csak én vezetem sehol nem hagytam felügyelet nélkül sem..

De hogy szerinte a lámpa is attól állítódott el..

Majd meg kell nézni de ez nem szervíz hanem karosszéria lakatos téma :O

őőőő:D

na szóval igazából én vagyok a "gazdag hülyegyerek" aki ott parádézik az alfával aztán sír a szája ha leégette féket:P végül is nézőpont kérdése..

de igazából pont erre voltam kiváncsi, mennyibe kerül két év autózás, kakucsi csapatás, stb. 24k km egy Alfa GIuliával...
Hát ma 227ezerbe került :)

Azért én akkor is azt mondanám hogy szeretem, most vagyok valahol középen az érzéssel nem utálom, em istenítem, most látom a valós énjét:)
RomeoOne2024-07-05 16:18:04 // 35983
Vicc... Meg amúgy a kakucs nem is fékgyilkos, nem is nagyon kellett fékezni, max 2x az egyenesek végén, akkor sem 250-ről 60-ra...
SD2024-07-05 16:11:27 // 35982
Akkor le sem merem írni a mai szervíztapasztalatom:)))

Tök rendesek voltak mindent megnéztek, mindent megellenőriztek és még egy 20-assal jöbban is jöttem ki az előzetes kalkuláció szeritihez képest.

De azt én is nehezen tudom megérten jelenleg inkább csak röhögök magamon, hogy idézem.

A fék meg van égve...

Mondom hogy lehet az, túl gyorsan mentem?:D Vagy csak a gyávák fékeznek?
Mondom voltam persze itt, ott.. de hát ez egy Alfa romeo...

Na és akkor lehet "naugyemegmondtam" -ozni.. de hogy ez a felni nem engedi kihülni a féket..

De mondom ezt az Alfa adta hozzá gyári, gondoltam akkot az első szett gumihoz jó lesz.. Meg ezek szerint az első szett fékhez:P

Jó de akkor tisztázzuk, van még fékbetét az autón? A tárcsa nem kopott? Hogy szerinte új korában meg lett túlzottan melegítve lila a tárcsa, mondom voltam Kakucson de miért ne lettem volna??

Most akkor rossz a fék vagy jó. Igen ed ezzel a felnivel ...:D Mondom ez a felnije és tudok olyanról akinek nem ilyen felnije van és ugyan így szív a fékkel...

Egyáltalán hogy tudom én megégetni?:D Hát nem arra van hogy fékezzen?

És mondom azt sem lehet mondani hogy a tempós közlekedé alkalom adtán versenypályázás az nem rendeltetés szerű használat mert de:D

De hogy meg van égve.. jó.. akkor majd elkopik aztán nem lesz megégve...
Menni lehet vele így?

Na szóval, no para, betét tárcsa van, úgy szól mint a kertitaliga ha fékezek, eskü fel fogom venni:D

Akinek volt majomra, hát legyen banánra is..

Én így azért most nem fogok rosszul aludni, de minden esetre azért hogy van egy egyértelmű alulméretezett alkatrész és felmondják a leckét hogy ne fékezzek?:D

őőő
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 15:59:57 // 35981
Köszönöm, márcsak a felajánlást is. Kiokoskodom, hogy hogyan oldjuk ezt meg. :-)
Kazes☻2024-07-05 15:53:14 // 35980
Bömösöm ugyan nincs és nem is lesz soha, de egy Fiat Stilo kombival ki tudlak segíteni... az öccázast meg legfeljebb addig itt hagyod! 😉😋😅
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 15:22:34 // 35978
Nem nem.. nekem öcsém használt BMW-s tapasztalata nagy pofon az Alfázásnak. Akkor nekem BMW kell, mert úgy állnak hozzá, hogy le a kalappal. Ennyi. Én el tudom engedni az Alfát. Akkor is ha a szívem szakadna meg érte.
RomeoOne2024-07-05 15:11:07 // 35977
Az új autó mítosz csak mítosz. Én ezt már közel 3 éve, az első napon megtanultam. utána pedig csak hétről hétre és hónapról hónapra rosszabb lett. Belinkeljem emlékeztetőnek a blogokat? :D

Arra jó legfeljebb, ha tényleg valami komoly dolog megkotlik az autón, az nem kerül pénzbe. De amúgy anno Erhard is mindig mondta, mikor még regisztrálva volt, hogy a garancia/jótállás csak egy szép ígéret, amikor tényleg szükség van rá, akkor nem biztos, hogy segíteni fog.

Azért vettünk új autót, mert ilyet akartunk. Amit mi képzeltünk el és csak a miénk :) Sajnos, ennyit jelent az új autó, nem többet.

És nem csak az Alfánál van ez így egyébként. Ha veszi a fáradtságot az ember és utánanéz, akkor máshol is van ez a szopás. Csak, ha van kiterjedt szervizhálózat, meg egyébként csak használati tárgy az autó, akkor egyrészt nem kell sokat logisztikáznod, hogy hogy juttatod el a szervizbe, másrészt otthagyod bármennyi időre és elvagy egy hasonló csereautóval, mert úgysem túl érdekes, hogy miben ülsz.

Ezért sem lesz soha az Alfa több egy réteg autónál, mert az új autó mítoszt nagyon hamar lerombolja. Ha jó a kocsi, szerencséd van, ha nem, akkor hosszú szopás vár.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 14:52:27 // 35976
Áhh és igaz :-) Ide mást kell kitalálni, kellékszavatossági jog témában.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 14:50:49 // 35975
Tudod az a baj, hogy ez nekem alapvetően az újautó mítoszt rombolta le. Nem tudok így egy jót autózni, rossz fékkel. Közben mindennel kötve vagyok tőlem 250km-re lévő szervizekhez. Minden apróság nekem egy nap bukó, és egy telitank benzin bukó. És nem a telitank benzint sajnálom jobban. 17-én szintén önköltségen viszem mert rossz egy feszítő is a vezérlésben, egy napom kuka. Otthagyom, hazajövök vagy egy csere Fiat 500-zal, vagy vonattal. Úgy időzítettük a szervizt, hogy legalább egy plusz utat megspóroljak, hétvégén mennénk fel Bp-re családdal amúgy is. Na ja, de egy Fiat 500-zal mit kezdek három gyerekkel? Ergo szopó, nem tudom hogy oldom meg. Egy rohadt nagy kínlódás az egész, sajnos nekem már mostanra elment a türelmem és a kedvem is ettől. Ha most jönne valaki a megfelelő összeggel, esküszöm odaadnám ezt a gyönyörű autót, és nyugodtabbak lennének a napjaim.
Peti16V2024-07-05 14:39:51 // 35974
Ha cég nevén van az autód, akkor ebben az esetben nem minősülsz fogyasztónak, így a fogyasztóvédelem nem fog segíteni.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 14:39:28 // 35973
Amúgy ha az a vége, hogy nekem kell állni a fékcserét, nyilván a közelébe nem megyek márkaszerviznek. Kicserélem itthon. Csak ugye pont ezért vettem új autót, hogy végre NE kelljen baszogatni semmit. Beülök, megyek. Nem luxus pénzköltésre fizettem be az Alfa márkaszervizekbe.
RomeoOne2024-07-05 14:33:17 // 35972
Nem azt mondom, hogy nincs igazad, csak hogy van-e türelmed ehhez a baszakodáshoz. Mert el fogja rontani a kedved és sokkal több keserűséggel fogsz a kocsira nézni utána, mint most.

Elmész pestre a szervizbe emiatt. Megnézik. Mondanak rá A-t vagy B-t. Még ha ott pozitiv is lesz az elbírálás, akkor elkell kezdeniük meccselni az importőrrel, hogy ezt gariba cserélje. Akkor az importőr is elkezdi huzni a száját, hogy mit akarsz egy fél életén már túl lévő kopóalkatrésszel. Közben az idő telik. Neked lehet még 3x el kell vezetned pestre, hogy szemrevételezzék. Az időt és az üzemanyagot megtéríteni senki nem fogja neked. És a végén lehet, hogy majd valami indokkal mégiscsak elhajtanak.

Nem akarlak lebeszélni, de nekem nincsenek jó tapasztalataim. Meg úgy senkinek sem, akit ismerek. Ha van erre kapacitásod, akkor bele kell ugrani. De ha úgy érzed, hogy csak rosszabb idegállapotba lennél, ha nemhogy instant siker, de valószínűleg a végén egyáltalán nem várható siker egy hosszú szopás végén, akkor nem érdemes belekezdeni. Ha csak nem vagy annyira elszánt, hogy keresztes háborút indíts az importőr ellen.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 14:20:44 // 35971
A helyzet az, hogy a rengeteg papír közt ami az autó vásárlásához kell, nincs egy konkrét dokumentum ami a szerződéses jótállás fogalmának megfel. Semmi. Az autóra 3 év jótállást kaptam (kaptam?) ami alapesetben nem azt jelenti hogy odaviszem és kicserélnek bármit. Ezt nem is várom el. Viszont ilyen nincs hogy lepattintanak, hogy ez ilyen. A jótállás lényege az, hogyha én a jótállási időn belül jelzek egy hibát amit gyártáskor fennálló minőségi hibának gondolok, akkor az eladónak kell bizonyítania hogy ez mégsem gyártáskor fennálló anyagminőségi hiba, hanem esetleg én csináltam valamit rosszul. Ennyi. Nem nekem kell szakértőt fizetnem arra, hogy megvizsgálja azt a rohadt féktárcsát, hogy eleve szar minőségű volt. Úgy látom, hogy az Alfa szereti azt a taktikát alkalmazni, hogy jogilag rizikósabb helyeken inkább szó nélkül javítja az ilyesmit, ahol kevésbé evidens hogy a fogyasztók tisztában vannak a jogaikkal és élnek is vele, ott inkább sunnyognak.
RomeoOne2024-07-05 14:15:31 // 35970
Még a középmotoros hátsókerekeseknél is az első szokott nagyobb lenni. Orrmotorosoknál mindig. Egyedül a farmotoros Porsche-knál láttam olyat, hogy egyforma vagy talán némileg nagyobb a hátsó.
RomeoOne2024-07-05 14:11:28 // 35969
Egy próbát megérhet, de nem valószínű, hogy lesz bármi foganatja. A fogyasztóvédelemtől majd kapsz 30 nap múlva egy választ, hogy próbálkozz mediátorral. Én a kezdetektől hibás katalizátor szenzorommal, amitől folyton limp mode-ban volt az autó, újkorától 7 hónapig, sem tudtam semmit jogilag érvényesíteni. Így jártam. Mindenki egymásra mutogatott, balfasz volt a szerviztől kezdve az importőrön át a gyártóig mindenki.

Most egy 30e km-es, 3 éves fékkel, ami kopóalkatrész... Egy próbát érdemes tenni, talán egy sokéves jogi csatározás után még némi kompenzációt is megítélnek. Vagy nem, csak az ideget etted és a pénzt költötted.

Ha van jogsegély biztosításod, ami fedezi ezeket, pl. a DAS-nál, akkor megérheti nekik átadni az ügyet, de amúgy a legolcsóbb és legkevesebb stresszel járó megoldás - és erre nagy pénzt mernék tenni - ha kifizeted a fékcserét.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 13:49:29 // 35968
Egyébként már azon gondolkozok, hogy elmegyek a fogyasztóvédelemig. Iszonyat bosszant ez, pedig nem vagyok egy problémázós alkat.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 13:45:21 // 35967
Az enyém attól ment gatyára, hogy nincs motorfék az autón, és hegyvidéken autóztam vele. Az a durva, hogy már a teljesen átlagos 1-es út, A10-es szakaszon (Erdély) meglilultak a féktárcsák úgy, hogy 1.6 renault Fluence és Skoda Octavia mögött autóztam nyilvánvalóan nem versenytempót. Aztán felmentünk 2000m-re néhányszor, és lefelékben egyszerűen nincs biztonságérzet a motorfék hiánya miatt.Állandóan a féket kell nyomogatni, és rendesen azon jógáztam, hogy legyenek szakaszok ahol hűteni tudom. Iszonyat óvatosan jöttem lefelé, próbáltam olyan íveket venni, hogy óvatos fékkel, egyenletesen jöjjek lefelé, ne legyen hirtelen meglendülés, nagy lassítás. Soha egyetlen autómmal sem kellett ezen legózni. A 146 TD szar fékkel is vidáman rombolt lefelé a Bihar hegységből, az alapnál is alapabb, elöl sem hűtött tárcsájának semmi baja nem lett. Hátul dob.. annak se, nyilván.
Lényeg, hogy a hátsó tárcsák jól elszíneződtek, és ez le sem kopott többé. Ekkor viszont még hónapokig tökéletes volt a fékezés érzet, jóval később kezdett remegni és morogni, simán az Alföldön, az M3-mas autópályán tűnt fel először. Ősszel a téli kerékre váltáskor körbenéztem, és egyértelmű, hogy a tárcsa szinte új vastagságon van, a váll nulla. A betétek is teljesen jók, rengeteg volna még bennük, kb még egy 30-as. Csak éppen az anyagukkal valami lett, szerintem a tárcsa meg is hullámosodott. Morog, remeg.
WarbiRunner (Gyuri)2024-07-05 13:26:20 // 35966
ZAREAEBN5M7649983
Liquid2024-07-05 13:20:59 // 35965
Szerintem gáz, hogy ilyen, de ahogy látom majd mindenkinek ilyen, szóval normális :)
Nem volt még soha hátsókerekes autóm, ami ráadásul tele van rakva elektronikával, így nem tudom mennyire normális ez. A 159 állandó összekeres volt, ott a "normális, megszokott" módon a hátsó tárcsa gyakorlatilag nem kopott semmit, azt kb. 210e-nél cseréltem, valószínűleg gyári volt.
A Stelvio-n 56e körül volt a csere.
Így nézett ki:
Shadin2024-07-05 13:18:47 // 35964
Kérhetek valakitől egy Veloce vagy nagyfékes Giu alvázszámot?
Shadin2024-07-05 13:12:06 // 35963
De ez akkor most gáz, vagy normális?
ill. Warbié mitől ment gatyára?
Liquid2024-07-05 13:10:29 // 35962
ilyen a popszakma :) az enyém is hasonlóan nézett ki
SD2024-07-05 12:47:35 // 35961
Hátsó kerekes autóknál szokott izmosabb lenni mert elvileg a motort is meg kell tudja fogni, vagy legalább is felülbírálni.
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.