Fórum >> Típusok >> 159

Kompressz úr2008-01-16 21:44:27 // 4559
Figyelj! Nem téged bántunk és nem a márkát. Gondolod, hogy én vagy a többiek kitaláljuk a nyűgjeinket? Esetleg "autóhiba hipohonderek" vagyunk? Nem hinném. Szeretem a márkát, de nem a kisfiamról van szó, hanem egy tárgyról, aminek prémium módon kellene szolgálnia és nem bosszantania. Ne tudd meg, hogy milyen hibaüzeneteket tud Mrs. Paulus kihozni az autóból :DDD (már többször tört ki a frász, de ha én beülök, minden elmúlik).
GEORGE2008-01-16 21:43:10 // 4558
Ha cirka 2 millával olcsóbb lenne sorba állnának érte az emberek! Azok is vennének akik eddig nem is akartak.....
A 147-et is olcsóbban adnák abból sem porosodna egy se a raktárakban......
Ja és több hasznuk lenne rajta mintha egyet egyet eladnának....
Kompressz úr2008-01-16 21:41:29 // 4557
Ez itt nem klub - ahogy T. Amore mondja - hanem onlány közösség ;-)
Kompressz úr2008-01-16 21:40:34 // 4556
Prémium árért prémium minőség. Ez nálam nem sikerült. Ennyi. Ha nincs kifogástalan prémium minőség, akkor az ár se legyen az.
GEORGE2008-01-16 21:39:13 // 4555
ki is kell állni. És a vita is mehet kultúráltan.
Te az értékesítői oldalról nézed én a vevő szemszögéből.
érdemes nézni mit is gondolnak a vevők, mert az neked is érdeked, hogy mi azt akarjuk, hogy új autót vegyünk.
De lásd be hogy nálunk kicsit túlárazták a 159-et....sajnos....

Ha külföldről hozom és olcsóbban járok akkor megveszem ott, mert nem vagyok ellensége a pénzemnek.
Ha viszont külfödről hozzák az autót az emberek akkor a FAM-nak el kell rajta gondolkodnia, hogy lehet rosszul csinálok valamit, hogy nem tőlem viszik az új autót??

és mitől lenne rosszabb egy külföldön megvásárólt új autó?
Kompressz úr2008-01-16 21:38:59 // 4554
Ahogy George is utalt rá, lebalább nem bukok egy vagyont az első két évben. Egy használta autónál már benne van a pakliban az aprócseprő kellemetlenség, nade egy újnál az én fogalmaim szerint nem. Ha ezt Milanoban nem tudják felfogni, akkor nyugodtan kihúzhatnak a potenciális új autó vevők közül.
Kompressz úr2008-01-16 21:36:48 // 4553
Valamelyik cartársnak (lusta vagyok kikeresni) a dizel gt-jét benzines főműszerekkel adták át Csiki-Begénél..., azért szerintem feltűnhetne már valakinek,hogy a szerelők fehér bottal tájékozódnak a szervízben...
Bckk2008-01-16 21:34:52 // 4552
lassan ugyanis oda jukadunk ki hogy a 159 egy szar, es meg draga is. akkor vegyetek ropogos passzátot - személyes tapasztalat egy szalonban acsorgo verdarol
Bckk2008-01-16 21:34:01 // 4551
csak leirtam azt amit masok gondolnak
Bckk2008-01-16 21:32:55 // 4550
tévedés ne essék. de pl. láttál már Volkswagen clubot??? en ien semmi tomegmarka buzikra gondoltam. na azok sose fognak egy ien alfa club nyomába érni
Grando2008-01-16 21:31:35 // 4549
"ugyanaz a szar"

Kezd érdekes lenni...
Bckk2008-01-16 21:31:15 // 4548
rossz helyen vetted, nem volt eleg tajekozodott az ertekesito.
Bckk2008-01-16 21:30:00 // 4547
ez baromság.
annyit ugysem tudsz lealkudni h a veszteseged ok potoljak neked.

nem is firtatom h nints, de mindenki fikazza az ujak árát, egyikotok sem oan tokos gyerek h vegyen egyet. akkor ne foglalkozzatok vele.
azt hadjatok ra azokra akiknek van.

most jobb volna ha a 159 annyiba kerulne mint a 147? hol maradna a marka rangsorolasa, akkor nem lenne egyenes konkurense a bmw-nek vagy az audinak. ahova tartozni szeretnenek.
egy uton el kellett indulniuk, ugy ahogy. csak vegigjarjak.
Vhol egy jobb autoval megiscsak kozelebb tudnak kerulni az azon konkurencia vevokorehez.
Bckk2008-01-16 21:27:06 // 4546
vagy annál meg oregebb esetleg :(
de miertkell mindig az importot hibaztatni

kerdem en, jobb az az auto amit behoztok? kulfoldrol? ujan?
ugyanaz a szar. es ha meg el akarod adni, meg rosszabb jegyben jar.
sztem.

en csak vedeni probalom az import erdekeit

ne vedd tamadasnak, csupan beszelgetunk a felvetett temarol, tobben vagytok ti, de ez van. en kiallok a velemenyem mellett
Bckk2008-01-16 21:25:03 // 4545
vakker, gari, de nem szerviz
Bckk2008-01-16 21:24:41 // 4544
es gondolod h hasznalttal jobban jarsz?
Bckk2008-01-16 21:23:51 // 4543
tudtommal nem igy van, de nemszamit, a lenyeg a jobb oldali kormany
Bckk2008-01-16 21:23:04 // 4542
de ez gari nem ingyen szerviz
GEORGE2008-01-16 20:50:32 // 4541
Ano a Fiat Stollnál úgy adták át a Fiat puntokat tudom nem Alfa lehet ezért nem is érdekelte öket különösebben, hogy a jobb oldali lámpája Angol lámpa volt! Hatalmas GB matricával, majd kiverte annak a szemét aki kinyitotta a mocitetőt.
Na szóval a müszakit is úgy oldották meg, hogy a papirjai voltak csak ott. A legbelső sorban állt elötte két sor autó. A megtekintésünk ota úgy volt elöttünk hámozták ki mikor mentünk érte. Gondolom ha elvitték volna rendesen müszakira akkor nem pakolják vissza a legbelső helyre tudván hogy ugyis jövünk érte....
Ha elvitték volna müszakira akkor kibökték volna az angol lámpát is!
És esetleg a hütővíz kiegyenlitő tartályra sem az átadáskor került volna fel a sapka.
Gondolom a 0 revizió is csak pipálva lett, de elvégezve nem.........szóval vannak hiányosságok. Biztos vannak olyan szalanok szervizek ahol ez nem fordulhat elő de sajna ezek ritkák mint a fehér holló.....
Kompressz úr2008-01-16 19:11:32 // 4540
A Boldizsárral azonosak a tapasztalataink. Legalább korrektek.
a2008-01-16 19:10:18 // 4539
Én a Budaörsnél vettem át. (ex-Boldizsár)
Van velük tapasztalatom már régről is: a szervizük egész jó. A lakatosműhelyük ultrajó! (Az árak más kérdéskör.) Készségesek, segítőkészek. Szívesen megyek hozzájuk.

De anti-kereskedők... Kedvem lett volna bemenni a tulajhoz, hogy tök jó retail folyamatszervezési tanácsadást tudnék nekik összeállítani a saját tapasztalataim alapján...
Kompressz úr2008-01-16 19:05:59 // 4538
Ott a pont! :)
Kompressz úr2008-01-16 19:05:23 // 4537
Áh, hagyjuk. Botrányos, amit ma Magyarországon Alfa kereskedés néven művelnek..., esetemben például a nullrevízióból csak a nulla volt igaz, Csiki-Begére
a2008-01-16 19:05:00 // 4536
Nem kötöszködés...
Volt szerencsém látni már OFF Mondeo Club ON találkozót (haverom a club egyik vezetője). Ugyanilyen jó társaság.
Ugyanez igaz a Svédacélosokra is, de szerintem a Hondások (akikkel rendszeresen van közös tali) szintén jó társaság.
Beszélgettetek már Mantásokkal? Mindegyik bolond, a szó nem negatív értelmében...

És akkor a Fiat klubosokról ne is beszéljünk...

És különben is: a gyár/importőr ne árazza be nekem a vevőiből önszerveződéssel létrejövő társasághoz való csatlakozás lehetőségét! (Ez olyan, mintha a Sony emelné a TV-k árát, mert azon akár HBO-t is nézhetsz!)
Tibe2008-01-16 19:01:52 // 4535
Az új autó témához annyit, hogy valóban nem éri meg mert sokat veszít az értékéből. De az semmihez sem fogható amikor beülsz egy olyan autóba amit előtted nem vezetett senki és nem kell attól félned vajon milyen hibája fog előjönni holnapután....
a2008-01-16 19:00:25 // 4534
És akkor nem is mondom, hogy még a rendelésnél meg is szívatnak...
Nem nagy dolgokkal, csak kicsikkel, de az nem hagy jó szájízt...

Pl:
- el nem tudtam képzelni, hogy átadnak úgy egy autót, hogy nincs benne szőnyeg... Amikor ezt szóvá tettem, akkor közölték, hogy azt KÜLÖN MEG KELL RENDELNI! Mert alapból az autókhoz nem jár! 19k huf...
- kérdezték, hogy kell-e osztottan dönthető hátsó ülés. Mondom nem kell, mert ha szállítok bármit is, akkor ledöntöm az egészet, ha meg velem a család, a gyerekülések miatt semmit nem tudok dönteni. Döntés: nem kell. No aztán amikor átvettem, és nézegettem, hogy akkor ezt hogyan kell ledönteni, a válasz: "Jaaaa! Ha nem dönthető osztottan, akkor sehogy sem dönthető!"

suxxxx.....

No mind1... Már kb 10 éve nem volt olyan autóm, aminek dönthető, feleségemé viszont az :) Legfeljebb azzal cuccolunk :)

Nem nagy dolgok, csak épp akkorák, hogy rosz szájízt hagynak. (Habár amennyi kedvezményt adtak rá, csoda, hogy egyáltalán motor van benne ;DDDD )
Kompressz úr2008-01-16 18:47:07 // 4533
Maserati :DDD
GEORGE2008-01-16 18:08:35 // 4532
Azért mert alkudozni akarok az ne jelenti azt hogy nincs pénzem!
Nem tudom miért vontál e kettő közt párhuzamot??????
Azért alkudom, hogy kedvezőbb árban kapjam meg.
Azért alkudozom, hogy 2 évesen kisebb legyen a veszteségem..stb stb...
A majd 8 millás 156-mat megkaptam 2év 6 hónaposan 4 millió forintért.
4,6-ra tartotta a vevő, a megtekintés elötti napon vitte le az árát 4,4 millióra.
én meg lealkudtam 4 millára.
Minek adtam volna érte 2év 6 hónappal korábban plusz 4 millát????
Azóta nagyon kicsi hiján majd 1 milliót költöttem rá, ( a blogomban megnézheted) felnik, gumik, ugyan ezet megvettem télibe, multimédia, a vételkor esedékes cserélendő dolgokat is beleértve.
Szóval nem azért alkudtam le 4 millára mert nincs pénzem.......
GEORGE2008-01-16 17:58:20 // 4531
nem rosszabbak az árak hanem jobbak.

Nálatok is olcsobbak az Alfák mint nálunk, pedig a kormány ugyan azon az oldalon van mint nálunk!
Erre mi a magyarázat?
Aztán továbba nem értem miért "támadtál" rám? Azért mert sokallom a 159 árát?
Ha FAM-nál ugy állnának hozzá, hogy autót akarok eladni minden héten, akkor olcsóbb áron adnák.
De nagyon úgy látszik, hogy inkább az egy autón több haszon, de kevesebb darabszám elvét gyakorolják.
Végül is nem meglepő magyarországon ez a gondolkodás mód.
Van is pár 2006-os null kilométeres autó a raktárakban, szalonokban......
Zool2008-01-16 17:38:04 // 4530
Javaslom, akkor volvót se vegyél :)
Zool2008-01-16 16:44:38 // 4529
4 év gari a németeknél

http://www.alfaromeo.de/cgi-bin/pbrand.dll/ALFAROMEO_GERMANY/news/news.jsp?BV_SessionID=@@@@0728725187.1200497600@@@@&BV_EngineID=cccgadeddhkkfhjcefecejgdfkhdfji.0&contentOID=1074146878
Kompressz úr2008-01-16 16:42:53 // 4528
Krisztián!
Az ár legyen értékarányos, a 159 sajnos tele van apróbb-nagyobb hibákkal. Én sem vagyok elégedett az autómmal, bár szeretem. A sok kis apró hiba, kellemetlenség miatt úgy érzem, hogy egy átlagos minőségi színvonalú autót adtak el prémium árban. Emiatt én is erősen gondolodok azon, hogy nagyon nem fogok új alfát venni ezek után.
Zool2008-01-16 16:30:49 // 4527
Az igényes szalonra reakció. nyugaton picit sok a gázos alfa díler, akik átalában olasz bevándorlók, és sokkal inkább származásuknak köszönehtika a szervíz/díler státuszt, mint szakértelmüknek. Ezért késett közel egy évet a 159 angliában, először ezeket tették rendbe.
Zool2008-01-16 16:29:05 // 4526
http://www.alfaromeo.lu/images/mod/pdf/tarif_159_lux.pdf

7. lap 1. oldala:
Chaque véhicule neuf est couvert par une garantie de 24 mois contre tous les défauts de fabrication établis et reconnus par le réseau officiel Alfa Romeo, avec possibilité de prolonger cette garantie pour une 3ème année à un prix très compétitif
(superprotection). De plus, le plan de garantie complet comprend 8 ans contre la corrosion et 3 ans sur la peinture.

Azaz 24 hónap gari, ami kiegészíthető 3évre (superprotection). Ezt én is néztem, kb 619öró az ára (4. lap 2 oldala).
Bckk2008-01-16 16:23:15 // 4525
de a tulajok alfával járnak nemde, és én nem láttam még tucatmárkás kozosséget, vagy legalabbis nem oan jot mint ez itt

a második része homályos, nem értem bocsi
Bckk2008-01-16 16:21:23 // 4524
pont azert rosszabb az ara mert jobb oldalt van a kormanya es nehezebb ertekesiteniuk. nezd csak meg a tobbi markat, ugyanaz a szitu vele
Bckk2008-01-16 16:20:09 // 4523
importos forrasbol tudva nincs ingyen szervis. vipex is ugy irta - lusta vagyok visszaolvasni - 4 ev garancia
Tibe2008-01-16 16:19:04 // 4522
Szerintem itthon egy 7 millás Alfánál tuti hogy minimum 800-at húznak a kereskedők. Plussz ha részletre veszik akkor a banki jutalék. Ezt azért merem így kijelenteni mert én is alkudtam jócskán az árból amikor vettem az új Alfám.
Zool2008-01-16 16:09:06 // 4521
Azt nem biztos, hogy a kereskedő adja. Én pl a belga központnak fizettema 147ért, a kereskedő állíótlag csak az üzembe helyezésen keres, ami viszont marginális (az egész 2-300 órő, amiből legalább 100 ügyintézési kts).
Tibe2008-01-16 16:06:18 // 4520
A kereskedők haszna jóval több kell legyen mint 9% mert alapból adnak 10% flottakedvezményt az Alfára a Rieglernél.
vipex2008-01-16 15:22:14 // 4519
"Inkább orulnétek h van uj modell, lesz uj modell. Es h hol az ár, ha ugysincs rá, ugyse lesz rá akkor miért érdekel mennyi is? Ezt sosem fogom megérteni."

Ha kicsit is olvasgattal itt a forumokon akkor lathattad en voltam a 159 egyik legnagyobb partoloja. Hidd el ( most nem akarok nagyon ercelodni ) megtehetnem barmelyik 159 vasarlasat, mas kerdes hogy tudom mennyit akarok szanni egy autora. DE birka nem vagyok es sajnos Mo-n a FAM most inkabb birkakra vadaszik par darabbal, mintsem hogy, azt a reteget tamogatna aki folyamatos vasarlassal biztositanak a forgalmat , aztan csodalkoznak a negativ reakciokon.

Lehet, hogy az Alfa nem tomegtermelo ( sajnos az ) de premium kategorias autokat gyart ezzel azert eggyet ertunk. Ebben a kategoriaban az emocio sokat szamit van aki BMW van aki Volvo vagy eppen Honda fun stb stb ettol fuggetlenul nem gondolom hogy az Alfanak ezeknel dragabbnak kell lenni plane ugy hogy mashol mas orszagokban olcsobb ( valoszinuleg nalatok is ) , ha szerinted ez normalis es elfogdhato akkor arra nem tudok mit mondani, en mindenesetre ebben nem tudok reszt venni es nem akarok reszt venni, valoszinuleg veszek egy autot a hetkoznapokra es egy regi oreg tradicionalis alfat majd a szivemnek
Zool2008-01-16 15:12:25 // 4518
És igen amikor 2 éve 159re alkdoztam, érdekldőséképpen rákérdeztem, hogy milyen kedvezmáények vannak a mazi 4portéra. Az ürge elkezdett röhögni, mert az nem az a márka. Egy szabadon konfigurálható luxus autónál még meg is értem, de a 159est itt újonnan is akciózták. Aki a kimondott áron vesz autót annak balek a második neve. A másik, hogy itt nyugodtan mondhatom, hogy az Alfa a legverenykpéesebb márkák egyike. Egy hasonló bömö 4-6 ezer öróval drágább, főleg ha az akciókat is figyelembe vesszük. Az eredmény: 159esek százai az utcákon, nem rossz egy 400ezres országban...
Zool2008-01-16 15:05:54 // 4517
Kis helyesbítés, a közösséget nem az Alfa adja, hanem a sok tulaj, a márka elég eveset tesz hozzá, igaz nem az "összes" tagjából él, csak aik új autót vesznek.

A másik dolog, hogy a márka a pár fizetőképes márkaőrült meg nyugaton a sokadik generációs olasz bveándorlók mellett ugyebár szeretne terjeszkedni, amit csak a több márka rovására lehet. Színvonalas kiszolgálást kapok máshol is, sőt, az Alfa (meg főleg a FIat) az, aki egyedül kínál igazi old school kismaffiózós olasz lebujt mint márkakereskedésként (/www.garagevigliotti.lu/), amelett hogy pl az Intini nemrég maseratikat is elkezdett árulni (pedig a luxustól a kereskedés is messze van, de jobb mint a korábban Mazit áruló lebuj), ami nekik jó, mert itt az szépen fogy.
GEORGE2008-01-16 15:04:14 // 4516
159 2,4 JTDm 20V SW Ti-ben nálatok mennyi? kézi váltós
Nálunk 11'205'000 Ft
GEORGE2008-01-16 14:59:43 // 4515
Az anglia modellek nem jók Europában, de az europai modellek sem jók Angliában!
ja én Angliában a használt Alfák is nagyságrendekkel olcsóbbak mint nálunk az ugyan olyan évjáratuak.
GEORGE2008-01-16 14:58:21 // 4514
Sose kérdeztem meg mennyit enged a feléből!
Ilyent egyszer sem kérdeztem.
A kifliből nem alkuszom sose! Van törzsvásárlói kártyám és X% kedvezményt kapok abból amit veszek! Lehet nevetséges %-ot de még is.

Egy autó vétel megint más dolog.
Ha neked úgy jó hogy azon az áron veszed meg amin ki van írva tedd azt.
Nálunk az a divat hogy bizony engednek főleg ha hitelre veszed! Sőt azt nem is szeretik ha készpénzes.
A hitelek után csinos jutalékot kapnak a banktól és ez jó nekik.
Ha már itt tartunk szerinted ne alkudozzon az ember, vegye meg amennyiért kiraktad. de még ott van a hiteles rész is.
Az után te jutalékot kapsz ez részedről rendbe is van. Az már nem zavar hogy ezt a jutalékot amit kaptál a banktól azt velem fizettetik meg???
Ha ez zavarna akkor minimum ennyivel adnád olcsóbban a hiteles autót.
Szóval több oldaléa van az éremnek legalább is itt nálunk.

Könnyű mindjárt avval jönni, hogy ha nem tetszik az ára akkor nem kell venni.
Ezt a hozzá állást ecseteltem, hogy ez eléggé nem szép dolog egy kereskedőtől.
Főleg attól nem akinek nincs olyan értékű autója amit éppen a vevő sokall.
és erről szól a piac, ha drága nem veszem meg....és ez nem jó az Alfáéknak sem! :-(


Arra nem írtál semmit sem, hogy nálatok jóval olcsóbbak mint nálunk.....
Vipex írja hogy van a németeknél is inygen szerviz.
Zool2008-01-16 14:57:53 // 4513
Ezzel nagyon vitatkoznék. Nagyon is dolgoznak rajta, ezért is lépik meg (ráadásul rohamléptekben Punto alapon) az amúgy nagyon kockázatos lefelé bővítést. Pont az a gond, hogy az Alfa törpegyártó, és annyira kevés autót ad el, hogy nem éri meg a FIatnál nam használható fejlesztés (lásd dízel V6, sőt ha bejn az ikerutbó 1.9 az a 2.4est is kiinyírhatja).
Bckk2008-01-16 14:51:20 // 4512
csak a végéhez - sztem az Alfa sosem akar tomegmárka lenni.
Akkor vesztené csak el igazán a mivoltát és lenne fosvágen.
Bckk2008-01-16 14:48:57 // 4511
import ide v. oda, a kereskedo szivja meg.

mar irtam George-nak Angliabol jobbkormanyos auto kinek is kell? Nemetorszagban meg nintsen 4 ev ingyen szerviz, csak garancia. Kulonbseg. Amit viszont nem tudom mennyire neznek szivvel a hazai kereskedok.

sajnos legtobb helyen adnak, ha tudnak. Az alfa is ad, csak vhogy nem veszitek észre.
Ad egy csodálatos autot, vele oromteli autokázást, életstilust, egy csodás Alfás kozosséget sok sok pompás találkozoval, hozzá aranyos kiszolgálást pl. BO személyében, jo kis beszélgetéseke, és vételkor árat, kedvezményt (ezt már nem részletezném hol mennyit, vagy igen? most nálunk 16%).
Továbbá mint alfa tulaj mások leszunk v. vagyunk mind. De tudjuk h miert. Es ha nem volna ember ki áldozna 3 - 4 millat a zsebébol akkor nem volnánk mi sem használt auto hasznalok sem, kik élvezzuk tovább az fentebb emlitett dolgokat, apropénzért.

Inkább orulnétek h van uj modell, lesz uj modell. Es h hol az ár, ha ugysincs rá, ugyse lesz rá akkor miért érdekel mennyi is? Ezt sosem fogom megérteni.

Orulok h TE kéccer vettél, megtehtetted. S ha megteheted, végy mégeccer, mert az uj Alfa uj Alfa marad.
De ha ugy érzed, érzitek hogy a 159 drága, tévedtek. Lassan olcsobb lesz mint anno a 156 volt. Ez tény.
Bckk2008-01-16 14:40:27 // 4510
nints 159-em es talan nem is lesz. de nem alkudozom.
ha nem felel meg az ar, nem kérem és kész. csak addig nyujtozkodom mig a takarom er. abba pedig egy uj Alfa nem fér bele. hála az olyanoknak akik jonnek a lentebb emlitett undorito mondattal
A hozzászólásokért az Alfa Amore készítői nem vállalnak felelősséget.

Jelentem a moderátornak