Tagok >> V.Tomi.145-146 đ >> Blog
ElsĆ körben a mĂșltkori kĂŒszöb javĂtĂĄs felĂŒlet kezelĂ©se. AztĂĄn a levĂ©l rĂĄcs környĂ©ke rendbetĂ©tele.
A pollenszƱrĆ kicserĂ©lve (Mann Filter)
AzutĂĄn bebizonyosodott hogy a kĂŒlsĆ belsĆ levegĆ ĂĄllĂtĂł lapĂĄt nem mƱködik. A motor mĂ©g megy, csak a lapĂĄt nem. Ez az egy marad is ilyen mert nem Ă©r egy mƱszerfal kibontĂĄst.
Az ablaktörlĆ automata pillanat törlĂ©s kicsit szaggatva ment. Kivettem hogy megtöröljem az Ă©rintkezĆket. Közbe a kiszerelĂ©s utĂĄn lĂĄttam hogy valami mĂĄr le volt testelve a motornĂĄl. Az Ă©rintkezĆk takarĂtĂĄsa utĂĄn egy prĂłba test nĂ©lkĂŒl ami nem tudom honnan csĂșszhatott ki, de nem volt jĂłl rögzĂtve ahogy ezt mĂĄr mĂĄshol is tapasztaltam (RiasztĂł). KiderĂŒlt nincs automata gyors törlĂ©s, sem kĂ©zi pillanat törlĂ©s. MĂ©regettem, de a csatlakozĂłba jĂł minden. Az ablaktörlĆ vezĂ©rlĆvel lesz valami gond, Ă©s sejtĂ©sem hogy utĂĄna a motorra vezetĆ kĂĄbel egyike volt letestelve. IgazĂĄbĂłl nem jöttem rĂĄ, Ășgy hogy kerestem mĂĄsik motort. Csak az fl elĆtti mĂĄs, mint csatlakozĂłba mind a kĂĄbelek darabszĂĄmĂĄban. MĂg a FL verziĂłnak van lassĂș törlĂ©se Ă©s gyors is, addig az fl elĆttinek csak egyfajta gyorsasĂĄga van.
Sok sok agyalĂĄs utĂĄn Ășgy döntöttem, hogy ĂĄt kötöm rĂ©gi verziĂłra. NĂ©gy kĂĄbelbĂłl kellett hĂĄrmat, Ăgy hĂĄt eredetileg volt egy test, egy pozitĂv Ă©s kĂ©t vezĂ©rlĆ negatĂv (lassĂș Ă©s gyors fokozat, vagy csak az egyik vagy csak a mĂĄsik kap negatĂvot). A rĂ©gi fajta csak test, pozitĂv, Ă©s vezĂ©rlĆ test. A vezĂ©rlĆ test(ek) összekötĂ©se, Ăgy lett kettĆ vezĂ©rlĆ kĂĄbelbĂłl egy. Most mĂĄr mƱködött minden, de Ășgy mint az fl elĆtti szĂ©riĂĄkban.
Az ablaktörlĆ szerkezet mĂĄr szĂ©t volt kopva, Ășgy hogy cserĂ©s lett az is egy olyanra aminek nincs holtjĂĄtĂ©ka.
A levĂ©l rĂĄcs alatt a szĂ©lvĂ©dĆ keret, Ă©s mĂ©g beljebb ki porszĂvĂłzva.
Bal Ă©s jobb oldali levĂ©l rĂĄcs csere mĂĄsikra. A rĂ©ginek hiĂĄnyzott mindegyik oldalrĂłl egy egy tartĂł fĂŒl.
VĂ©gĂŒl egy Ășj ablaktörlĆ pĂĄr, Bosch Aerotwin AR728s. + tĂ©li szĂ©lvĂ©dĆ folyadĂ©kkal feltöltve.








Kapott egy Ășj fa utĂĄnzatĂș vĂĄltĂł fejet, mivel ez tökĂ©letesen passzol többi elemhez, a szĂnĂ©t Ă©s mintĂĄjĂĄt tekintve. RĂ©gi fa vĂĄltĂł fej meg bekerĂŒl a TS-be.
ElĆször is kupak le az aljĂĄrĂłl, 12es fĂșrĂłval felfĂșrni a belsejĂ©t, majd egy rossz vĂĄltĂł fej beĂĄldozĂĄsa (kopott), el vĂĄgni Ă©s rĂĄ helyezni az aljĂĄt. Ăn itt rĂĄ is ragasztottam, bĂĄr szorosan fogta, Ă©s vĂ©gĂŒl mehet fel a helyĂ©re.
Ăgy a vĂĄltĂł szoknya is rögzĂthetĆ rĂĄ.
Ăs mĂ©g kettĆ dolog javĂtva.
Az egyik a kilomĂ©ter Ăłra Ă©s egyben a sebessĂ©g mĂ©rĆ nem mindig mƱködött az utĂłbbi 2 hĂ©tben. LeginkĂĄbb nem ment. A jeladĂł csatlakozĂłjĂĄn volt egy kicsi sĂ©rĂŒlĂ©s, erre gondoltam a hiba okĂĄnak, Ășgy hogy cserĂ©lve. UtĂĄna prĂłba, de nem mozdult ki. CserĂ©ltem jeladĂłt is Ă©s Ășjra prĂłba. Most mĂĄr mƱködött, de Ăgy utĂłlag belegondolva, lehet hogy az elsĆ prĂłbĂĄn nem elĂ©ggĂ© gyorsultam fel vele, csak nekem tƱnt Ășgy a kis utcĂĄban Ă©s becsaptam sajĂĄt magamat vele. Most mĂĄr mindegy is :)
A hĂĄtsĂł ablak mosĂł csĆve szĂ©tjött a csomagtartĂł csatlakozĂĄsĂĄnĂĄl, most kapott egy hosszabb csövet toldĂĄskĂ©pp hogy ne feszĂŒljön.










LökhĂĄrĂtĂł tartĂłk javĂtĂĄsa. Intercooller lamellĂĄi levegĆvel kifĂșjatva, Ă©s az egyik duda berekedt Ășgyhogy kicserĂ©lve az is






TĂ©len nulla fok környĂ©kĂ©n mĂĄr nehezen tartotta meg az alapjĂĄratot, csak 500as fordulaton jĂĄrt a motor 2-3 mp-ig, Ă©s ezt Ășgy ĂĄltalĂĄban ötször el kellett jĂĄtszani, mire hatodjĂĄra elindult rendesen.
HibakĂłd volt az 'izzitĂĄs alacsony jel', Ășgy hogy kapott Ășj relĂ©t, de nem az volt a gond mivel ugyanĂșgy indult.
KicserĂ©ltem a legtömeg mĂ©rĆt, mivel az is hiba volt az agyĂĄban, bĂĄr erre azt az infĂłt kaptam hogy az sok mindentĆl kiĂrhatja. Most bent egy teljesen ugyan olyan Bosch legtömeg mĂ©rĆ (bontott), Ă©s indul rendesen ahogy kell neki ugyan olyan idĆben hosszabb ĂĄllĂĄs utĂĄn.




FelkerĂŒltek a bĆr szetthez az ajtĂł kĂĄrpitok is. A kĂ©t elsĆ Ă©s a bal hĂĄtsĂł kilincs alatti mƱanyagok cserĂ©lve lettek. 4 db Ășj hangszĂłrĂł Ă©s a jobb oldali zĂĄram kapott egyet. Ăn mĂĄr Ăgy vettem az autĂłt, Ă©s tĂ©len nem mindig akart elsĆre bezĂĄrĂłdni. Most mĂĄr tökĂ©letes. MĂĄr csak egy takarĂtĂĄs az egĂ©sz beltĂ©rben Ă©s rendben is lesz.











TS-bĆl ĂĄtkerĂŒlt kĂ©t db hangszĂłrĂł elĆre (mĂĄr nem az eredeti) + gyĂĄri hangszĂłrĂł rĂĄcsok amik eddig hiĂĄnyoztak.
A bal hĂĄtsĂł ajtĂłba is cserĂ©lni kellett mivel megadta magĂĄt a membrĂĄn, de oda mĂ©g egy eredeti kerĂŒlt vissza.








A mĂșltkorokban beszerelt kuplung munkahenger nem vĂĄlt be, ez is szivĂĄrgott. Vettem bele egy Ășjat.
Kapott elĆre Ășj ablaktörlĆ lapĂĄtokat (Bosch Aerotwin AR728s).
A vezetĆ oldali ablaktörlĆ hosszĂșsĂĄg 550 mm.
Az utasoldali 475 mm.
A hĂĄtsĂł ablaktörlĆ karon a törlĆ gumi is ki lett cserĂ©lve Ășjra.
Volt szerencsĂ©m egybĆl esĆben kiprĂłbĂĄlni, Ă©s jĂłl dolgozik mindegyik ;-)




Olajcsere (Motul), olajszƱrĆ (Mann filter W 712/16) Ă©s levegĆszƱrĆ (Mann filter C 25 100) 13.500 km utĂĄn. Most 180.500 km.
Kötöttem be egy mĂ©lynyomĂłt zenei tĂ©ren ami mĂĄr megvolt csak kellett hozzĂĄ erĆsĂtĆ Ă©s annak kĂĄbelezĂ©se. BĂĄrmikor egyszerƱen kikapcsolhatĂł a rĂĄdiĂł menĂŒben.


