Blog
Ma PZ147 jóvoltából és segítségével a szürke plüss belsőt ki tudtam cserélni fekete szövetre, amelyre azért volt szükség, mert az ajtókárpitok szakadtak voltak.
Az ülések egy az egyben cserélve lettek, az ajtókárpitoknál csak a belső plüss betétek lettek kicserélve a fekete szövetre.
A kárpit betét nem éppen úgy alakították ki, hogy cserélhető lehessen, ezért ezzel volt a legtöbb munka. El kellett törni az összes műanyag forrasztást, hogy ki lehessen szedni a régit, és be kellett ragasztani az újat, de a munka minden percét megérte a végeredmény.
Hátra van még a tökéletes összképért egy fekete szövet borítású könyöklő fedél beszerzése, amely már folyamatban van. Valamint a régi plüss belső eladása, remélem sikerül rá vevőt találjak.







182 243 km.
olaj, levegő és olajszűrő csere.
Váltón lévő rudazat tisztítás, csiszolás + kenés.
Szelepfedél tömítés csere.
Egyik márkatárs autójáról lestem egy kis optikai tuningot! Seat Leon Cupra első lökös toldat került felszerelésre, ezzel a művelettel egybekötöttem a haspajzs szervízelését, mert kicsit lógott! Továbbá a xenon automata szintállító rendszerét csesztettem, mert magasra vert a lámpa, a hiba okát még nem tudom, de valószínűleg nem tolerálja az ültetést. Kicsit "sufnisan" oldottam meg a hibát..az első szenzort fixre rögzítettem, a hátsó hibátlanul állítja a fényszórót.
Úgy döntöttem, hogy lecserélem a gyári fejegységet egy komolyabb, modernebb cuccra! Pioneer DEH-5800BT került beszerelésre + kormánytáv adapter + RCA és tápkábel. A Puntomból hátramaradt Magnat erősítő és láda bekerült az olasz csikóból a csődörbe :)
Egyik pillanatról a másikra, az autó elnyomta a vizet a tartályból és fel is forrt! Kis nézelődés után kiderült, hogy a cirkulációs cső csatlakozásánál eltört a tartály. Csere után a hiba megszűnt!
4 db RH alufelnit szereztem be felgumizva, csavarokkal és tehermentesítőkkel.
Első fékbetét szettet cseréltem, mert a régi nyikorgott! Brembo került bele.
A. Z meisterteile 10W60 olaj + mann szűrő. Az olajfogyasztás 5000 km alatt közel 4 liter városi használatban. :(
"B" oszloptól le lett sötétítve az autó.
Sokáig nem bírta a sötétszürke metál a Ducati Corse felniken, meguntam. Eredeti tervben az szerepelt, hogy gyöngyház arany, candy yellow vagy hasonló fényezésük lesz, de mikor elmentem festéket kevertetni, picit más irányba fordultak a dolgok. Kékesbe játszó ezüst gyöngyház. Igazából az emberek java része fehérnek látja. 5 réteg alapfestéket kapott, majd 5 réteg gyöngyház került a felnikre. Az éven nem szórakoztam a lakkozással, fényes lakkból meglocsoltam. A tisztítással gondok lesznek, mivel 50 km után látszik rajta minden porszem, de valamit valamiért. A felnik belseje hófehér PUR festékkel lett fedve, már az se maradjon ki a "takarítani is cumi" kategóriából.






0
884
Fórum
Friss topicok
- Együnk-igyunk, amíg teh...
- Retrovízió - A '70-es, ...
- Giulia
- Alfa reklám
- Alfa történelem, híres ...
- MiTo
- Coffee - Minden ami kávé
- Stelvio
- Spider
- 4C
Tagok
Új tagjaink
- UTPcableman
- rajkailaszlo
- Tamas.F.Lamas
- Filip05
- Milán147
- copernico
- PolgárViki
- Bimbi10
- grimedth
- Frankie145QV