Blog
Karácsonyra kapott FK olajnyomás olaj hő és voltmérőt és a bekötéshez egy Raid olajszűrő adaptert.
Képek később

Hosszbordás szíjfeszítő és vezető cseréje. Olyan volt a motortér mintha egy 10 papagáj lakott volna bent:) Azóta kuss van.
Omp ide vagy oda egy kalap xar alig 20k alatt elfolyt az olaj belőle:( Sikerült nagyon jó áron találnom bele Boge lengéscsillapítókat előre remélem ez már jobb lesz.

Mozgott, nyekergett a motor, a toronynál lévő felfüggesztés csavarja nem bírta tovább :). Ennek fejében a szilentet is szétcseszte.. majd kicserélem, ha lesz kedvem.. vagy így marad..
Ma reggel észrevettem, hogy a jobbos ködlámpám nem világít, most délután ki is cseréltem benne az izzót, és már jó is :)
Ez a nap is elérkezett 10kor jelenésünk volt a helyi vizsga állomáson.Begurulva az összes dolgozó csodálkozó és persze elismerő pillantásokat vettettek Morcira,láttam rajtuk,hogy hiába német és japán autó pártiak szerettek volna beülni a pilóta ülésbe.
Az autó vizsgára való felkészítés a motor bemelegítésével véget is ért. :D
Szinte hiba nélkül vette az akadályokat Morci.
Sikeres vizsgát tettünk,ám fény derült némi gyenge pontra(első lengéscsillapító) ami hamarosan orvoslásra is fog kerülni.erről majd később...
Kilométer állás:73400
Egy korábbi gixer folyományaként teljesen megadta magát a váltó, így komplett felújításon esett át. Most tökéletes! Mikor elhoztam a szervizből, azt hittem új autóban ülök. Nagyon király lett, és végre visszanyerte erejét az autó! :)) Tény,hogy nem volt olcsó, de nagyon baráti áron csinálták! Thx Jani bácsi! :)))))
Az idei évi tervekben sok mindent fel kellett venni. :-) leírom, mert elfelejtem.
Szóval kezdem a "pár" szavas listát:
-bal első ajtóhatároló
-gyertyák (úgy gondolom elég volt neki a 70 ezer km)
-kormány, váltó- és kézifékszoknya bőrözése (valahol úton van már, de nem volt időm foglalkozni a témával)
-kárpitok cseréje plüssre vagy a bőr felújítása (ez egy örök kérdés)
-valószínű a fólia visszakerül előre (emelkedik ennek %-a)
-kell egy korrekt futómű állítás, mert a jobb hátulja nem tetszik
-fényezés...
-klímacsövet le kell szedni. Már nem emlékszem melyik, hol engedi a gázt...
-ülésfűtés
-tempomat :-) szerencsére nincs meg a gyári csatlakozó, ezért ezzel nem fogok foglalkozni. Egyel kevesebb.
-szélvédő csere
-ja, meg most a generátor (csak ideírom, de tuti ez lesz az első, amit kihúzok innen)
Na, jól van ennyi elég, mert menni kell focizni. :-)
Első tippem a generátor hibája. Remélem marad is és nem kell babrálnom több dologgal. Hétvégén lesz időm és megbújom a gépet alul-elől...csak még bírja beindítani az aksi. Megint PUGgal nyomom az útjaim, mert a kicsi Alfában nincs töltés. :-O A műszerfalon nem tetszik a piros akkumulátor lámpácska. :-)