Blog

>> SzervizQubi // Alfa 156 2.0 TS // 2011-04-10

Imádom ezt a verdát, de a megvásárlás utáni költségek az egekbe ugrottak...
Egy sima vezérműszíjat szerettem volna cserélni, ahogy azt illik. Aztán megkapom az értelmes eligazításokat, vezérműszíj, akkor görgők is, meg vízpumpa, meg balanszíj. De akkor már vezérlésmódosító is. Aztán a magyar utakon szintén előjön innen onnan hang a futóműből. Felső lengőkar, alsó lengőkar, stab.szilent, stab. pálca. Hátsó hosszkitámasztó, hátsó fékpofák is.
Ajtóhatároló kalasnyikov szerű hangjának megszüntetésére, megvásárolni a határolókat. Hátsó ablak manuális, bowden szanaszét rozsdásodva, Még kell lőnöm valahonnan...

Eddig ennyi.

>> EseményGyörgyusz // Alfa 147 1.6 Twin Spark // 2011-04-10

Három éve "vagyunk együtt" Babuval. Eddig sosem hagyott cserben, és ezt mindig is büszkén hangoztattam. De ez ma megtört. :( Kicsit haragszom is rá, bár igazságtalanul, mert ha meg kellett történnie, legalább így - minden baj nélkül - történt.
Ugyanis, ma dicső feladatot kaptam: család fuvarozás, méghozzá több felvonásban. Az első menetet teljesítettem is - Anyut leszállítottam Szolnokra. Eddig minden rendben is volt, orkán erejű szélben még az idő rekordomat is megdöntöttem. :D
Aztán következett volna Apu, aki ezzel a mondattal állított be indulás előtt kb. 20 perccel: "baj van". Nézek kérdően, Úristen mi történt? A Piros - Apu néha csak így hívja - totál lapos --> defekt. Én rohanás ki, dehát egy fél órája még semmi se volt vele. :(
Gyors kerék csere, én persze aktívan közreműködtem: a jelenlétemmel emeltem az esemény fényét. :D :D
Kerék 10 perc alatt lecserél, Babu némi kegyveszetettséggel garázsba be.
Nem vállaltam 140 km-t max 80-nal. Maradt a családi Octavia, ami nem is volt olyan rossz. Bár abszolút márkahű vagyok, be kell vallanom, kicsit élveztem is.
Szóval holnap kerék javítás, semmi kedvem pótkerékkel visszamenni Pestre.
A végén levonnám a konzekvenciát: ha a defektnek meg kellett történnie, nem bánom, hogy így történt; az Octavia nem is olyan rossz; és ettől még Babu marad számomra a világ legjobb "társa"!!!! :)

 
>> Szerviz147Smz // Alfa 147 1.6 TS Distinctive // 2011-04-09

136600 km

Csörinél a következők lettek szervizelve:
- bal első ködlámpa szakadt kábele
- bal első fényszóró motorja kicserélve
- a kalaptartó egyik tartópöcke eltört, ezt is cserélte
- jobb első külső féltengely gumiharang csere

 
>> AutóápolásGTPeti // Alfa 156 Sportwagon 1.9 JTD Novitec // 2012-02-12

Előszó

Nem cél a 100%-os fényezés elérése, csak egy elfogadható szint.
Mit jelent a 100%? Természetesen a 100%, az az, amit egy jó kezű fényező jó felszereléssel, tisztességes időráfordítással és korrekt munkára való törekvéssel el tud érni.
Erre sajnos nem garancia az, hogy valaki hivatásos fényező.

Hogy miért hámlik az én lökösöm? Mert a fenti paraméterek nem mind teljesültek. És az egészben az a szép, hogy az ilyen probléma nem azonnal jön ki.

Úgyhogy úgy döntöttem, hogy adok magamnak egy esélyt.


A projekt

Folyamatban van az első lökhárító megszépítése. Elsősorban a lepattogó festék által okozott esztétikai hibák lesznek kijavítva. Ha jobban belegondolok már 6 napja gittelek és csiszolok... Hiába a jó előkészítés fél siker. Amúgyis ez a dolog teszi ki az idő kb. 70-80%-át. A 10% a maszkolás és 10% a fújás.

Hozzávalók:
- fényezendő elem
- türelem
- még 1 kis türelem
- kézügyesség
- színre kevert festék (spray-ben, vagy festékesdobozban)
- átlátszó védőlakk (szintén spray-ben, vagy festékesdobozban)
- lágyító (opcionális)
- edző (opcionális)
- csiszolópapírok 240/400/600/800/1000 finomságban
- finomtapasz + edző
- műanyagalapozó
- szórógitt (opcionális)
- fényezőpisztoly + kompresszor + védőmaszk (ezek a profibb megoldást jelentik)
- papír a takaráshoz + festőszalag
- sör (opcionális)


A scudetto mögötti rész majdnem kész, már "csak" készre kell polírozni. Még narancsos a felület. A védőlakknak legalább 72 órára (vagy hőkamrára) van szüksége a kikeményedéshez.
A készrepolírozás vszínüleg csak Esztergom után történik meg...

A jobboldali ütközőcsík kiglettelése majdnem kész. Viszont úgy döntöttem, hogy otthon, pisztollyal fogom lefényezni. Szóval sajnos Esztergomban nem lesz túl fotogén az autó. Ez van. :(


Update: Mivel volt 1 apró baleset, úgy döntöttem, hogy egyben lefényezem az egész első lökhárítót. Előtte persze orvosoltam a rendszám feletti ütközőcsík körüli hámlást. Az eredmény elég jó lett (bár nem tökéletes). És ami a legfontosabb: nagyon sokat tanultam ebből a munkából. Kép jön...

Csiszolópapírból elég sokra szükség van, a szükséges mennyiséget a saját tapasztalatom alapján nagyon könnyű alábecsülni. Még az is kiderült, hogy a fényezési szakboltban kapható 3M papír sokkal használhatóbb, mint az OBI-s Lux papírok. Valahogy többet lehet vele csiszolni. Talán jobb az "öntisztulása". Mindenesetre valami trükk biztos van benne. Ha tehetem, legközelebb 3M-ből fogok betankolni.

Folyt. köv.


Kieg.: fony72 cartárs blogját is ajánlom tanulmányozásra! :)

 
>> AutóápolásHoZee // Alfa 147 "Vadállatosított" EcoTS :) // 2011-04-09

Ma végre újra beülhettem az autóba, elkészült a polírozás, szárny megjavítva, csomagtartó lekarcolt része újrafényezve. Nagyon szépen csillog, mint ha új vonalai lennének, pedig csak eddig bujkáltak... :)

>> SzervizTrombozis // Alfa 156 1.6 // 2011-04-09

Egy ideje le van szedve a szelepfedél burkolat. Sajnos nem tudjuk honnan folyik az olaj.
Két "opció" lehetséges:
1. valószínű a fedél burkolat feszül annyira, hogy...csak nem (de amióta nincs fent, azóta nem látok olajat)
2. az olajbeöntő sapkája még a régi szelepfedélhez van. Elég szarul lehet le- és visszatekerni.
Teszt folyik az olaj most nem.

>> Egyébmesa // Alfa 156 2.0 TS 16v Selespeed // 2011-04-09

Elmentem madaras Teszkóba, mellém parkolt egy GT. Öröm, fotó. Elmentem sportáruházba, és sikeresen oda parkoltam egy 159-eshez. Öröm, fotó. Ez egy ilyen nap :)

 
>> Tuning és extraJ-Imi // Alfa 146 1.9TD // 2011-04-09

A garázsban sorakoznak a teljesen el nem fújt festékek... gondoltam használjuk fel vmi hasznosra őket... így született az ötlet, hogy lefújom a szelepfedelet pirossal, majd felcsiszolom az alfa romeo feliratot... a végeredmény így néz ki:

 
>> SzervizTrombozis // Alfa 156 1.6 // 2011-04-09

Hétfő: kocsi leadva ismét garanciába a szerelőhöz
Kedd: szétszedve, generátor kiugrott
Szerda: hiba meglett. Diódahíd hiba. (9.000 Ft) Munkadíj garos.
Csütörtökön jött vissza a generátor
Pénteken kocsi összerakva. Munkadíj garos.
Most már nem parázslik a töltés visszajelző. Indítás után nem aludt el a visszajelzés. 2000 fordulatnál csak elhalványodott. Töltés volt...de visszajelzés is. :-)

>> Tuning és extrah-arcos // Alfa 145 1,6Ts // 2011-04-09

Elkészült a fóliázás, a tető fényezése és az új faceliftes lökös felrakása. Nagyon baba most már a gép. Nem kevés költséggel járt mindez, de megéri. Nem jön szembe még egy ilyen az úton!