Blog
Robival befeküdtünk az autó alá (0524), de olyan hihetetlen helyen megy a szervócső, hogy az csak egy nagyobb bontási munkálattal lehetne hozzáférhető, amire ma se időnk se energiánk nem volt. Viszont legalább kiszűrtük, hogy a szervószivattyúnak nem lehet baja. Vagy szimeringet kell cserélni, vagy a csövet, de lehet, hogy elég lesz meghúzni az egyik bilincset. Hétfőn kiderül. Mindenesetre utántöltöttük egy kis olajjal (Castrol TQ Dexron III). A kormány még elég könnyű, de ha így használnám az nem tenne jót a szivattyúnak. Így hát várok.
Apróságok: kicseréltem az egyik rendszámtábla világítást, mert a kettőből az egyik izzó kiégett. Egy 30-as bizti is kiment a biztosítéktáblán. Az is cserélve. Ha már arra jártunk, átnéztük mindet, de mással nem volt gond. Sok vizet nem zavart mondjuk, mert úgy vettem észre, hogy minden működött nélküle is. Beállítottuk a kazántetőt, mert a szélvédőnél bal oldalt lejjebb, jobb oldalt pedig feljebb volt minimálisan -ahogy Zoli összetette- de most jobb. A jobb első ajtó is szépen csukódik már, nem úgy mint egy wc ajtó:) Ezeket csinálgattuk ma. Kép nem készült.
lassan, de biztosan alakul a folyamat. Elkészült a bal első ülés új ruhája, a másik folyamatban van.


A neten vettem hozzá egy használt, de jó állapotban lévő hűtőt, (mert már nagyon rozsdásodott), és az első két féktárcsát is lecseréltettem (DCS) mert nagyon csikorgott melegen, így az első pár km.-en alig volt fékem, de túléltük.
Nem akarom elkiabálni,de most ugy néz ki,h a hiba orvosolva:) egy légzsákszalag cserével; igaz egy kicsit körülményes volt, mert már régi fajta légzsákszalaghoz jutni nehézkes:( de a szerelő ügyeskedésének és egy kis utánjárással sikerrült:).



Négy éves az autóm, műszaki vizsgára kellett vinni. Szamosiék intézték.
Sajnos a hátsó fékfékbetétek és a tárcsák teljesen el voltak kopva, így ezeket kicserélték. Most minden oké :) Kicsit furcsállom, hogy 60 ezernél elkoptak... szerintetek reális?
Tegnap elhoztam az autót Piritől, kicserélte a szelepvezetőket is és végre nem füstöl, nem eszi az olajat. Most műszakilag végre rendben van. De eldöntöttem, eladom. Húz a szívem egy 156 SW felé. Egyúttal kipucoltam az autót A-tól Z-ig.




Döntöttem! Csere!
AlfaCity08 után haza felé készült a kép.
;-)
Mármint a jelenlegi...
Ez az előző...
A FŐKÉP pályázaton 5 darab szavazatot kapott... :-(

Tegnap el akartam ugrani a boltba, vásárolni. A hétvégén megjártuk Pestet gond nélkül. Tegnap indítás után csak 3 henger ment (érzésre) és fulladozott, rángatott a motor...
Ma világosban megnéztem mi a gond. Pöcc-röff és jár a motor. Tegnap egyszerűen nem akart menni, ma igen.