Blog

>> EgyébChoppR // Alfa GT Coupe // 2016-10-12

A 2 éve használtan vett 4 téli gumim már igencsak megkopott, ezért úgy döntöttem veszek 4 újat. (195/60 - 15). Darabja 15.500 Ft volt.

 

Nyaralás előtt pár nappal a generátor feladta a szolgálatot. Kapott egy 0km -es bontottat, remélem ezzel nem lesz több baj.

 
>> Szervizbrain // Alfa Brera/Spider 2.4 JTD // 2016-10-11

Eljött az idő.
-Egy menyétnyalásnyit kotyogott az egyik féltengelyem, ugyhogy csere mind a kettő.
-Kötelező olajcsere
-Uj sportféktárcsák (lyuggatott), brembo fékbetét
-Egyik tolatoradar szenzor meghalt, ugyhogy az is csere

képeken a régi mindenből

 
>> Szervizberobbantam // Alfa 156 1.9 JTD Sedan // 2016-10-11

Olajcserekor vettem észre,hogy olajosak a cooler csövei.Egyrészt ez némi tömítetlenségre enged következtetni,másrészt olaj van a coolerben és a csövekben.Vettem hát 1 liter brigéciolt,és gondoltam alkalom adtán kipucolom.Hát ma jött el az alkalom.Lebontottam a felső csövet.Konstatáltam,hogy felfelé nem fog kijönni.Lekerült a haspáncél.Az alsó cső.A sofőr oldali ködlámpa ki.És a műanyag elemből ami a coolerre vezeti a levegőt kipattintottam az elválasztót.Így előre lehet annyira húzni,hogy kiférjen lefelé a cooler.Beleöntöttem a brigéciolt.Megráztam,és kiöntöttem a koromfekete löttyöt amivé vált.Ezt párszor megismételtem.Lemostam kívülröl is,és a csöveket is kipucoltam vele.Utána addig mostam mindent vízzel kívül belül,míg inni lehetett volna belőlük.Hőlégfúvóval mindent alaposan kiszárítottam és ment minden a helyére.Kb 4 óra volt a mutatvány akna nélkül.

 
>> Szervizandica082 // Alfa 146 1,9 jtd // 2016-10-11

337000

 
>> Szervizandica082 // Alfa 146 1,9 jtd // 2016-10-11

Olaj, szűrők cserélye. 338 800

 

Gegee is ment Csörihez, így volt olyan kedves, és elvitt magával, így egyszerűbben el tudtam hozni 159-et a felújított turbóval.

Nem siettem el Csöriéktől és a műhelyben folytatott beszélgetés során szó esett a Giuliáról is. Csöri mondta, hogy Veszprémben az AUTÓ-FORRÁS Kft. szalonjában van kiállított Giulia és tesztvezetési lehetőség is. Így amíg Gegee 147-esének szervizelése zajlott elgurultunk Veszprémbe, hogy megnézzük az új típust.

A kiállított fehér példányt kinyitották nekünk, így minden részét megcsodálhattuk az autónak. Kis várakozás után megérkezett a tesztvezetést biztosító munkatárs.

Tesztvezetni egy 180 lóerős 2.2 JTDm motorral és manuális váltóval szerelt példányt volt lehetőségünk. Balatonalmádi-Vörösberényig (kb 12 km) vezetett el Gegee, majd ott cseréltünk és én vezettem vissza a szalonig az autót.

Nagy élmény volt, bár a 180 lóerős motort kicsit erőtlennek éreztem a hátul 255 mm széles gumikkal szerelt járgányhoz.

 
>> EseményZsolt155 // Alfa 159 SW 1.9 JTDm 16V // 2016-09-14

Szeptember 14-én volt 5 éve, hogy hozzám került a 159-s. Azóta nagyon sok helyre elvitt minket gond (kopp-kopp) nélkül. :-))

 
>> EgyébBigBratyó // Alfa 159 SW 1,9 JTD // 2016-10-11

Tavasszal a téli gumikat kidobattam a gumissal hogy nehogy idén is feltegyem :D Így viszont téli gumit kellett keresnem. Először 16-os felnit szerettem volna venni + gumit. Hosszas keresgélés alapján nem találtam megfizethető ár-érték arányú szettet, így már inkább gumit kezdtem nézni a 17-es meglévő felnire (majd marad ezen és nyárra keresek TI felniket). Végül 200 km-re találtam Sárváron alig használt majd 8 mm-es téli gumit. Típus: Continental WinterContact TS850.

ADAC teszt:
A ContiWinterContact™ TS 850 minősítése (225/45 R17 H): "Jó" / Teszt győztes

A ContiWinterContact™ TS 850 abroncsról:
+ a legjobb abroncs havas útfelületen
+ nagyon jó száraz úton
+ nagyon jó kopási jellemzők
+ remek teljesítmény vizes úton

 

már nagyon ráfért...