Blog
Selénia Racing 10W60, gyári olajszűrő. És feltettük a küszöbspoilereket normálisan. Lefestettem a kerékagyakat ezüst színűre, lemostam a motort, átkentem a 4 gumit gumiápolóval.
Km: 161.888
Ma komoly parajelenséget produkált a gép. A pályáról lekanyarodás után párszáz méterrel bedobta a check-engine-t, a turbonyomás elment, és lett olyan 30 lóerős. Gyorsulás nincs, igaz füst se, 1000-1500 között leheletnyi gázzal valamelyest megy.
Hazaevickéltem és megnéztem a hibatárolót. 7 hiba, az EGR-től, a turbo vezérlésen át az izzításig. már gyújtásra visszajött mind, hiába törlöltem. Felhívtam Csörit hátha van ötlete. Azt mondta biztosan valami elektromos anomália, testhiba vagy biztosíték. Igaza lett, az F11-es számú 15A-es biztosíték ("Elektronikus befecskendezés másodlagos fogyasztók") volt kiégve. Kicseréltem, töröltem a hibákat és minden tökéletes. Megkergettem, semmi gond.
A kérdés az, hogy mi vágta ki...

Szal anno elkezdett párásodni az egyik hátsó lámpám...
el voltam vele egy darabig, aztán nagyon bepárásodott.
Próbáltuk megmenteni, minden lyukat átnéztünk, ahol lehet ragasztgattuk, kiszáritottam..
Jónak tűnt... egy darabig, aztán újra megtörtént, sőőőt
A baloldali is bepárásodott.
Ennyi.
Két lámpa bontóbol, polirba be, ujonnan ki :)




Eljött a klímaszezon, eljött az ideje a fertőtlenítésnek. Most sem Wurth, de tetszett az előző években használt könnyen hozzáférhető töltet. Fincsi Illat, nyugodt lelkiismeret.
Xenon van a reflektorban és a ködlámpában is. A trafók kezdik megadni magukat, a lámpák nem mindig világítanak. Ráadásul a xenon a refiben villantásra sem igazán alkalmas. Számolgattam és persze jóval olcsóbban jönnék ki, ha csak trafókat cserélnék, de végül úgy döntöttem, hogy nem úr, aki nem herdál, jöjjenek a LED szettek! :-) Cserélve lesz a xenon a refiben és a ködlámpában is.
HoryGabee intézte nekem a cuccot, még majd a xenon szetteket oda kell adnom neki beszerelés után.

Egy ideje elég izgalmas hangokat adott ki az első futómű. Az alsó lengőkarra gyanakodtam, mivel azt én még nem cseréltem, tehát meg is rendeltem őket. TRW lett volna a befutó, de a budget gátat szabott a terveimnek. Kamoka márkájút rendeltem, de mivel az üzletnek az nem volt raktáron, így küldtek helyette SRL-t, ami állítólag drágább, viszont én még életemben nem találkozta ezzel a márkával. A szállítással is volt némi probléma, mert múlt héten kedden rendeltem meg, péntekre kaptam meg. Kicsomagolás után meg örömmel néztem, hogy olyan lengőkart kaptam, aminek semmi köze a márkához. Pár nap várakozás után végre megérkezett a helyes lengőkar, így ki is lett cserélve. Szenvedés volt a bal oldal, 3 órát cseréltük Laci barátommal. A jobb oldal gyorsabban kész volt. Szétszerelésnél megnéztem a többi alkatrész állapotát és szomorúan láttam, hogy a tavaly berakott Monroe kormányösszekötők 2-3 millimétert lötyögnek. Szerencsére a gyáriakat eltettem tavaly, így ki tudtam cserélni azokat is. Elszállt a geometria, de csend van végre.
Km állás: 240 145
Bár a MiTóból nem volt Blackline széria, azért lássuk be, a fekete tető nagyon fánki. Szóval az Autodekor.hu csapatával megcsináltattam. Nagyon zseni. Szerintem :)
És, ha már ott voltam, és nem volt értelmes Martinis matrica a neten, akkor csináltattam velük egyet autófóliából. Azért a teljes Martinis matricás árban is durva lett volna, meg nem is áll jól a MiTónak, de ez a kis szolid levonó még egyedibbé teszi.



2
797