Blog
Beszereztem egy ELM327 buletooth-os diagnosztika kütyüt. Androidos telefon kell hozzá és egy Torque szoftver és egyből megmondja mi fáj neki. Telefont inkább viszünk magunkkal mint laptopot. A kütyü meg elfér a kesztyűtartóban.

Hétvégén kicseréltem a jobb első felső lengőkar szilenteket (balost már cseréltem májusban...) Hihetetlen hogy fél éveket bírnak csak ki....remélem ez a mostani Moog szilent tartósabb lesz. Bekentem szilikon zsírral hátha...
A képen látszik hogy néz ki fél év után...rozsdás persely, elkopott gumi.
Szerencsére a csere egyszerű :) én menetesszárral szoktam belehúzni/kinyomni a szilenteket.


Az egész úgy kezdődött, h szabadnapos voltam:D
Régóta birizgálta a fantáziámat, h a 45 óraegységét be lehet-e építeni a 33ba. Jelentem lehet.
Ezt a gondolatsort továbbfűzve jött az ötlet, h ha a 45ből be lehet építeni, akkor az 56ból működik-e a dolog. Jelentem lehetetlen nincs:)
Sikerült hamar, minimális költséggel beszerezni az órákat, szétfaragható 33 óraegység volt itthon. Egy olcsó ragasztópisztoly bővíti a szerszámarzenált, nélkülözhetetlen volt a feladathoz.
Direkt került mérföldes óra bele, nekem jobban tetszik, mint a km-es
A bekötés még hátra van, kicsit félek tőle, de biztos, h jó lesz:)



Nos elértük a 100 ezret, semmi gond az autóval, szeretem de előbb utóbb menni fog, ( pici nekem, és kell a 2,4 Jtd ;) )most kicsit ki kell várnom lehet, hogy nagy szükségem lesz nemsokára az autó árára úgyhogy addig amig ki nem derűl, hogy mi lesz, jegelnem kell sajnos a 166 projektet :(!

165000 km
Olajcsere és műszakivizsga Csörinél
Kevés használat miatt megmekkent az amúgy is rozoga akksim.
Szóval 1db Baren akkumulátor, meg a biztonság kedvéért 4db gyertya
Jó pár év elteltével ismét kiégett az egyik klímatekerőnek az izzója. Ismét cseréltem mindhármat, illetve észrevettem, hogy az időórának a háttérvilágítása az alsó részen kicsit halványabb, cseréltem azt is. Most újra világít minden :)
A mai napon végleg megadta magát az akksi. A gyári első Magneti Marelli akkumulátor volt benne, ami jó szolgálatot tett majdnem 6 és fél éven át.
Került bele egy új 72/640-es Banner akksi, amelyre 2 év garancia van.

Már egy ideje nyüszköltek a szilentek, befujkodtam WD40-el. Nyüszkölés megszünt, hát most kopogást hallok.
Bal elejéről jött a hang, hát kerék levesz átvizsgáltam, és azt kellett látnom hogy a felső lengőkar gömbfejének 1.5-2mm-es lógása van, ma megrendeltem kicseréltem.
Most jön csak az agyrém a kopogás nem szűnt meg....
Ja és lehet, hogy kilyukadt az intercoler...




Sikerült beszereznem az elektromos napfénytetőhöz a relét.Gyári Webasto a szervízben 32000 huf,szerencsémre olcsóbban jutottam hozzá.2db legalább lesz egy tartalék is.
2
467
Fórum
Friss topicok
- Spider
- 155
- Alfa reklám
- Filmek
- 4C
- AlfaCity 2025 - július ...
- Együnk-igyunk, amíg teh...
- Coffee - Minden ami kávé
- Giulia
- Szerelőműhely
Tagok
Új tagjaink
- rajkailaszlo
- Tamas.F.Lamas
- Filip05
- Milán147
- copernico
- PolgárViki
- Bimbi10
- grimedth
- Frankie145QV
- szana8