Blog

>> SzervizCsöri // Alfa 147 GTA 3.2 V6 // 2013-07-05

AlfaCity-re és az idei szezonra megérett egy olajcsere a GTA-n.

 
>> Tuning és extraGT Ɨ|ѯ // Alfa 155 Q4 2.0i 16V Turbo // 2013-07-05

A mai délelőtt végre ( november óta vártam időpontra..:-) felfaragta a Mester ( Koncz Szervíz***** ) a dupla DTM véget.
Nem volt egyszerű, de nagyon korrektül megoldotta, igaz 3 órát elvett az idejéből.
Viszont:
Lökös kiszélesítve, pár fokos csőcsatlakozó legyártva, be és körbehegesztve, horgany spray-vel lekezelve, beállítva.
Abszolút 5*****-os munka.
A végeredmény pedig ég és föld:-)

>> Egyébdpetrenyi // Alfa 166 3.0 V6 24V // 2013-07-05

Amióta újra talpon a Bestia, pont 1000Km mentem vele. 80% Budapesten.
Viszont holnap (07.06) indulunk vele Horvátországba, lemosva, kitakarítva,kisebb apróságok ellenőrizve. na majd meglátjuk... :-)

Km állás: 147036 km

 
>> Eseményfisch // Alfa 147 1.6 TS // 2013-07-04

Eljött az első hosszabb szabink ideje, mióta kint vagyunk, így nem is volt kérdés, hogy hazafelé vesszük az irányt. Hiányzott már a család a barátok, úgyhogy felüdülés volt hazalátogatni. Beültünk hát a 47-esbe és megindultunk. Útközben el is érte az autó a jubileumi 200 000. kilométert. Csináltam róla egy béna fotót sötétben, menet közben, telefonnal. :)
Az elmúlt másfél hétben összesen 3400 km-t tettünk meg probléma nélkül. Ha már otthon voltunk, szerelőnél is járt az autó. Javítva lett a váltóbowden, cserélve lettek a hátsó fékek tárcsával együtt, valamint a jobb első kerékcsapágy. Ismét köszönet jár Csörinek a gyors munkáért és a rugalmasságért.
Ezen kívül szereztem 1 db gyári felnit, mert legutóbb a gumisnál kiderült, hogy üt az egyik kerekem, amit egyébként én is éreztem már egy ideje. (jó kis magyar utak!) Haro-tól vettem egy középboxot, aki szintén nagyon rendes és segítőkész cartárs.
Ezt már régóta terveztem, mert az enyémnek olyan volt a felülete, mintha kátránnyal lett volna bekenve. (Elég furcsa, de képlékeny és ragadós volt, valamint mindent összekent, ami hozzáért...)
Végül pedig vettem még 4L Castrol 10W-60-as olajat utántöltögetés végett, amit ezúton is köszönök Erhard-nak. Délelőtt felhívtam, délutánra leszervezte, hogy át tudjam venni.

 
>> SzervizPityukoma // Alfa 159 1.9 JTDm 16V SW // 2013-07-04

Ma ki lett cserélve a motor olaj + olajszűrő; gázolaj szűrő; légszűrő; pollenszűrő; olaj leeresztő csavar tömítés.
Olasz utángyártott szűrők kerültek bele, Selenia WR PE motor olaj.

 
>> AutóápolásPityukoma // Alfa 159 1.9 JTDm 16V SW // 2013-07-04

Ha már a klíma hűtő cseréjekor úgy is le kellett szednem a zárhidat akkor elvittem fényezőhöz hogy fesse át, mert a géptető belső peremén lévő kédergumi ledörzsölte a festéket a tetejéről. Ezenkívül elvittem horganyoztatni a hűtő tartókat + zárhíd merevítőket + a haspáncél első tartóit. A fényezés 10 ezer volt, a horganyzásért 1!ezer forintot fizettem. Remélem tovább fog tartani mint a gyári feületkezelés, mert az nem valami fényesen sikerült Olasz barátainknak.
Ja és kicseréltem a hátsó emblémát is. Ez 9108 Ft volt. Ehhez le kellett szerelnem a csomagtartó ajtó belső burkolatát. A rögzítését nem bízták a véletlenre :-D 10!db M6x20-as Torx fejű csavar és 4db műanyag bolha tartja. De nem is zörög semmi az utastérben. Amit idáig megbontottam a beltérben, mindenhol metrikus csavarokat találtam, amik stabilan rögzítik az elemeket. Valószínű ezért nincs nyöszörgés, zörgés sehol.

>> SzervizPityukoma // Alfa 159 1.9 JTDm 16V SW // 2013-07-04

Végre megcsináltam az alsó motor védő (haspáncél) rögzítését is. Levágtam a szegecsanyával együtt forgó csavar fejét, majd kiütöttem a régit. A helyére új szegecsanya került, amihez kölcsön kaptam a képen látható szerszámot.

>> SzervizPityukoma // Alfa 159 1.9 JTDm 16V SW // 2013-07-04

A klíma hűtő cseréjekor észre vettem hogy a zárhíd alsó oldalán lévő légterelő műanyag lap pereme a rezgéstől dörzsölni kezdte a kormányolaj hűtő csövét. Összeszereléskor megigazítottam, most van köztük 5mm, és a csőre ragasztottam 3M-es 2mm vastag öntapadós gumiszalagot. Ha egyszer mégis.... :-)
Ezt sehogy másként nem vettem volna észre csak így hogy le volt szedve a lökös+zárhíd+fényszórók. Csak akkor derült volna rá fény amikor eldurran a cső.

>> SzervizPityukoma // Alfa 159 1.9 JTDm 16V SW // 2013-07-04

AlfaCity-ről hazafelé az volt az érzésem hogy nem olyan jéghideg levegőt fúj be a klíma mint tavaly nyáron. Nem csoda mert csak 250 Gramm géz volt benne. Fel lett töltve 500g-al, UV adalékolva is lett a rendszer. Megint tökéletesen működött. Egy hét múlva arra lettem figyelmes hogy a klíma hűtő bal alsó sarkát megszínezte az UV adalékanyag. Ez egyet jelent: ott szivárgott el a klíma gáz. Ezután gáz lefejtés következett (még nem hiányzott semmi belőle), majd a légkondi hűtőjét kicseréltem. Holnap megyek és újra feltöltetem a rendszert. Német Wezel gyártmányú hűtő került bele a gyári Valeo helyett.
Végre a helyére került az első lökös bal oldali sarka is amit még az előző gazdánál nem sikerült valakinek rendesen visszaszerelnie (mellé volt téve, ezért elállt a sarka).
Mostanáig nem igazán kellett a motortérben matatnom, de most azért egy kicsit belenyúltam. Meg kell hogy állapítsam minden könnyen szerelhető, átgondolt mérnöki munka eredménye. Ja hogy 103 éve gyártanak autót!!! a névtelen lombardiai autógyárban :-)))

>> Szervizflyerz // Alfa 147 1.6 T. Spark Distinctive // 2013-07-04

óraállás: 56200km
2,5 deci olajat töltöttem utána