Blog
Felakartam töltetni a klímát, de sajnos töltés közben az egyik alacsony nyomású gumicső megadta magát és eldurrant. Jó lett volna Alfacityre. :( A frissen kész motorhoz kitakarítottam a levegőszürőt. A ködlámpák napsárga folliát kaptak.
Tettünk egy nagyobb látogatást Zé.-nél, kapott egy hengerfejfelújítást, mert ette a vizet és az olajat és nem volt egyenletes a motor járása. Jobb hétsó sárvédő rohadt, ez ki lett vágva és már le is lett fényezve. Már esedékes volt egy olajcsere is, Comma olaj került bele...2 év után az a tapasztalatom a Seléniával, hogy mindegy mit csak azt ne. Pollenszűrő csere.
Tegnap este még lecsiszoltam a díszcsíkot, aztán ma körbemaszkoltam és helyreállítottam a tegnap sérült részt. Tűrhető lett. Lehetne szebb is de most idő szűkében a gyorsabb megoldást választottam. Így legalább valahogy ki fogunk nézni holnap az AC-n :)

A múltheti olajcsere után elérkezett az idő a vezérműszíj cserére is.
Kapott új vezérműszíj készletet (gyárit) görgőkkel, új vízpumpát és 8db új gyári gyertyát is. Gyakorlatilag megújult a kislány! :)
Végre nyugodtan tudok járni vele, nem kell félnem mikor adja meg magát a vezérlés.
Érdekesség, hogy a korábban felbukkanó hibajelzés (a MAP szenzor és a gázüzem nem találtak egymásra) egyik napról a másikra eltűnt, 2 nappal a szerviz előtt. Nagyon nem bánom, de a fene se érti. :)
Mióta megvan a 47-es, 5-ször jártuk már meg Alfacity-t, ami azt jelenti, hogy eddig soha nem kellett kihagyni. Mivel idén Németországba költöztünk, ezért most nem tudunk elmenni, mert csak egy hét csúszással kaptunk szabit. Szerettünk volna részt venni rajta, de sajnos most nem fog menni... :(
Remélem azért látok majd pár képet és 1-2 video-t róla, ami kicsit kárpótolja a feelinget. Mindenesetre jó szórakozást kívánok mindenkinek és nem olyan időt, ami a 2 legutóbbi alkalommal volt! Vagy ahogy errefelé mondják: Viel Spaß! ;)
Jobb később, mint soha alapon ma felkerült az autóra a promóciós matrica. Elsők között szoktam felragasztani, viszont idő hiányában, valamint a sorozatosan szar idő miatt az autót nem tudtam letakarítani. Így alakult, hogy most került fel. Mert hát itt a nyár (végre), éget a nap, és miért ne a legnagyobb melegben, délben akarjam felragasztani a matricát? Sikerült majdnem odaégetnem a kezem a fekete üvegen. És nem is lett szép emiatt a ragasztás, de hát most ez van...



Az akkumulátor kifeküdt!Csere.
Szerencsére akció volt Unixéknál és beszereztem egy Baren-t 28e helyett 17e - ért :D
0
702
Fórum
Friss topicok
- Hevesi huszárok
- Alfa reklám
- Adok-veszek
- Giulia
- Retrovízió - A '70-es, ...
- Együnk-igyunk, amíg teh...
- Coffee - Minden ami kávé
- Alfa történelem, híres ...
- 4C
- Oldtimer, youngtimer
Tagok
Új tagjaink
- Gyuszkó 159
- Olxander
- UTPcableman
- rajkailaszlo
- Tamas.F.Lamas
- Filip05
- Milán147
- copernico
- PolgárViki
- Bimbi10